Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Ben Nevis

Při druhém shlédnutí mohu lépe ocenit postupné budování atmosféry, sympatickou partičku, která se kdysi zastala retardovaného kluka byla za to nezvykle odměněna, a slušné herecké výkony Damiana Lewise či Morgana Freemana (I když ten to tak nežral. Víc by tam seděl Giancarlo Esposito, ten umí šílené velitele dobře). Kvalitu filmu zdánlivě sráží explicitní hororové záběry, protože ač je tam odkaz na Vetřelce, není čas na honění jedné příšery, která sem tam vykoukne zpoza větrací šachty. A výskyt příšery/příšer ve filmu automaticky snižuje hodnocení u spousty diváků. Každopádně s SSDD se umím identifikovat 100%. ()

agassi68

Typická Kingovka, kde sa len výnimočne podarí priblížiť sa knižnej predlohe. Povedal by som, že toto bolo ešte z tej lepšej sorty.. ()

helloween93

Jelikož jsem Dreamcatcher nečetl, vůbec jsem netušil, do čehu jdu. Věděl jsem jen, že je to adaptace Kingovy knihy a známý hororový propadák. Mám tyhle alienovské horory rád a námět se mi líbil. Kasdanovi se v první hodině povedlo vybudovat slušnou atmosféru a napětí a např. scéna na záchodě je toho výbornou ukázkou. Druhá hodina je ve stylu The Thing, Aliena nebo Fakulty. Ten závěr byl trochu přestřelený a obecně si myslím, že komornější pojetí bez armády by příběhu prospělo. Celkově z toho ale mám kladné pocity. 3* ()

GOREGASM

První polovina ve slušném tempu a kvalitě představí všechny postavy, přičemž mi okamžitě naskočilo podobné prolínání současnosti s minulostí v jiném Kingově majstrštyku IT. Nicméně tak jsme se přesouvali v časové ose tam a zase zpátky několikrát. Kasdan obsadil čtveřici kamarádů z dětství, kteří umí "něco navíc" než běžní smrtelníci, charismatickými sympaťáky, kteří ho podrží, respektive ti, kteří přežijí, v mnohem slabší druhé polovině, kdy se do tajemné mimozemsko-parazitní dějové linky vloží posedlý generál, Morgan Freeman, společně se svým oddaným parťákem Tomem "tentokrát ne psychopatem" Sizemorem. Dějová linka ve druhé půli je nezvládnutá, obsahově děravá a akce nahrazuje atmosféru, což ubírá na divákově zážitku. Ztvárnění emzáků je supr, ale právě v souvislosti se zmíněnou atmosférou se z jejich podstaty dalo vytěžit děsivé, nikoliv akční inferno. První půle 80%, druhá už jen za 40%, takže počítejte se mnou srabi :-). 60% ()

Empire odpad!

Propadák ve všech směrech, jediný co je na filmu ucházející je zimní atmosféra. Opět se nevydařila adaptace dobré knihy Kinga, vůbec bych se nedivil, kdyby King zabil někoho z tvůrců této směšné frašky. ()

Leoric

Obrovské zklamání. Tenhle film sám o sobě nefunguje ani jako adaptace zdařilé knihy od Stephena Kinga, natož pak jako samostatný film. Divák neznalý knižní předlohy nemá šanci vytušit, co dohání plukovníka Curtisse (Morgan Freeman) k jeho činům, neboť jeho postava nedostala ve filmu téměř žádný prostor. Postava Dudditse však dopadla ještě hůře. Když pominu absenci downova syndromu, flashbacky s nulovou atmosférou, zbyde pak ta největší zhůvěřilost, a to zakončení filmu. Stupidní konec dává filmu poslední facku, a znechutil mi téměř i původní knihu. Bojím se toho, že až si budu chtít znovu přečíst Pavučinu snů, vždy za ní uvidím tenhle škvár, na který jsem se tak zbytečně těšil.. Tohle je síla Holywoodu. ()

E.Pilgrim

Nespíš to bylo pro režiséra moc velké sousto a tak se to knižní předloze vůbec nedokáže vyrovnat. Ani obsazení Morgana Freemana z toho trhák neudělalo. Jediné poměrně kvalitní zpracování Kingové knihy je To (It). ()

desolator6

Spojenie dvoch nadprirodzených javov do jedného filmu je odvážne a zároveň zaujímavé. Tomuto filmu sa to rozhodne podarilo nech si hovoríte čo chcete. Damian Lewis sa mi obzvlášť páčil. Koniec trochu poslabší, ale nevadí. ()

dainio

Leckteré momenty mi evokovali, jakousi podobnost s dřívějším Kingovým románem "To". Zde se totiž, také nachází parta chlápků, jenž v dětství drželi při sobě a při pomoci handicapovanému klukovi, od tamních chuligánů, se mezi nimi rozvinulo zvláštní pouto, které vyústilo v abnormální schopnosti a vytvoření titulní "Pavučiny snů". Film ze začátku rozhodně zaujme. Sledujeme totiž jednotlivé postavy a jejich soukromý život. Poté na řadu přichází, výlet do chaty v lesích, křížený různými flashbacky a střihy scén s vojskem. Lehce chaotické ale ještě se to dalo....až do scény, kdy vyjde najevo, že to všechno souvisí s mimozemskou anabází a snahou rozšiření smrtelné virózy. Zde si myslím, že se Lawrence Kasdan pomátl a vůbec režii nezvládl. Přijde mi, že chtěl do filmu natlačit prostě všechno -- jenže, nedokázal to utáhnout. Film řídil spíše jeho, než on sám jej. No každopádně, některé scény jsou opravdu výborné (ty ten mamrajs vyváží). Potenciál byl velký. Herci byli vybráni dobře. Mohl z toho být hit. Takhle, se jedná o další průměrné dílo podle předlohy Stephena Kinga. Škoda. Závěrem....nejlepší scéna je jednoznačně, ta na záchodě !!! :) ()

Kingjiri

Scény v lese byly dost povedený a měly hodně slušnou atmosféru. Jenože když byli představený emzáci a do příběhu se začala motat armáda v čele s nevýraznym Freemanem, stal se ze snímku těžkej průměr, místy až podprůměr. Knížku jsem nečet, takže nemůžu posoudit jak moc se od ní snímek lišil, ale nechtělo se mi moc věřit, že by to celý byla práce Stephena Kinga a scénáristi si nic nedomysleli. Je škoda, že šel celej film po nadějnym úvodu tak dolu, protože vizuální stránka byla vcelku fajn, herecký obsazení taky a bylo vidět, že se na rozpočtu moc nešetřilo. Moh to být po delší době "áčkovej" horor, vzniklo ale nepříliš výrazný žánrový béčko. ()

AxelWers

Scenár vyzerá zaujímavo, skrýva sa v ňom veľký potenciál, začiatok dostatočne mysteriózny, ale prevedenie mohlo byť lepšie. Miestami chaotické, miestami zbytočne naťahované, záver mohol byť inak prepracovaný, viac napínavejší. ()

dandislav1991

Super! Kinga muzua tohle je dalsi povedena adaptace, afekty na ten rok vice nez slusne a vcelku zajimave vykresleni charakteru, za me plnej pocet. ()

KUFI

Hloupy, nudny, amatersky. Pridat na hororovy atmosfere, vypustit picoviny s telepatii/mentalem a nasmerovat to na The Thing, tak by to nemuselo bejt mozna spatny. ()

tranquill

Další nepovedené zpracování Stephena Kinga... Chaotický režie i scénář, k tomu ta délka. Mám rád sci-fi horory, ale takhle ne. ()

Enceladus

Začiatok je veľmi sľubný a poskytuje nastolenie tajuplnej atmosféry hlboko v zasnežených lesoch, kde sa odkrývajú tajomstvá a charakterové črty postáv (aj pomocou retrospektívneho pohľadu na minulosť). Aj v prvých minútach stretu a boja s mimozemskými "formami" sa dej pohybuje v relatívne dobre vystavanej atmosfére. Bohužiaľ prekombinovaním viacerých nápadov s úplnými nezmyselnosťami a absurditami sa celkový dobrý dojem ku koncu úplne vytratí a ja iba krútim hlavou ako bol premrhaný potenciál príjemne rozbehnutej mašinérie. Dokonca aj boje (vrtulníky vs. materská loď či Duddits vs. Pán Šedý) boli extrémne slabé, nezáživné a hlavne prvý spomenutý skoro až parodický. Na okraj iba poznámka, že celý film na mňa pôsobil ako nepodarená vykrádačka Votrelca. ()

Vabr

Pamatoval jsem si, že je Pavučina snů větším odpadem. První půlka buduje funkčně atmosféru, a jakmile se začne stupňovat napětí a přichází na scénu krev, daří se. Hlavní představitelné jsou typická parta chlapských přátel od Stephena Kinga. Zde však bez nějakých větších sympatií a jeden postrádá mozek (záchodová scéna), ale to filmu odpouštím, protože znám takový hlupáky. Efekty jsou někdy zdařilé, sem tam to ujede (umělý mimoň v lidské velikosti mě pobavil). Bohužel později už se to, co fungovalo, vytrácí a my sledujeme i pohled vojáků (ten mě, ať je to v jakémkoliv filmu, snad nikdy nebaví). S blížícím se koncem překvapivě ubývá viditelných smrtí a vysvětlování postranních dějových linií viz generál. Samotný konec mohl být určitě epičtější, kdyby chtěl. Vyhodnocení: Wtf? Proč tady štítek komedie není a třeba u Slimáka je? ()

Zombo

Jedna z mála Kingových knih, která mi unikla, ale budu si ji muset co nejdříve přečíst, protože mě zajímá, jak na inspirovaný film radikálně změním názor i hodnocení. Dreamcatcher mě totiž hned na začátku chytil do své pečlivě upletené, napínavé, atmosférou protkané, vizuálně a efektně působivé hororové pavučiny a nepustil mě z ní až do velkého finále. Dokázal to jak s novými a nadějnými herci (hl. Jane a Lewis - zvlášť s rodným jazykem) a jejich hláškami, tak i s lekačkami, které sice nejsou v dnešní době Kruhů nejmodernější, ale i tak úspěšně splnily svůj děsivý úkol. Starý pes Freeman překvapivě zklamal, i když vyloženě záporné role nejsou jeho obor, a tak Sizemore nebyl zas tolik zastíněn větším hercem jako v Ryanovi Hanksem. SSDD! ()

VerteX

Dreamcatchera jsem viděl na loňském karlovarském festivalu a byla to docela legrace. Za prvé po objevení prvního emzáka asi čtvrtina velkého sálu (zdůrazňuji kapacitu 1100 lidí) odešla a za druhé to jeden člověk po skončení komentoval velmi výstižně: "Větší sračku už jsem dlouho neviděl." A abych nezapomněl, potlesk, když na konci rozstřelí emzáka (teď myslím toho, který vypadá jako mihule potoční) vyjadřoval sarkasmum nejhrubšího zrna. Vůbec nechápu, jak se vůbec mohl Freeman k takovému filmu upsat. ()