Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

castor

Stephen King byl vždy fenomén, což ovšem přináší i mnohá rizika. Třeba to, že se na jeho slavných dílech chtějí ve světě filmu přiživit i tací, jenž zrovna nepatří mezi uznávané filmaře typu Brian De Palma nebo Frank Darabont. Lawrence Kasdan je samozřejmě pojem, jenže.. Pavučina snů je zdá se dějově komplikovaná i směsí několika žánrů. Kámoši se roky scházejí v lovecké chatě, jenže tentokrát se střetnou i s mimozemskou invazí. Došlo k vypuštění několika motivů a zůstaly hlavně ty efektní, má to nicméně příjemně napjatou atmosféru, dobré herecké výkony a i vizuální stránka mě (místy) bavila. A taky to docela odsýpalo. ()

Trellíno

Bylo mi řečeno, že pokud jsem tuto Kingovu knížku nečetl, že by se mi Dreamcatcher teoreticky i mohl trochu líbit. Teď jsem rád, že jsem si nepřečetl, pokud je film opravdu o tolik horší, tak bych asi z kina utekl. Pavučina trpí tím, čím v poslední době onemocněla většina sci-fi filmů. Dokud se neobjeví první emzáci, tak je vše v poho. Ale pak se na scéně objeví kaktus bez trnů se zuby a od té doby už se můžete jenom smát pitomosti tohoto díla. A nezachrání ho ani perfektní obsazení, kde zklamal snad jen Freeman a jenom bůh ví, proč přijel do Varů prezentovat zrovna tento snímek. Ale jeho slova před promítáním byla doslova prorocká. "Nebude tento snímek radší nijak uvádět, on se snad uvede sám" ()

D.Moore

Jedna z povedenějších adaptací Stephena Kinga, lehounce nadprůměrná sci-fi hororová vyvražďovačka. Oproti předloze je změněn (hlavně) konec a troufám si říct, že člověk knihou nedotknutý nemusí napoprvé pochopit třeba scény odehrávající se uvnitř hlavy... Jsou tu ale výborně zvolení herci, skvělá kamera i hudba a dosti slušná atmosféra. Tři a půl. ()

MM_Ramone

Je to už hodne dávno, čo som sa zaprisahal, že nebudem pozerať filmové adaptácie diel, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen King. Dôvod je jednoduchý. Filmy nikdy nedosiahnu genialitu literárnej predlohy, ktorú dal na papier tento famózny spriadač príbehov. Filmy ma akurát tak dokážu odradiť od opätovného prečítania knihy. Čo je nesmierna škoda. Presne tak je to i v prípade snímku "Pavučina snov". Je to perfektný, tajomný, dychberúci sci-fi román, ktorému filmové prevedenie nesiaha ani len po členky. Dám vám jednu dobre mienenú radu: Kinga treba čítať a nie pozerať. Knihy: ano! Filmy: Nie!!! ** ()

Ded@M@tes

Ukázky v televizi vypadaly slibně, ale opak byl pravdou. Navíc když tam hraje Morgen Freeman. Film byl pomalu nesnesitelný a chvilkami mě to skoro nebavilo. Sci-fi s velkými nedostatky a trapnými scénami. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

Wacoslav1

No filmy podle Kinga jsem měl vždycky celkem rád, ale tenhle šel dost mimo mě. Nevím do jaký míry odpovídá filmový zpracování knižnímu, ale mě to prostě nechytlo a ke konci už vysloveně nudilo.35% ()

pepo

hybrid veci,veľkého rozčarovania a smrtiacej epidémia.kým nenastúpia zubaté hovná je to fajn.stredná časť má slušnú atmosféru a celkom ma dostala do deja a záver pôsobí dojmom béčka ako hrom.ooby ooby doo,mr.gey.čo funguje v knihe vo filme nemusí.2* za krásnu kameru ,slušnú hudbu a tú atmosféru ()

Xmilden

Začátek nevypadal vůbec zle, ale to co se postupně rozjíždělo z celého filmu mě neustále nepřestávalo udivovat. Bohužel ale musím říct, že v negativním slova smyslu. Čekal sem cokoliv. Dokonce sem čekal procitnutí hlavních hrdinů na konci filmu ze snu. Tohle přání se mi nevyplnilo. Slušná byla scéna na záchodě. Dvě hvězdičky na takhle přiblblý film jsou opravdu hodně. Obě jsou za originalitu snímku. ()

Divočák odpad!

Jako jeden z Kingových největších fanoušků říkám: "Odpad, odpad, fuj a ještě jednou odpad!" Už samotná kniha se sice mistrovi příliš nevydařila, ale to, co s ní provedli tvůrci filmu, to je už fakt na blití. Zvlášťe ten konec, který naštěstí s knižní předlohou nemá ani zbla společného. Do filmu se bohužel nejspíše omylem připletl i můj oblíbenec Freeman, který jednoznačně potvrzuje pořekadlo "I mistr tesař se někdy utne." Jeho výkon je opravdu příšerný a .. No, prostě je to příšerný:). ()

Phobia

Knižní předloha patří k průměrnějším dílům S. Kinga, přečetla jsem, docela jsem se bavila, ale tenhle spisovatel umí lépe. Tentokrát filmaři zřejmě sáhli po špatném námětu, který možná ani nešlo natočit lépe. Důvod? Stephen King dokáže naprosto mistrně, dlouze a detailně pracovat s psychologií postav: při čtení poznáváme jejich charakter, myšlenkové pochody, pochopíme motivaci jejich chování a jednání... stanou se pro nás blízkými, zajímá nás jejich osud, držíme jim palce (nebo taky ne, každopádně nám nejsou lhostejní). Tyhle vjemy film jednoduše nepředá, všechno je příliš zkratkovité a působí to tedy odtažitě, hloupě a zbytečně. Kladně hodnotím povedenou atmosféru a vcelku sympatické herce. Pokud nejste příznivci horroru a sci-fi, odečtěte si dvě až tři hvězdičky a tomuhle filmu se vyhněte. 45% ()

LiVentura

Propracovaná akční meta dle pana Kinga, opět až příliš nadmyšlené a překombinované, normální člověk má jen požitek z krvelačných scén a příběh, ten se už ani nedá sledovat, neboť přestane bavit a vést.!!!!! :-(()) ()

juta

Zvláštní film, nebo opět špatně natočený film. King moc na filmové zpracování svých hororů nemá štěstí. Také u filmu jsem několikrát usínal, občas jsem některým věcem nerozuměl, nebyl jsem po celou dobu v bdělém stavu, takže i to mohlo rozhodnout o mém nízkém hodnocení. :-) ()

paascha

Další v řadě nepovedených adaptací knih S. Kinga. Musím ale říct, že právě toto dílo patří i u něj mezi ty slabší, takže je to možná mistrná adaptace blbé knihy. Ale nebudu spekulovat...je to slabota ()

Fiftis

Fajn béčkový horor pripomínajúci The Thing. Navyše sledujte tie mená: Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee, Damian Lewis, Tom Sizemore, Timothy Olyphant, Donnie Wahlberg. ()

Hunt

HUDBA: James Newton Howard; Pripojuji se k většině komentářů, začátek slibný, poté přehlídka hnusu, přehnanosti a nezajímavosti. ()

Shakers

Tak toto je veľmi ťažká stráviteľná jednohúbka. Jasné nemusí to byt jednohúbka, no mám pocit, že väčšina sa k tomuto už nevráti. Pavučina snov je síce nabitá zvučnými menami (Kasdan, King, Goldman, Lewis, Jane, Freeman, Olyphant, Sizemore, Walhberg) a aj keď na začiatku sa táto Kingovka tvárila zaujímavo, mal som v tom bordel od začiatku. Nakoniec sa pár veci vysvetlí, ale srací mimozemšťania alias ďalšia odroda votrelcov Ripleyovej (dokonca to vo filme spomenuli) ma čoraz menej a menej brala. A to mám tento žáner rád. Síce si to stále držalo svoju záhadnosť, ale neskôr (keď Kasdan omylom zasurfuje do Bečkových vôd) vás čoraz menej výrazné postavy a efekty prestanú baviť. Škoda, a pritom to začalo celkom zaujímavo. 50% - 2* ()

Pepinec

Ajajaj... Tak hezky to začalo, rozporuplně pokračovalo a naprosto pablboidně skončilo. Přitom stačilo nechtít být tak senzací posedlí, milí tvůrci. U sci-fi platí podobné pravidlo, jako třeba u striptýzu. Většina žen u něj totiž vypadá lépe v prádle, než se svlékne. Přičemž platí, že je lákavé a poutavé spíše to, co si musí lidský mozek vlastní fantazií domyslet. Pokud se tedy někdo rozhodne věnovat počítačovým nestvůrám v rouchu čiré odhalenosti na plátně více času, než samotným hercům, musí to mít zatraceně velkou úroveň, aby divák od počátečního úleku, přes následné otupění nedospěl až k závěrečnému výsměchu. Morgane Morgane. Takto propůjčovat své jméno srágoře, která si jako ´bonusem´ bere na paškál Stephena Kinga... ()