Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Kusko.t2

Knihu od Stephena Kinga som nečítal, čiže nemám možnosť zrovnávať či je kniha lepšia alebo inak napísaná a nakoľko sa zhoduje s filmom to neviem. Preto budem hodnotiť iba film Samotný bez nejakých nadviazaností. Každopádne Kinga mám moc rád a vo všeobecnosti s nejakými výnimkami aj filmové spracovania jeho románov. Dreamcatcher patrí medzi tie pozitívne. Hlavná štvorica obdarených kamarátov, ktorá prichádza trocha si užiť samoty, oddychu a pohody do chalupy uprostred lesa, bola myslím vybraná veľmi zodpovedne. Veril som im ich stvárnenie a vžitie sa do situácie, skvele sa dopĺňali až mi pripadalo ako by sa dobre poznali aj mimo kamery. Bohužiaľ pre nich, ich výlet z ničoho nič prekazí mimozemská nákaza vo forme vynikajúco spravených, hnusných, zubatých a slizkých červíkov. Vzniknutú situáciu treba riešiť. Metód a názorov ako je ale viac. Svieži a tak trochu iný hororový thriller. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +herecké obsazení, efekty jsou fain, spočátku jsem byl překvapen -herecké výkony, hudba, později překombinovanost děje/// Když jsem se šel večer dívat, bál jsem se, že u filmu usnu. Ale netrvalo dlouho a film mě do sebe vtáhl. Velice mi v tu chvíli připomínal Věc. Zde bych dal i 4 hvezdičky, bohužel film potom kazí překombinovanost děje. Morgen Freeman se mi v záporné postavě vyloženě nelíbí, nadruhou stranu Thomas Jane a Damian Lewis potěší. Hudba tu skoro není a posledních 20 min si budu muset dat again, pač jsem usnul/// Celkem 56%/// ()

S.Quentin QUALE

Další vícemeně podělaná adaptace Kingova výborného románu, který obsahuje spoustu mrazivých momentů, jež když už byly na plátno převedeny, tak velmi imotentním způsobem. Lawrence Kasdan by sem měl držet těch dobrodružných hovadin, které točil, protože takhle úplně zazdil skvělý hororový námět - vzhledem ke stopáži dokázal, že na to nemá. Achjo.... ()

Allien.9

"Pavučina snů" je snad vůbec nejrozporuplnější film na motivy Stephena Kinga. Dělím ji na dvě části. První je do chvíle, než se objeví mimozemská stvoření. Originální titulky, zlověstná hudba a ukázková atmosféra, u které se přímo tetelím blahem. A pak druhá část. Ta, která začíná po nástupu mimozemšťanů, a která násilně a bez varování ničí vše, co se do té doby stačilo vybudovat. Film ztrácí téměř veškerou atmosféru, herci jsou odsunuti někam do pozadí a Morgan Freeman působí, jako by sem zabloudil z jiného filmu. Nemůžu si pomoct, ale i po x-tém zhlédnutí hodnotím stejně.:-( ()

kingik

Čtveřice kamarádů se vypraví do své oblíbené chatky v lesích a brzy se kolem nich rozpoutá peklo. Armáda pod vedením fanatického plukovníka Morgana Freemana začne oblast neprodyšně uzavírat a objeví se cosi, co je dokáže ovládat. Známý hororový román Stephena Kinga se dočkal své filmové realizace a neobešlo se to bez chyb. Předně Morgan Freeman není zrovna ve své záporné roli dvakrát přesvědčivý, některé momenty se ve filmu nepovedly, nebo působí rušivě, ale po režijní stránce je to působivé, řada scén je skutečně hororově zvládnuta a nebyl jsem nijak výrazně zklamán. Je to jedna z těch podařenějších Kingových adaptací. Jako horor to celkem funguje. 60% ()

InJo

Neuvěřitelný mix neuvěřitelné spousty filmů (jen tak namátkou: Den nezávislosti, Smrtící epidemie, Bad Taste, Vetřelec, Osvícení, libovolné drama od Kasdana atd.). Knihu jsem (pravděpodobně naštěstí) nečetl, na snímek jsem byl poměrně zvědav. Výsledkem je docela příjemné překvapení. Ze začátku velmi napínavé, tajemné a hlavně chytlavé. Po zásadní scéně v koupelně se sice z Pavučiny stává mnohem komerčnější (lacinější) počin, ale stále určitě neztrácí skoro nic na zábavnosti a divácké atraktivitě. Emzáci už byli (a určitě ještě budou) ve filmech ztvárněni mnohem lépe a děsivěji, ale to trikovou stránku díla nijak neshazuje. Herci byli sympatičtí (zejména pak můj stále větší oblíbenec Damian Lewis), Freeman (i přes malý prostor) zase ucházející psychopat, flashbacky nerušily, hudba skvěle pasovala. Jestli jsem z něčeho vyloženě zklamaný, tak je to asi pouze dosti podivný konec. Podtrženo, sečteno: Výborná zábava, ale čekat od toho něco víc než jen klasický hollywoodský "trhák" na jedno (s trochou štěstí i dvě nebo tři) ;-) použití by bylo vážně na hlavu... 70 % ()

Legas

Když jsem si přečetl knížku (mimochodem výborná - 80%), tak jsem vlastně vůbec nepochopil, proč by měl podle ní vzniknout film. Protože to napsal King, vole! Tak fajn, ale musím uznat, že první polovina filmu se opravdu povedla. Snad kromě herců, kteří mi ty kamarádské charaktery z knihy nepřipomínali ani náhodou (Donnie Wahlberg jako Duddits je vyjímka). Sice se jedná o doslovnou adaptaci bez jakékoliv sebemenší improvizace, ale tím lépe, protože když v druhé půli filmu nastane nutná knižní redukce, tak ty více zajímavé a podstatné části textu zde chybí, nebo jsou nelogicky přeformulovány, a ve filmu pak zůstává jen docela nudná a místy chaotická vata. Ale i zde se najdou světlejší chvilky. Závěr filmu je ovšem čirý scénáristický výmysl a kromě několika nepodstatných detailů se s knihou definitivně rozchází. A to i v nepoužitém alternativním konci, který je ještě směšnější, než ten použitý. Ani se nedivím, že se film většině diváků nelíbil, ale přesto si dovolím vřele doporučit knihu. ()

Sobis87

Není to naše vytoužená oscarová kingovina, ale místo toho krásně černohumorné a dostatečně zvrácené kingovské béčko s několika áčkovými parametry (řemeslo, herci), ve kterém se toho děje tolik, že snad nestačí ani na chvíli nudit. Je vcelku jednoduché ten film odstřelit, ale není ani tak těžké si ho užít, pokud se do něj pustíte s těmi správnými očekáváními. Jasně, Morgan Freeman je hodně cheesy, efekty občas vyloženě k smíchu a celý ten závěr tak trochu nešťastný, ale s odstupem se mi na ten film hezky vzpomíná a vlastně bych neměl problém si ho čas od času pustit znovu. To, co je pro Kinga esenciální, tu je vystiženo vcelku dobře. ()

Jordan

musím povedať, že vizuálna stránka (zasnežená krajina, kamera) a niektoré efekty boli vcelku nadpriemerné (tie červy boli animované celkom slušne) ale to nestačilo zachrániť takú príšernú zhovadilosť. ()

Anderton

Na Dreamcatcherovi nepekne vidno, že sa jedná o knižnú adaptáciu a hlavne, že sa jedná o adaptáciu, pri ktorej prepise nevedeli scenáristi, čo si s ňou počať. Režisér dostal scenár, ktorému chcel dať aspoň zaujímavý vizuál, lenže tie dejové zvraty a monštrá podľa mňa nie sú vôbec filmového charakteru a tak tento film robí medvediu službu aj Kingovi, o ktorom si možno potenciálni čitatelia budú myslieť, že je idiot a nič si už od neho nekúpia. ()

AppleCore

Směšný, trapný a skvělý zároveň. Jeden dobrej okamžik střídá okamžik debilní a naopak. Atmosféra místy skvělá a jindy zase trapná. Hudba je dobrá jenom při těch atmosferickejch, pomalejch scénách. Jinak stojí za houby. Herci nejsou zas tak špatný a závěr filmu už nemohl být horší. Efekty docela slušný. Prostě totální průměr. ()

PetrPan

Blbost až na půdu !!! Takhle zprznit Kinga, bože, co on komu udělal, že jeho děl se po většinou chytají filmoví neumětelové. Jediné co film malinko zachraňuje je zimní příroda, chzbí úplně všechno, co Kinga dělá králem hororu, atmosféra téměř nulová, bombastické efekty bez efektu, přímo katastrálně zprasený konec a hrob herectví M. Freemana...astalavista pane Kasdane a už nikdy více ()

nash.

Ani na druhý pokus nemohu hodnocení zvednout. Slibný začátek s okamžiky při kterých opravdu mrazí, pár výborných momentů jejichž výskyt je však s přibývajícími minutami stále vzácnější a jejich vymírání odpovídá rychlosti pádu áčkového horroru někam na úroveň laciného béčka, jenž v sobě nenese už ani otisk Kingova zručně budovaného napětí, propracovanosti postav i příběhu, ani nadsázky, jimiž jsou některé situace vyšperkovány. V závěru se navíc vše zvrhne v totální kravinu, která už nemá s Kingovým románem vůbec nic společného. Nepomohlo kvalitní obsazení ani zkušený režisér, který se s románovou předlohou bohužel nedokázal vítězně popasovat. ()

silentname

Ako veľmi milujem Stephena Kinga a jeho prácu, tak musím povedať, že táto adaptácia patrí medzi najhoršie. Nieže by originál knihy bol veľkolepým dielom (podľa mňa ide o jedno z Kingových slabších), no kým tam dávali aspoň niektoré veci zmysel, tuto nedáva zmysel dokopy skoro nič a je to len prázdne táranie o ničom. Začína to síce celkom sľubne, máme tu pár dobrých flashbackov a jediné čo film aspoň ako-tak zvláda je zobrazenie priateľstva našich piatich protagonistov. A Morgan Freeman sa svojej role zhostil skutočne výborne. Je to asi jediný herec, ktorý vzal svoju rolu do správnych rúk. To sú ale asi jediné pozitíva čo ma napadajú. Zvyšok absolútne nedáva zmysel. Ako to, že sa Pán Šedý nemôže dostať do všetkých kútov mysle Jonesyho? Ploštica v zbrani? Tá, ktorá potom zostrelí vrtuľník? Záverečný boj Dadica s Pánom Šedým je wtf? Aspoň nejaké vysvetlenie choroby Ripleyovej chýba (pričom v knihe ho máme), vysvetlenie čo sa odohráva v Jonesyho hlave (pričom btw. ako to že Jonesy o tomto mieste vo filme vie, pričom v knihe netuší, či umiera alebo čo sa vlastne deje a kde sa nachádza?), viac rozpovedať o Dudditsovi... toto sú všetko veci, ktoré tento film nezvláda a miesto toho to poňal v americkom štýle kde je všetkým jedno čo a jak... a toto je výsledok. Myslím si, že toto je jeden z filmov, ktorý by sa mal dočkať remaku. Napriek tomu, že ani kniha nie je podľa mňa úplne dokonalá, dá sa z toho spraviť dobrý film. Ak sa nájde dobrý režisér a scenárista, myslím, že je to film, ktorý by mal dostať svoj remake. ()

Slarque

Zkrátit šestisetstránkový román na dvouhodinový film se zachováním všech vedlejších linií se prostě nemohlo povést. Zbyla jen jeho kostra a navrch tvůrci přidali opravdu pitomý konec. Ten původní byl daleko civilnější, ale málo spektakulární. Celkový dojem zahozené příležitosti by stejně nenapravil. ()

Vitason

Další z Kingových adaptací, která nedopadla zrovna slavně. Ovšem nevím do jaké míry je na vině právě slavný spisovatel, protože příběh Pavučiny snů mi přijde to samé v bleděmodrém jako Tommyknockeři a přece jen louhovat stejný pytlík s čajem do několika hororových čajíků a doufat, že se o něj spálí diváci a né já, je trochu troufalé, ale musím přiznat, že knižní předlohu neznám, takže je jen otázka zda-li to není vina scénáristy. Příběh bych celkově bral jako největší slabinu jinak zřejmě ambiciózního snímku. Dlouho avizovaná překvapivá pointa je celkem rychle prozrazena a závěr tak ztrácí zamýšlenou údernost. Velké ambice dokazuje velice zajímavé herecké obsazení, ze kterého se ovšem herci moc nenadřeli. Morgan Freeam si vystačil s jedním výrazem. Takže doufejme, že pro Thomase Janea byla Pavučina snů jen zahřívacím kolem na Daranbontovu Mlhu. Film nemůžu pochválit ani z hlediska napětí a budování atmosféry, protože když se snímek blížil do finále a měl být tudíž nejvíce napínavý, tak jsem u něj usnul. Pochválit se dají efekty a pár dobrých scén (asi nejvíce se mi líbilo stěhování lesa), což je žalostně málo. Podobné filmy: Věc (1982), The Tommyknockers (1993), Vládci loutek (1994) ()