Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

xxmartinxx

Docela mě to ze začátku i bavilo. Příběh ušel, ale celkově si to u mě tenhle film pokazil koncem, který byl nefunkční, nezajímavý a nevygradovaný. ()

Shit

Ze začátku to vypadá velice slibně a docela to i zaujme a udrží pozornost, ale zhruba od poloviny filmu se to rapidně zhorší a už se na to nedá moc koukat. Sice tam hraje Morgen freeman, ale ten se tam většinou jen tak mihne takže to taky moc neoživý. Thomas Jane hrál celkem slušně, ale to buhužel nestačí. kdyby se to odvíjelo stejně jako v první půli tak bych tomu dal 4*, protože to bylo napínavý a dokázalo to zapůsobit i hororove na diváka, ale za tu druhou půli musim slevit, je to docela škoda vytřískat se z toho dalo mnohem víc ()

flanker.27

Velice nevýrazný pokus o variaci na téma Věc. Atmosféra nudná k uzoufání, spousta nelogičností v ději, a i docela zajímavý nápad s mimosmyslovými schopnostmi je ve filmu zcela zabitý. Horor je od slova hrůza. Tohle vzbuzovalo spíš místy lehké pobavení a jinak těžkou frustraci. ()

choze

Ujetý nepodarek. Rozjede se to sympaticky tajemně a chlapsko kamarádsky, ale pak se to začne hemžit digi monstry, divnými nápady a rušivým humorem a ne a ne to skončit. A flashbacky do dětství působí ohraně. ()

Segrestor

Předlohu jsem nečetl, tak nevím, jak dalece tvůrci Kinga nepochopili, ale už takhle od prvního pohledu se mi zdálo, že zřejmě nepochopili. Přinejmenším, že se jim nepovedlo udělat z knihy film. Měl jsem z toho dojem, že jako kniha to musí být velmi zajímavé, ale jako film příšerné. Hlavně se to tříštilo na takových detailech jako je třeba příběh. Jako divák jsem nevěděl, jestli to je o nadpřirozených schopnostech partičky dobrosrdečných kluků, nebo o jejich sociálních problémech, nebo o problémech připravenosti na národní úrovni, tajné invazi mimozemšťanů nebo dokonce přímo okázalé invazi mimozemšťanů, kteří jsou kdovíproč zlí. Snad kromě zajímavého hereckého obsazení a několika, atmosférou nápaditých, pasáží nenabízí nic, co by stálo za řeč. Jen povzdychnutí na konci filmu: "Ach, a mohlo to bejt tak zajímavý." ()

Gilmour93

Same Shit Different Day. Hutná atmosféra lesů Maine pod sněhovým příkrovem se celou dobu snaživě pere s naprosto debilní linií evokující MiB, či Smrtící epidemií - až jsem chvílemi Kasdana podezíral, že zabrousil do žánru parodie. Přesto mi kvalitní obsazení a odsýpající děj s pár opravdu podařenými mysteriózními scénami (útěk zvířat, flashbacky) nedovolí jít s hodnocením níž a klidně si třeba myslete, že mám zubatého slimáčka pana Edého u prdele. Kingovu předlohu jsem nečetl, ale zajímalo by mě, jestli v ní popis plukovníka Curtise (v knize Kurtz, protože Apokalypsa) obsahoval větu: „…pod vrásčitým čelem obočí santaclausovského typu, připomínající chomáč vaty, část ohonu polární lišky, či ochlupení z klínu stygijských čarodějnic…“ ()

Psema

Další z adaptací Stephena Kinga, která opět potvrzuje, že natočit něco od tohoto autora není jen tak. Příběh o čtyřech přátelích, kteří si vyjedou na chatu, kde ale zrovna úřadují vesmírní návštěvníci je sice celkem zajímavý, ale ztrácí postupem času na atmosféře. První polovinu filmu jsem si říkal, že vidím parádní snímek, který má spoustu kladných míst. Atmosféru, tajemno, herce, napětí. To se ovšem rozplívá v okamžiku, kdy jsou nám představeni emzáci, kteří odstartují tu akční část snímku. Tím se totiž film zvrhává do vod hodně průměrné podívané, kterou drží nad vodou přeci jen slušné herecké obsazení (a Morgana Freemana nepočítám). Tím hlavním je zde Damian Lewis, který si se svou rolí ví rady a jelikož hraje vlastně dvě osobnosti tak působí naprosto skvěle. K tomu slušná kamera a prostředí. Je to prostě průměr, ale přeci jen to není tak hrozné jako tajemné okno. ()

Hal_Moore

Jí vím že film se občas nepovede stejně dobře jako knižní předloha a autoři museli zvážit, co z filmu vystřihnout, ale co měl znamenat ten konec? Vážení autoři, vemte si film zpět a opravte to! Vypadalo to jakoby scénáristovi došel čas na utvoření scénáře a tak vymyslel konec jen tak z prdele místo toho, aby použil materiál z knihy. Ohromné obsazení si zasloužilo lepší konec. ()

Aluska88

Pavučina snů je jedním z děl Stephena Kinga, která jsem ještě zatím nečetla. Je to tak, že Major Winters se po skončení války vydal s dávnými přáteli na chatu v zapadlých lesích, aby zde nabral ztracené síly. Nakonec dopadl tak, že pobíhal po zasněžených lesích s jakýmsi mimozemským parazitickým svinstvem v těle. Herecké obsazení povedené, mrazivá atmosféra docela ucházející a digitální triky velmi slabé. ()

genetique

Konečne sa filmári pri takomto veľkoprojekte nebáli zaexperimentovať. Je jasné, že Freeman hral vo filme len pútaciu rolu a moc toho nepredviedol, no ostatné časti filmu mi sadli presne podľa gusta. Po ťažkých „verdiktoch smrti“ som sa na film veľmi netešil, možno práve preto som tak prekvapený. Zmes viacerých žánrov sa však podarilo dostať pod kontrolu, nezmyselnosť scenára je nezmyslom, snáď by vadila už len tá dĺžka. 75%. ()

sniper18

Je to vydarený mysteriózny sci-fi horor. Má výborný príbeh o štvorici dlhoročných priateľov s určitou nadprirodzenou schopnosťou, ktorí sa opäť rozhodnú stráviť nejaký čas na ich obľúbenej chate uprostred hôr, aby si oddýchli od svojich každodenných problémov. Lenže čoskoro si uvedomujú, že v okolí sa objavilo niečo mimoriadne nebezpečné a tak musia čeliť najväčšej hrozbe svojho života. So spracovaním som veľmi spokojný, síce spočiatku to pôsobí minimálne v rámci žánru dosť zvláštne, ale čoskoro som to docenil a práve táto vlastnosť sa dá označiť aj za jeden z najväčších kladov celého filmu. Hlavne prvú polovicu, ale čiastočne aj druhú to pôsobí úplne nepredvídateľne a netradične, prestriedajú sa tu odlišné žánre, ako mysteriózny, sci-fi, čistokrvný horor, nejaká tá akcia, k tomu psychologické prvky, flashbacky z detstva hlavných postáv, samozrejme nechýba aj štipka humoru, navyše to postupne prejde z takého malého, takmer až komorného filmu do prakticky až veľkofilmu. A pritom to celý čas pôsobí tak zaujímavo a ako celok to výborne funguje, tu nie je žiadne slabé miesto, takže tu sa je skutočne na čo pozerať po celý čas. Len si to tvorcovia občas úplne neustrážili a miestami to predsa len pôsobí trochu nechcene smiešne, ale našťastie to nie je až také zlé, aby to výraznejšie vadilo. Spokojný som aj po hororovej stránke, síce atmosféra je minimálna, ale celkom funguje napätie, no hlavne musím pochváliť rozmanitosť jednotlivých scén. Vydaril sa hlavne prvý stret na toalete, poteší aj hromadný útok vrtuľníkov, ale prakticky všetky hororovejšie situácie dokážu zaujať. Herecké obsadenie je skvelé, sympatická hlavná štvorica v podaní Damian Lewis, Thomas Jane, Tymothy Olyphant a Jason Lee, pri ktorých ma aj dosť zaujalo, že ani moc nefungujú spoločne, ale skôr samostatne a tak každý je výraznejší v inej časti, k tomu výborní Morgan Freeman a Tom Sizemore, na obsadenie sa tu rozhodne nedá sťažovať. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, určite sa tu dá niečo vytknúť, napríklad až príliš digitálny vzhľad mimozemšťanov, ktorí sa ale inak vydarili, prípadne tá atmosféra, ale vizuál je výborný, chválim zasadenie deja do prostredia zasnežených hôr, čo vždy poteší a hlavne, že ako celok to funguje. Takže určite sa to dalo ešte o niečo vylepšiť, ale aj tak je Pavučina snov jeden z najzaujímavejších filmov svojho druhu a minimálne pre tú netradičnosť sa to rozhodne pozrieť oplatí. 80% ()

TheRaven

Tak na potřetí konečně od začátku do konce. Vynikající film s výbornou atmosférou. Nikdy nezapomenu, když jsem ho jednou viděl náhodou část uprostřed noci...od té do by ho mám velmi rád ()

Eliott

Nápaditý horor o skupince kamarádů nápaditým a pozvolně se vyvíjejícím příběhem, který se za pomocí vzpomínek doplňuje součastnost. Dílo se ze začátku jeví jako poměrně vtipná oddechovka o skupince přátel na samotě u lesa a nachází se zde několik humorných chvil. Následuje však zvrat a v celém okolí se náhla začíná dít cosi divného..... ()

3DD!3

Hlavním problémem PAVUČINY SNŮ je bezpochyby scénárista, který Kingovu předlohu osekal a zkrátil. A nejen to. Jak už to bývá zvykem samozřejmě změnil konec. V podstatě první hodina a čtvrt jsou vcelku solidní, ale zbytek filmu musí být pro neznalce předlohy zmatený a pro znalce je zase konec zmrvený. Co se týče Kasdana vedl si na režisérské stoličce poměrně dobře až na momenty z dětství, které neměli tu správnou atmosféru. Herci taky odvedli slušnou práci, nejvíc mě asi upoutal ochlasta Pete (Timothy Olyphant). Triky jsou na hodně slušné úrovni a celý příběh doprovází úžasná hudba Jamese Newtona Howarda. Škoda ale, že to nevyšlo. Příště ať to má raději tři hodiny a všechen děj namísto hodin dvou a děje jen polovinu. ()

Hitman_47

No nevim....všude se píše, že ten film je děsně zmatený a že někdo něco nepochopil - no nevim, knihu sem nečet (možná proto se mi to tak líbilo) ale pochopil sem to hned napoprvé....takže ti co to nepochopili by měli dospět nebo nebrat tolik diazepamu před tím, než se jdou dívat na film. Jen škoda, že emzáky ukázali tak brzy ;o) ()

NinadeL

Další volovina podle Štefana Kinga. Opět se to odehrává v legendárním maloměstečku Derry v Maine. A zatímco v To se měl ten bubák z vesmíru alespoň potřebu adaptovat a maskovat, když už se mu líbilo žít v kanále a potřeboval každých 27 let baštit děcka, tohle už je takový bullshit, že se mi nechce věřit, jak moc slušné obsazení to má. ()

Kaka

Dreamcatcher neni úplně špatný film, minimálně vizuální stránka stojí za pochvalu. Knihu jsem nečetl, ale občas mi to připadá jako laciny mix Aliena, The Thing a kdoví čeho všeho ještě. Alespoň herci ušli a v první polovině to mělo i docela zajímavý příběh, který se v druhé polovině zvrtl a klišé střídalo klišé. ()

Eddard

Uffff... tak tohle mi opravdu nedělejte. Kingovu předlohu řadím mezi nejlepší romány, které jsem kdy četl, proto jsem se na film náležitě těšil. Rozjel se poměrně slušně, obsazení herců mi docela sedělo (snad na Henryho a Freemanova Curtize) a atmosféra slušně houstla. Zhruba po scénu Bobrovi smrti jsem byl spokojený. Zbytek se však neskutečně zvrhnul do nejdementnějších hollywoodských standartů a posledních dvacet minut bylo prostě příšerných... A ta Duditsova... darmo mluvit. Celkově mi z toho vychází fiasko co se týká adaptace, ubohé triky a celkově hloupý film. Škoda, mělo to našlápnuto. 30% ()

Falko

Na tento horor su rozne nazory, ale mne sa pacil a to som ho videl uz viackrat. Knihu Stephena Kinga som necital, takze nemam s cim porovnavat a to, ze je tam same klise, hlavne odkaz na Votrelcov mi vobec nevadi, skor naopak. Prve stretnutie so zlym mimozemstanom nemalo chybu a od tej chvili som uz bol len zvedavy, ako sa bude dej uberat dalej. Okrem toho si tu zahralo par znamych dobrych hercov, takze zazitok bol o to silnejsi... 10.04.2010 _______ Thomas Jane - (Henry) +++ Jason Lee - (Beaver) +++ Timothy Olyphant - (Pete) +++ Damian Lewis - (Jonesy) +++ Donnie Wahlberg - (Duddits) +++ Morgan Freeman - (Plukovník Abraham Curtis) +++ Tom Sizemore - (Owen) +++ Produkcia: Lawrence Kasdan +++ Hudba: James Newton Howard +++ ()