Stalo se jedné noci

It Happened One Night

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 1934, 105 min

No neviem či to boli práve oscarové výkony, ale milujem road tripy a hlavne som rád videl konečne nejakú čiernobielu romancu, v ktorej mi prišlo uveriteľné citové vzplanutie hlavných postáv a aj jeho prevedenie. Žiadne vášnivé bozky po pár spoločných scénach! Veľmi vkusné.(12.11.2012)

Clark Gable je fascinující, Claudette Colbert přesně naopak. Když je švihák Peter opilý, když provokuje nejbližší osobu, ale hlavně když stopuje (i po tolika desítkách let neskutečně vtipná etuda), nesleze mi úsměv z tváře. Když se herecky snaží jeho ústřední partnerka, je mi trapně, ať už se pokouší o humor nebo hrát na vážnou notu. Scénář mi navíc tuhle rozporuplnost moc neulehčuje, když dokáže předvést jednou za půl hodiny dokonalý gag, ale třeba poslední dvacetiminutovku natahuje doslova nesnesitelně. Tahle zlatá klasika zkrátka zůstala pořádný kus ode mě.(8.9.2010)

Proč dávám plný počet, byť si myslím, že na něj film nemá? Protože je pro mě první svého druhu, vzor romantickým komediím, kde ona uteče, potká jeho, nemají se rádi, nakonec se zamilují, ona uteče jinému od oltáře - zkrátka je zde k vidění celé škála prvků, které jsou téměř v každé romantické komedii. Ještě stojí za zmínku, že zpočátku jsem se bál příliš velké podpobnosti s Prázdninami v Římě, ale děj se postupně začal ubírat jiným směrem.(13.4.2009)

It Happened One Night je sedmdesátčtyři let starý film, ale i přes tu dobu by to natrhlo zadek všem romantickým filmům! Pár výhrad by se samozřejmě našlo, ale tenhle koncept byl revoluční a můžeme ho najít minimálně ve stovce filmů! Capra to opět zvládl!(25.10.2008)

Vraj jeden z najklasickejších romantických filmov všetkých čias. Tomu verím, príbehovo je to štandard Steelovej, ale na druhú stranu uznávam kvalitu z ktorou Capra príbeh vyrozprával. Napriek tomu, pre mňa sa tento film pohybuje niekde v oblasti ľahkého nadpriemeru. Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(27.2.2009)

• - Poté, co Claudette Colbert skončila práci na filmu, svým přátelům se na vánočním večírku svěřila: "Jsem ráda, že jsem tady. Právě jsem dokončila natáčení nejhoršího filmu roku." (Babous)

• - Mezi velké obdivovatele tohoto filmu patřili i Adolf Hitler a Josif Stalin. (porky93)

• - Film proslul ve své době i "eroticky" odvážnými scénami. Konkrétně jde o moment, kdy Ellie (Claudette Colbert) zastaví auto za pomoci své odhalené nožky, a dále o scénu, v níž si Peter (Clark Gable) svlékne košili a nemá pod ní nátělník. To údajně zapříčinilo, že spousta amerických mužů přestala nosit nátělníky. (Cimr)