Stalo se jedné noci

It Happened One Night

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 1934, 105 min

Roztomilá romantická komedie, která opravdu za ty roky nezestárla. Pár scén je zbytečných, ale Gable s Colbert jsou okouzlující. Film, který určitě své pověsti dostojí.(19.4.2009)

Pekelne vtipný obsahový nátresk, ktorému výborne dopomáha smoliar Clark Gable a rozmaznaný "spratek" Claudette Colbert. Ak mám zo starého Hollywoodu niekoho radšej ako Cary Granta, tak je to jednoznačne Clark Gable, ktorý je so svojou typickou vizážou (zdvihnuté obočie, milý úsmev) priam neodolateľný. Chvíľami mi to pripomínalo scenáristické ingrediencie pána Wildera, ale Frank Capra má svoje vlastné metódy, ako diváka úplne odzbrojiť. Bavila som sa kráľovsky a obom hlavným hrdinom to pristane aj keď by som si v hlavnej ženskej úlohe vedela predstaviť skôr Ingrid Bergman alebo Joan Fontaine. Claudette si však Oscara rozhodne zaslúžila a pri vyznávaní láske Gableovi a následnom humornom zapletení situácie, bola jednoducho rozkošná.(15.5.2010)

Celkom príjemná oddychovka.Rozhodne to nie je to najlepšie od Capru,ale za pozretie to stojí.Už len kvôli roztomilej Claudette Colbert(14.10.2012)

Pro všechny milovníky starých dobrých časů přichází film se skvělou ústřední dvojicí, množstvím úžasných slovních přestřelek a nefalšovanou romantikou... Film který rozhodně nás, staromilce, musí potěšit...(15.3.2011)

Film jsem viděl už hodně dávno tak nemám moc co říct, ale pamatuju si jednu perličku co byla před snímkem řečena. Když se Clark Gable ve filmu vysvlékal, ukázalo se, že pod košilí nemá nátělník. Díky Clarkovi tak vyšly nátělníky z módy a jejich prodej značně klesl.(7.10.2011)