Stalo se jedné noci

It Happened One Night

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 1934, 105 min

Pěkná pohodová road movie pro zlepšení nálady, která se ale ani trochu nedokáže vyrovnat pozdějším geniálním dílům pana Capry (Pan Smith, Jezinky a Život je krásný). 65%(10.11.2010)

No neviem či to boli práve oscarové výkony, ale milujem road tripy a hlavne som rád videl konečne nejakú čiernobielu romancu, v ktorej mi prišlo uveriteľné citové vzplanutie hlavných postáv a aj jeho prevedenie. Žiadne vášnivé bozky po pár spoločných scénach! Veľmi vkusné.(12.11.2012)

Už jen proto, že tenhle film byl první svého druhu a dodnes skvěle baví a každá romantická komedie z něj tak trochu opisuje.(10.5.2009)

Dějem jednoduchá, vtipností vydatná, poselstvím milá komedie, jejíž pravé kvality byly jistě zřetelnější v těžkých časech americké hospodářské krize, kterou s přimhouřením kritického oka reflektuje. Gable (docela jiný, než jakého jej zná většina lidí z Jihu proti Severu) a Colbertová jsou během celé anabáze na ostří nože, jiskření mezi nimi by však nezažehnulo ani táborový oheň, což z hlediska dlouhodobější trvanlivosti filmu shledávám největším zádrhelem. 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, Oskar, sportovec(23.6.2011)

Romantická komedie z rodu haasovských prvorepublikových u nás. Děj je sice od počátku čitelný, ale je veden zákruty, které pobaví, všechno koření vkusný humor a chytré dialogy a korunuje zejména skvělý Clark Gable.(26.6.2011)

• - Herec Robert Montgomery měl původně hrát hlavní roli, ale odmítl se tím, že jde o "nejhorší scénář, co kdy viděl". (Terva)

• - Scény pod širým nebem se točili v cirkusovém stanu. (M.B)

• - Clark Gable po natočení filmu řekl režisérovi Franku Caprovi, že měl chuť natáčení vzdát, protože nechtěl dál hrát. (Terva)