Stalo se jedné noci

It Happened One Night

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 1934, 105 min

Dějem jednoduchá, vtipností vydatná, poselstvím milá komedie, jejíž pravé kvality byly jistě zřetelnější v těžkých časech americké hospodářské krize, kterou s přimhouřením kritického oka reflektuje. Gable (docela jiný, než jakého jej zná většina lidí z Jihu proti Severu) a Colbertová jsou během celé anabáze na ostří nože, jiskření mezi nimi by však nezažehnulo ani táborový oheň, což z hlediska dlouhodobější trvanlivosti filmu shledávám největším zádrhelem. 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, Oskar, sportovec(23.6.2011)

Má ho ráda, nemá ji rád, nemá ho ráda, má ji rád, nemají se rádi, ale stejně to krásně skončí. A hlavně je přitom sranda, neboť Clark Gable si svého světáckého pisálka opravdu vychutnal. Nejsem sice žádným znalcem v oboru zrodu romantické komedie, ale tohle je určitě jedna z prvních a pokud ne, tak jedna z prvních povedených a ještě k tomu mluvících. Mám sice jisté výhradu ke vzhledu Claudette Colbert, ale kdysi patrně ideál krásy vypadal poněkud pomuchlaněji než dnes. Přesto díky za tu filmařskou radost a špetku naivně radostného optimismus.(22.1.2014)

Už jen proto, že tenhle film byl první svého druhu a dodnes skvěle baví a každá romantická komedie z něj tak trochu opisuje.(10.5.2009)

Od Franca jsem viděl zatím dva filmy - It's a Wonderful Life a Mr. Smith Goes to Washington - a oba se mi líbily. A proto jsem se na It Happened One Night dost těšil. A teď nevím, jestli nedám plný počet proto, že se mi asi od prostředku filmu předbíhaly titulky, nebo proto, že tohle prostě bylo o něco slabší, než výše zmíněné filmy. Nechápejte mě špatně, najde se tu pár scén, které mají onu "caprovskou" atmosféru (zpěv v autobuse, konec), ale pár míst mi přišlo zbytečně moc natahovaných. Na druhou stranu, Clark Gable i Claudette Colbert hráli skvěle a já se více méně nenudil a to je důvod, proč si jednou, po nějaké době, tenhle snímek opět dám (tentokrát s pasujícími titulky, ovšem :-)) a pak uvidím. Zatím 80 %.(6.2.2011)

Celkom príjemná oddychovka.Rozhodne to nie je to najlepšie od Capru,ale za pozretie to stojí.Už len kvôli roztomilej Claudette Colbert(14.10.2012)