poster

Stalo se jedné noci

 • USA

  It Happened One Night

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 1934, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ork
  ****

  For ME 83%(26.11.2010)

 • Falko
  *****

  Skvela romanticka komedia, ktora ma sice bavila hned od zaciatku, ale to som este netusil, ake komicke situacie pridu na scenu neskor. Napriklad takzvane divadelne predstavenie falosnych manzelov vo chvili, ked ich prepadli v hoteli policajti alebo zaverecna polhodinka, pri ktorej skoro sef vydavatelstva novin dostal infarkt, pretoze sa dej zamotal takym sposobom, ze som musel povodne stvorhviezdickove hodnotenie zvysit na piatu. Cary Grant spolu s Claudette Colbert zahrali svoje ulohy dokonale a preto si myslim, ze si obaja svojich Oscarov za hlavne ulohy zasluzili, podobne ako aj reziser Frank Capra, alebo aj v kategorii scenar a najlepsi film. V podstate tento film vyhral Oscara vo vsetkych hlavnych kategoriach... 10.05.2010 _______ Clark Gable - (Peter Warne) +++ Claudette Colbert - (Ellie Andrews) +++ Walter Connolly - (Pán Andrews) +++ Jameson Thomas - (King Westley) +++ Roscoe Karns - (Shapeley) +++ Alan Hale - (Danker) +++ Charles C. Wilson - (Gordon) +++ Produkcia: Frank Capra +++ Hudba: Howard Jackson +++(10.5.2010)

 • novoten
  ***

  Clark Gable je fascinující, Claudette Colbert přesně naopak. Když je švihák Peter opilý, když provokuje nejbližší osobu, ale hlavně když stopuje (i po tolika desítkách let neskutečně vtipná etuda), nesleze mi úsměv z tváře. Když se herecky snaží jeho ústřední partnerka, je mi trapně, ať už se pokouší o humor nebo hrát na vážnou notu. Scénář mi navíc tuhle rozporuplnost moc neulehčuje, když dokáže předvést jednou za půl hodiny dokonalý gag, ale třeba poslední dvacetiminutovku natahuje doslova nesnesitelně. Tahle zlatá klasika zkrátka zůstala pořádný kus ode mě.(8.9.2010)

 • Nathalie
  ***

  Nadějné vyhlídky, hluboký pád. Když dívka, který by dýchala z černobílé klasiky, Franka Capru a žánr screwball comedy, dvakrát u skvostu, který je řazen na 134. místo v žebříčku imdb a všeobecně se považuje za jeden z vrcholů žánru, dvakrát usne, znovu jí k vědomí proniknou dvě věci: 1. řídit se žebříčky je pošetilé i v případě zlatých pokladů kinematografie. Není všechno zlato, co se třpytí. 2. I báječný scénář a slušnou režii může dvojice nesympatických hereckých panáků roztrhat na nudné kusy. Odporný knírek Clarka Gablea a účes podle hrnce Claudette Colbert je to poslední, co mi vadilo,totální antipatie k hereckému projevu obou protagonistů mi nicméně výborně napsaný snímek znechutila. Asi v páté minutě filmu jsem pochopila, co cítil jeden milý člen redakce MovieZone, když řekl, že kdyby potkal Caryho Granta, musel by ho zabít...S Clarkem Gablem jsem to vnímala úplně identicky. A je mi to líto:-)(13.12.2007)

 • Aky
  ****

  Romantická komedie z rodu haasovských prvorepublikových u nás. Děj je sice od počátku čitelný, ale je veden zákruty, které pobaví, všechno koření vkusný humor a chytré dialogy a korunuje zejména skvělý Clark Gable.(26.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace