Pán much

Předloha:

William Golding (kniha)

Jay Presson Allen

Martin Fuhrer

Nepřišlo mi to zase až tak omračující. První polovina je poměrně zdlouhavá a drama, které se rozvíjí v té druhé, se mi zdá spíše chladně vypočítané, než živoucí. Tvůrci se tak úpěnlivě snaží sdělit poslání, které v sobě nese knižní předloha, až, podle mého zdání, víc kalkulují, než tvoří.(10.2.2011)

Na základě znalosti knižní předlohy hodnotím pouze za tři. Diváci knihou nedotčení, kteří budou dějem překvapeni, určitě můžou šáhnout ještě výš.(2.10.2008)

Pán much je hodně drsná a nekompromisní podívaná. Celý film je napínavější víc než kdejaký rádoby horor a po celou dobu jsem měl nepříjemné mravenčení v břiše. Pro mě osobně se jedná o naprostý filmový skvost, i když kupodivu ne moc známý. Musím vyzdvihnout i bezchybné výkony dětských herců, díky nimž snímek působí ještě o něco uvěřitelněji. Lord of the Flies je ale hlavně filmem o tom, kolik zla se skrývá v takové dětské duši pokud zrovna není na blízku nějaká autorita a co všechno se může stát když připadne moc do rukou nesprávné osobě. S tím, že tyto myšlenky dotáhli tvůrci až k naprosté dokonalosti. A pro mě je tento film dokonalý.(9.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,985,225Tržby Celosvetovo $-(4.11.2009)

Chybělo mi vykreslení odplaty, vyrovnání, nebo spravedlnosti. Právě to je největším plusem podobných filmů. 60% 24.09. 2010(24.9.2010)