poster

Pán much

 • USA

  Lord of the Flies

 • slovenský

  Boh múch

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1990, 90 min

Režie:

Harry Hook

Předloha:

William Golding (kniha)

Scénář:

Jay Presson Allen

Kamera:

Martin Fuhrer
 • Aky
  ***

  Nepřišlo mi to zase až tak omračující. První polovina je poměrně zdlouhavá a drama, které se rozvíjí v té druhé, se mi zdá spíše chladně vypočítané, než živoucí. Tvůrci se tak úpěnlivě snaží sdělit poslání, které v sobě nese knižní předloha, až, podle mého zdání, víc kalkulují, než tvoří.(10.2.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Na základě znalosti knižní předlohy hodnotím pouze za tři. Diváci knihou nedotčení, kteří budou dějem překvapeni, určitě můžou šáhnout ještě výš.(2.10.2008)

 • Reiniš
  *****

  Pán much je hodně drsná a nekompromisní podívaná. Celý film je napínavější víc než kdejaký rádoby horor a po celou dobu jsem měl nepříjemné mravenčení v břiše. Pro mě osobně se jedná o naprostý filmový skvost, i když kupodivu ne moc známý. Musím vyzdvihnout i bezchybné výkony dětských herců, díky nimž snímek působí ještě o něco uvěřitelněji. Lord of the Flies je ale hlavně filmem o tom, kolik zla se skrývá v takové dětské duši pokud zrovna není na blízku nějaká autorita a co všechno se může stát když připadne moc do rukou nesprávné osobě. S tím, že tyto myšlenky dotáhli tvůrci až k naprosté dokonalosti. A pro mě je tento film dokonalý.(9.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,985,225Tržby Celosvetovo $-(4.11.2009)

 • Zeck
  ***

  Chybělo mi vykreslení odplaty, vyrovnání, nebo spravedlnosti. Právě to je největším plusem podobných filmů. 60% 24.09. 2010(24.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace