poster

Pán much

 • USA

  Lord of the Flies

 • slovenský

  Boh múch

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1990, 90 min

Režie:

Harry Hook

Předloha:

William Golding (kniha)

Scénář:

Jay Presson Allen

Kamera:

Martin Fuhrer
 • frashmaker
  ***

  Tak vám nevím. Moc se mi to líbilo. Námětem, kvalitními dětskými herci a asi i velikou pravdou, kterou film v sobě skrývá.... Systém se vždycky může zvrhnout. A stává se to dnes a denně všude na světě. A nezáleží na tom, jak jsou lidé inteligenčně vyspělí. Nezáleží... Bohužel....(9.2.2011)

 • boshke
  *

  Ne. Nelíbila se knížka a ze špatné (alespoň z mého úhlu pohledu) knižní předlohy asi ani nemohlo vzniknout nic dobrého. Celý příběh mně přišel zbytečně přitažený za vlasy a nemohu se připojit k většině, která ho hodnotí kladně s tím, že takhle mimo civilisaci dopadneme všichni. Že se, kor děti, nechají zlákat hrou na lovce, hopkáním kolem ohně, zapichováním prasat a koupáním místo toho, aby se chovali zodpovědně a třebas udržovali oheň, to jsem ještě bral. Ale to, že se mezi sebou zapichují a rozjebávají si hlavy kusy skály, to už jsem odmítal akceptovat. Jaká knížka, takový film... 30%(9.6.2015)

 • Radek99
  ****

  William Golding napsal jednu z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Harry Hook natočil podle ní film. Zmizelo mnohé. Zůstalo hodně. Tu původní sílu a filosoficko-mysticko-rituální přesahy už to ale nemá...(20.3.2008)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Ostrovní survival, který je neobvyklý a má být taky o to znepokojivější tím, že hlavními hrdiny je banda spratků, no bohužel na mě to teda moc nezapůsobilo, přičemž jakous takous zábavu jsem pocítil až ke konci. Ze sebe doporučuju spíš vypustit. 55%(23.12.2014)

 • GodComplex
  ***

  Predchudce LOST v detske podobe. A jestli si myslite, ze bude vsechno v chillu, protoze tam jsou deti, myslete znova. Detske chovani je (obzvlast v tomhle filmu, ale i obecne) neco neskutecne brutalniho a diky jeste nevyvinutym mozkum dementniho. 6/10(25.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace