Pán much

William Golding (kniha)

Jay Presson Allen

Martin Fuhrer
  • Hogun

Banda nevychovaných zákerných malých hajzlíkov, ktorých rodičia poslali radšej do vojenskej školy ako ich trpieť doma, sa hrá po stroskotaní na opustenom ostrove na velkých "lovcov"... Nepresvedčivé, umelé, iritujúce. Padám do postele, vypínam rozčúlene televízor a nadávam nad zbytočnou 90 minútovou stratou drahocenného spánku. 3/10(31.12.2007)

Na základě znalosti knižní předlohy hodnotím pouze za tři. Diváci knihou nedotčení, kteří budou dějem překvapeni, určitě můžou šáhnout ještě výš.(2.10.2008)

Silné literárne podobenstvo v "iba" adekvátnom filmovom prevedení rovná sa síce pôsobivý filmový zážitok, ktorý však slúži len ako obrazový doprovod k čítanému... niečo na štýl "viem že si to neprečíta každý z vás, tak si to aspoň pozrite". Záslužné?(4.2.2009)

Poměrně věrná americká (a amerikanizovaná) filmová adaptace působivého románu, která ale podle mě postrádá jeho náboj a působí nevzrušivě ilustračně. Co se vydařilo je výprava, casting a herecké výkony.(8.7.2015)

Postrádá to hloubku Goldingovy děsivé antiutopie, ale ačkoli klouže jen po povrchu problému, dokáže vyvolat znepokojivou atmosféru a otázky. Konec je výborný...(20.1.2009)