Pán much

Předloha:

William Golding (kniha)

Jay Presson Allen

Martin Fuhrer

Postrádá to hloubku Goldingovy děsivé antiutopie, ale ačkoli klouže jen po povrchu problému, dokáže vyvolat znepokojivou atmosféru a otázky. Konec je výborný...(20.1.2009)

rozpočet : ? tržby americke : $13,985,225(11.11.2006)

Moc dobré, zachovává si to atmosféru knížky, dokonce ve filmu nechali i ty brutality, což jsem nečekal. Jsme spokojen, ale kniha je samozřejmě kniha.(11.9.2005)

Nepřišlo mi to zase až tak omračující. První polovina je poměrně zdlouhavá a drama, které se rozvíjí v té druhé, se mi zdá spíše chladně vypočítané, než živoucí. Tvůrci se tak úpěnlivě snaží sdělit poslání, které v sobě nese knižní předloha, až, podle mého zdání, víc kalkulují, než tvoří.(10.2.2011)

Téma dětí-sadistů nikdy nezklame. Knižní předlohu jsem nečetl, ale co se týče filmu, tak se mi dostalo skvělého gradujícího příběhu, který však mohl zajít ještě trochu dál. Těch 90 minut mi přišlo hodně málo na to jaké má toto téma potenciál.(7.11.2012)

• - Film byl natočen už v roce 1988. (Hejtmy)

• - Chris Furrh si v roce 1990 zahrál i ve druhém filmu o skupině dětí, která ztroskotá na ostrově, Exile. (Hejtmy)

• - Balthazar Getty spadl pár týdnů před začátkem natáčení ze stromu a zlomil si ruku. Režisér se rozhodl zakomponovat jeho zranění do filmu, a Gettyho postava se tak po první polovinu filmu objevuje na plátně s rukou v sádře. (Hejtmy)