poster

Pán much

 • USA

  Lord of the Flies

 • slovenský

  Boh múch

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1990, 90 min

Režie:

Harry Hook

Předloha:

William Golding (kniha)

Scénář:

Jay Presson Allen

Kamera:

Martin Fuhrer
 • frashmaker
  ***

  Tak vám nevím. Moc se mi to líbilo. Námětem, kvalitními dětskými herci a asi i velikou pravdou, kterou film v sobě skrývá.... Systém se vždycky může zvrhnout. A stává se to dnes a denně všude na světě. A nezáleží na tom, jak jsou lidé inteligenčně vyspělí. Nezáleží... Bohužel....(9.2.2011)

 • Ilicka
  ***

  Postrádá to hloubku Goldingovy děsivé antiutopie, ale ačkoli klouže jen po povrchu problému, dokáže vyvolat znepokojivou atmosféru a otázky. Konec je výborný...(20.1.2009)

 • Lukrecie
  *****

  Je to strašně kruté, ale jako příklad odstrašujícího lidského fanatismu velmi vypovídající. Dobře vykresluje psychologii a uvažování silou, mocí a pudy vedené skupiny, kde bohužel inteligence a rozumné uvažování nemá šanci. Ať žije Ralph!(8.1.2015)

 • Faye
  ****

  Skupinka chlapců se zachrání na opuštěném ostrově. Z počátku se chovají tak, jak jsou naučení, pomáhají si, respektují se, ale postupně se pravidla začínají měnit a oni se stávají bezohlednými, začíná platit právo silnějšího. Vzrůstá hlavně rivalita mezi zodpovědným Ralphem (zvolený vůdce s nejvyšší hodností) a bezohledným Jackem (přirozený vůdce). Ralphova demokracie proti Jackově diktatuře. Roky vštěpovaná civilizace proti primitivním instinktům. Hodně drsné a k tomu ta neodbytná myšlenka, že to vůbec není tak nepravděpodobné. „Pán much“ zlo, které dřímá v každém z nás. I já hodnotím „na základě neznalosti knížky a originálu z roku 1963.“(11.8.2006)

 • Flego
  ****

  Detskí stroskotanci na pustom ostrove prebúdzajú najskrytejších démonov ľudskej duše do absurdného boja o moc a nadvládu.(5.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace