Pán much

Předloha:

William Golding (kniha)

Jay Presson Allen

Martin Fuhrer

Ostrovní survival, který je neobvyklý a má být taky o to znepokojivější tím, že hlavními hrdiny je banda spratků, no bohužel na mě to teda moc nezapůsobilo, přičemž jakous takous zábavu jsem pocítil až ke konci. Ze sebe doporučuju spíš vypustit. 55%(23.12.2014)

Naprosto úžasný výběr na zabrání tří hodin Základů společenských věd.... Film výborně zobrazuje a výstižně poukazuje na to, co se děje mezi skupinou ztroskotanců. Jedni si chtějí užívat, druzí se snaží přežít a nějak se zachránit. Poté se ukazuje, co všechno s člověkem udělá strach, postupně se všichni z "party hodných" přesouvají kvůli strachu a pod nátlakem k "partě padouchů" až na konec zbydou jen dva, ti chytřejší a zodpovědnější. A vše vyvrcholí tím, když jednoho z nich zabijou a poté se uskutečňuje hon na toho posledního, jako kdyby to bylo nějaké zvíře. Naprosto je ovládly pudy a odhodili všechny zábrany a lidské vlastnosti. Skvělé dílo.(20.10.2009)

Drsný, tohle je skvělá ukázka toho, jak se z nás mohou stát za pár dní divoši, když by nám ze dne na den byly odepřeny věci moderního světa. Díky tomuhle vznikl Survivor, díky :-)(23.9.2012)

Drsnej film. Zase se potvrdilo jak se lidi nechaj zmanipulovat naprosto ke všemu a že děti dokážou být pěkně kruté. Bylo dobře že se film soustředil jen na dění na ostrově, nic předtím, nic potom. Hodně se mi líbil konec.(17.6.2009)

tenoučká je slupka civilizace(8.12.2008)

• - Jako Pán much je označován Belzebub, což je podle křesťanské mytologie jedno ze jmen pro ďábla. Jiné zdroje uvádějí, že Belzebub je jeden ze sedmi princů pekel, konkrétně démon obžérství. (Lukadlo)

• - Film byl natočen už v roce 1988. (Hejtmy)

• - Film bol parodovaný v seriály Simpsonovci (1989) v epizóde s názvom "Ponorkobus". (Jello Biafra)