Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

MilesTeg

Ve čtvrtek jsme si vyměňovali s E.Kocourkem emaily a já se mu zmínil, že se my Brňáci chystáme v pátek na Slepičí úlet do Ster Century a že nejspíš scifi server nemine hromadná recenze jako v případě Titanu A.E.. Zeptal se mne, jak souvisí Slepičí úlet se scifi nebo s fantasy a já jsem mu odpověděl, že podle ukázek usuzuji na FANTASTICKÝ humor, takže není o čem diskutovat. A měl jsem pravdu, ten humor takový je – kdo kdy viděl Wallace a Gromita, nemohl čekat nic jiného. /--------/ Ale není to jen humor, co je fantastické, samotný nápad není ve světě SF neznámý. Mluvící zvířata jsou sice původu bajkového, ale Animal Farm George Orwella podobnou touhu po Utopii předkládá také, ovšem z odvrácené strany. A třeba takový MravenecZ je podobný úlet, jen navíc s častými vnitřními monology hlavního hrdiny. Oproti tomu tato farma neoplývá vládychtivými prasaty ani mravenci, ale čistě slepicemi s výjimkou starého kohouta, bývalého příslušníka RAF. Za ostnatým drátem vysokého plotu kolem vězeňského tábora nucených snášení hlídají dva černí psi a frickové tedy pardon, pan a paní Tweedyovi. Jednoznačně zde vládne matriarchát, takže skuhrání pana Tweedyho ohledně organizovaných pokusů o útěk má za následek jen jeho seřvání manželkou: „Jsou to jen slepice, ta nejblbější stvoření na světě, když nepočítám Vás, pane Tweedy!“ Tyhle slepice ale nejsou spokojeny se svým osudem, hlavně pak Ginger, hlavní organizátorka všech útěků a stálý návštěvník bedny na uhlí; čili samovazby. Snad každou noc zkouší všechny možné způsoby, ale pokud mají utéct i ostatní, pořád to nestačí. Až jednou v noci doletí do jejich vězení kohout Rocky (v originále výborný Mel Gibson) a spásný nápad je tu – on naučí slepice létat a všechny uniknou krutému osudu. Času je málo, ve stodole Tweedyovi sestavují vražedný stroj, z něhož slepice vyjede úhledně zabalená v papírové krabici a létání pořád nejde a nejde /-------/ A ještě jednu SF inspiraci jsem objevil – je z mé oblíbené Duny. Jakmile zhlédnete závěrečný útěk, pochopíte, co jsem měl na mysli. ()

Dovlatovka

Nic Park je prostě trpělivý bůh plastelíny! Je to plné odkazů, které já nepostřehnu, plné humoru (krysího!!!) a hlavně je to tak krásné!!! ()

joho

Vtipné,nenásilne spracované a ešte raz vtipné. Krásna "plastelinová" komédia. Pohľad na vysmiate slepačie ksichtíky dostanú každého. ()

LordMysti

V poslední době mě silně přešla chuť na animáky. Moc mě už nebaví, prostě průměrné stojaté vody. Ale Slepičí úlet byl opět po delší době film, který tyto stojaté vody rozčeřil. Opravdu paráda. ()

ecis

Bolo to moje prve stretnutie s Nickom Parkom, ale neostal som tak ocareny ako vacsina divakov. Pre mna to bola pekna plastelinova animacia so sikovnym scenarom, ale nic prekvapive ci oslnujuce. Pobavil som sa, ale netrhal som sa od smiechu ci udivu. ()

Valkyria

Animáčky od těchto tvůrců.. Tak to je opravdu moje gusto.. Slepičí úlet je originální a vtipný každým coulem... Aneb, není slepice, jako slepice! :) ()

josieaddms

Nejzajímavější na tom je, že film čerpá z mnoha jiných klasik bez toho, aby vyloženě nějaký specifický film parodovalo. Je tam spousta vymakaných vtipných detailů, a ironických narážek. Animace je trochu odporná, ale zase tím je zajímavá (sice slepice moc nevypadají jako slepice, ale má to svůj styl). Zároveň do toho zakomponovali i klasické klišé s happy endem, což tomu dodá ještě ironičtější a komičtější švih. ()

Rudyamon

To byl opravdu úlet! Začalo to prvním dojmem, byl jsem trochu zmatený z nezvyklé plastelínové animace, ale zvykl jsem si. Pak to pokračovalo smrští nepovedených útěků, které organizovala slepice Ginger a za které pak platila samotkou ve velké a tmavé bedně na dvoře. Tou jí trestal pan Tweedy, snad hlavně za to, že podle paní Tweedové je hlupák, když tvrdí, že slepice kují pikle. Slepice by to snad už i vzdali, když jednoho dne přiletěch kohout Rocky a ten dal Gonger naději, že když útěk nevyšel popod plod, snad to půjde ponad. A tak začala pracovat, v spolupráci s celým kurníkem, na novém velkém útěku. Opravdu jsem se pobavil. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí. Kromě toho, že kohout může sloužit u letectva taky to, že i když každý obchodník je v podstatě krysa, přesto může být výhodné s ním obchodovat. Ale to nejdůležitější je to, že jsem pochopil, že problém jestli bylo dřív vejce nebo slepice zcela určitě nejde rozřešit. Ač je tato pohádka v některých věcech nic moc (podivné animace, docela jednoduchý příběh ...), přesto se na to dá koukat, vzít si ponaučení a docela dobře se i pobavit. ()

Brinkley

Slepičí úlet mě dost zklamal. Až na pár vtipných momentů jsem se přistihla, že koukám z okna, na hodinky, pozoruji žárovku... U Wallace a Gromita (Prokletí králíkodlaka) jsem se bavila o 100% víc, tudíž milé slepice - za moji osobu dávám pouze tři hvězdy. ()

balcazar

Skôr pre dospelých ako pre deti a ani pre dospelých to nebude bomba. Napriek tomu by som vypichol pozitíva, ktorými sú nápad s prostredím kurína ako pracovaného tábora, ale aj jednotlivé vtípky, ktoré vás síce nepoložia na zem, ale vám "len" nadvihnú kútik, no sú originálne a neotrepané. Inak to ani s tou grafikou nebolo až také hrozné, ako som čakal. ()

neo93

První celovečerní animovaný snímek z dílny britského Aarmand Animations. Plastelínové slepice, které musí potěšit, zvláště když se pokoušejí o útěk z kurníku. Na první pohled prostý a jednoduchý děj, který ovšem toho nabízí mnohem více. Nejen, co se týče samotných postav a příběhu, ve kterém nalezneme přesně určené ty, kteří jsou zlí, špatní, mocní, vychytralí, a na druhé straně dobří, slabí, méněcenní, ale také jakou škálou motivů snímek disponuje. Obsahuje akci, napětí, humor, dobrodružství, ale i zradu, romantiku nebo přátelství. Samozřejmě, že film je předělávkou Velkého útěku, ale i přesto je celkové zpracování skvělé. Navíc originální a dokonalá animace dělá svoje. A když se vezmeme, že snímek jasně odráží prostředí vězení či koncentračních táborů, tak se jedná o geniální film, který je jednoduše úžasný. ()

Likan7

Nikdy jsem fascinaci a kult kolem tohohle filmu nepochopil. Je to naprosto podprůměrná komedie, která je možná zajímavá tou plastelínou, ale jako film to vůbec nedrží pohromadě, je to pitomý, nudný a ve finále i dost hnusný. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí