Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

Trellíno

Nápad je to opravdu dobrý. Cats and dogs je až na nevyváženost kdy se děj dělí na kočko-psí řežbu a rodinný sentimentální filmeček(což je i dilema hlavního hrdiny, agent x rodina) velmi slušný. A s přihlédnutím na krátkou stopáž(87 min) se opravdu moc nudit nejde. Ale připravované pokračování bych pojal rozhodně akčněji. ()

juta

Mluvící psi a kočky, bojující o nadvládu a přízeň svých páníčků, no kdo by to nežral. :D Podle mě by si zasloužil film lepší hodnocení, ale né každému se líbí takovýto druh zábavy. ()

paascha

Tenhle film nejvíc bavil jednoho mého známého, o kterém se vědělo, že je dyslektik, dysgrafik a tak trochu magor. To mluví za vše... ()

Big Bear

Náhodou to bylo vtipné. Myslím, že se v tom najdou ti, kteří doma měli psa nebo kočku, ideálně oba jako já. Jen tak potom pochopí řadu super hlášek a debat ve filmu jako tu když vlčák vysvětluje kočce, že běhat za míčkem je bezva zábava a navíc je to sport, zatímco to ona považuje za dementní zábavu hloupého psí plemene... A do toho všeho ještě holub... :-). Najdeme tu i nejednu narážku na nějaký ten filmeček, zejména na Alcatrazu vám bude leckdo povědomý ! Dávám tedy za tři části plánu k satelitu! * * * ()

Hromino

Eh...nebylo už těch filmů o nadvládě světa pomocí zvířat přece jen už dost?! Protivní herci, trapný humor, hyperaktivní kocouři, morové krysy - a to má být rodinná komedie?! Děs! Kvalitou srovnatelné se Sám doma 3 - ale přece jen dávám jednu hvězdu za poněkud netradiční nápad a taky za to, že se mi to jako malýmu docela líbilo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +nápad, uvěřitelný svět zvířat, vhodné pro děti, zvířecí představitelé, první polovina filmu, efekty -druhá polovina filmu, rozhodně herecké výkony a herci samotní, bohužel jen pro děti, někdy až moc infantilní/// Tento film jsem chtěl vidět již před 5 lety, dočkal jsem se až teď. Přesto jsem se na něj rád podíval a velmi chválím nápad scénáristy vytvořit tento film. Skutečně svět zvířat je uvěřitelný a s trochou fantasie si jej dokážu představit. Rozhodně je zde několik vtipných situací, vyborní jsou kočky Ninja, samozřejmě hlavní záporák (pěknej kocour) a nejvíce jsem se nasmál u Cat from Russia. To mi připomíná, že musím vyzdvihnout dabing, ten se u všech zvířat povedl. Efety jsou mno řekněme "vtipné", ale mě neuráží a v závěru návštěva hlavního střediska je celkem efektní. Ovšem slabinou filmu jsou okamžiky, kdy se na scéně objeví herci, to je k uzoufání. Vím je to zahrané především pro děti, ale to přece nevilučuje aby herci hráli na úrovni...mno pojďme od toho, pokud je vám méně než 15, budete se skvěle bavit a výslednému hodnocení si přičtěte 20%, napak, pokud je vám více jak 25, těch 20% si odečtěte a z toho vám vyjde, že to není film pro vás./// celkem 67%/// ()

Sobis87

Ujetá zvířecí obdoba špionážních filmů, kterou jsem bohužel viděl až v dospělosti...jako dítě bych určitě projevoval větší nadšení. ()

Kothy

Docela srandovní podívaná. Dřív jsem to celkem žral. Zajímavý nápad a je tam spousta fórů. Dají si pěkně do zubů. "Kočky jsou lepší!" :D ()

Fingon

"Zvonečku, my smrdinkáme! Musíme se pěkně vykoupinkat..." Možná že první polovina filmu je lepší než druhá a můj oblíbenec Jeff Golblum mohl mít více prostoru, ale každopádně je to sranda. ()

Sašenka165

Je to blbost, ale blbost, která mě totálně dostala a strašně mě baví... (je teda pravda, že když jsem to viděla prvně bylo mi deset, ale to na věci nic nemění) ()

Campbell

Na tomhle jsem když mi bylo 10-11 let ujížděl. Dnes jsem se zasmál jen málokdy a strašně mi vadil(nikdy bych nevěřil že to řeknu) Goldblum kterej byl strašně otravnej. Plno scén byla až moc debilních, všechny scény s hlavním záporákem, ale akčnější scény byly parádní. Humor bohužel čím dál tím víc upadal do stereotypu a klišé. Aspoň že efekty byly adekvátní a vypadaly fajn a i dabing se podařil. Ale celou dobu jsem si říkal, že bych měl nechat vzpomínky na pokoji a nepokoušet štěstí. ()