Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

Krt.Ek

Já věděl, že na té jejich řevnivosti není něco v pořádku. :-) Každopádně k samotnému filmu, pamatuji si, že jako dítě druhé-třetí třídy ZŠ jsem velmi toužil zhlédnout film v kině, to se mi ale bohužel nepoštěstilo, viděl jsem ho až pár let poté v TV. A dojmy? No, ucházející rodinná podívaná, ale čekal jsem něco víc. Jako dítě jsem proto ujížděl na jiných amerických rodinných podívaných. Ale i tak je tato bitva psů a koček, koček a psů (podle toho, které straně držíte palce) doporučeníhodnou zábavou. Pokud potřebujete zabavit zlobivá dítka, víte po čem sáhnout (doufám, že jste díky výše zmíněným větám poznali, že nemluvím o opasku, rákosce, atd.). 55% ()

Praxis

Docela příjemná komedie, která občas lehce zaskřípe, ale občas vykouzlí povedený žertík, či hlášku. Můj favorit byl ovšem Blue Seven - ruská kočička:-) ()

Vojcl

Opravdu nenáročná zábava pro děti, která ale nepřináší nic nového. Plno hollywoodských klišé, včetně klasického happy endu.. Prostě pokud vám není méně jak 12 tak se budete u tohohle filmu nudit! ()

ABLABLABLA

Zajímavé, roztomilý bígl, ale co se týče trikové, animační i dějové stránky je film velmi pokulhávající. Pro malé děti fajn, ale pro zbytek populace nad, dejme tomu, 12 let, vcelku nudné. ()

kaylin

Hezké... Anebo vlastně ani ne. Moc nemám rád filmy, kde zvířata mluví, ale tady v tomhle případě je to opravdu celkem otravné, o to víc, že ty hlasy patří skvělým hercům. Příběh by se mi měl líbit, alespoň podle anotace, ale ruské kočky, američtí psy a podobné ptákoviny prostě nezabírají. Technicky zvládnuto docela dobře, dějově nikoli. ()

marleyy

55% Kino. Fandil jsem kočkám, byly daleko vtipnější a měli lépe propracovaný systém boje. Jinak filmek vyloženě pro děcka. ()

fallangell

ahahha, efekty na tu dobu na urovni, namet prebrany z animovaneho serialu, a zvonecka si proste musi kazdy zamilovat, co chcete vic na pohodovou podivanou ()

ilemas odpad!

Tuhle blbinu jsem si spletl se skvělou rodinnou komedií Neuvěřitelnou cestou, v polovině jsem to vzdal. ()

rakovnik

V programu mi tento film mnohokrát unikal, tedy po pár minutách dívání jsem si jej nechával uniknout, ale dnes už jsem konečně u filmu vydržel (i když především díky tristní nabídce ostatních televizních stanic). Jako kočkomilovi je mi už vůbec myšlenka takového filmu proti srsti. Nicméně, když odmyslím své preference a to, že jako dospělý v podstatě považuji celý film za ulítlou pitomost, mnohé nápady a vtipy byly skutečně k smíchu a některé scény také zaujaly svým nápadem. NA dlouhou dobu mám vybráno. ()

Nach

Kdysi má oblíbená pohádka se postupem času smrskla na zvířecí ztělesnění kočičího Hitlera a psího Bonda ve štěněčích plenkách. Zní to šíleně? Vězte, že jsem vážil slova. Je to opravdu takové, jak vám to připadá. A to je možná i dobře. Alespoň ten průměr si to tak udrželo. 60% ()

cubajz

roztomile mluvících zvířátek na mě bylo už i jako na dítě moc - reputaci naštěstí zachránili výborní kočičí nindžové. ()

Amroth666

Kdybych byl mírnější k těm hodnocením, kdybych přimhouřil obě oči, kdybych si vzpomněl na dávná léta, dal bych pět hvězd. Ty čtyři hvězdy berte u mě jako jeden nejlepší filmů ve svém žánru(mluvící zvířata nebo zvířata v hlavní roli). ()

C0r0ner

Jako dítě jsem to vyloženě zbožňoval. V dospělosti moje nadšení poněkud ochablo. Ale na rozdíl od jiných podobných filmů mají Jako kočky a psi aspoň trochu zajímavý děj a překvapivě dobré vtipy. Parádní scéna je s ruským kočičím zabijákem a následným úklidem rozmláceného bytu. 55% ()

Juto

Prekvapivo vtipný a sofistikovaný špionážny film, ktorý bude štekliť dospelých ale aj deti vo veku 6 rokov a staršie pomocou príbehu. 5,5/10 ()