Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

Zodd

Jako milovník koček jsem nikdy nepochopil, proč musí být ony na té špatné straně, když se psi na to hodí mnohem více, prostě typický trope velkého valibuka. Vždyť v absolutních číslech žije v domácnostech víc koček než psů, nekecám. ()

klerik

Stupídna rodinná komédia, z ktorej by mali vystrihnúť ľudí. Čo sa týka chlpáčov - boli skvelí, akční a nebáli sa parodovať "ľudské" filmy... ()

LaciLC

Aj na bezmozgovú rodinnú "komédijku" to bolo dosť slabé. Film však mal pár vydarenejších miest, niekedy bol aj celkom svižný. Triky tiež stály za to, ale stále mám z toho veľmi nemastný-neslaný pocit. Raz sa to dá v pohode pozrieť.**a 1/2 ()

ARI50

Parádní VHS ještě záležitost která super pobaví a člověk se zasměje a psa do akce vybraného si oblíbí a tak je příběh hodně solidní a nemůžu než vynachválit. ()

argenson

Jako majitel kočky se musím ohradit proti ztvárnění kočičího plemene, které zde bylo pojato jako armáda zákeřných a nesympatických zrůdiček. I bez toho film za moc nestojí, infantilní nesmysl s minimální dávkou humoru. ()

Dale

Veľmi tendenčný film, kde všetci psi sú tí dobrí a mačky sú zloduchovia. Nakoľko som psíčkar, tak mi toto vadilo najmenej z celého filmu. Podstatne horšie to je s príbehom a humorom. Ale keďže to bolo zjavne točené pre cieľovú skupinu 4-8 rokov, tak neostáva nič iné, ako to akceptovať a nejako pretrpieť. ()

Kryton

Kočky mluví, psi mluví a já se nikterak moc nebavím. Celé to špionství mě nechalo chladným. Chybělo mi asi o 15 let míň. ()

mis-ko

Mačky ako úkladní zabijáci snažici sa ovládnuť svet, psi ako neohrození ochrancovia ľudských pánov a Jeff Goldblum ako roztržitý vedec sa nás snažia zabaviť. Podstatne lepšie to však ide kresleným Psom Agentom na Fox Kids. ()

themic

Vždycky to byla otrava, nikdy mě to moc bavilo. To už jsem radši koukal na Psi vyzvědače z Fox Kids, ty byly důvěryhodnější. 40% ()