poster

Krtek a maminka

 • Slovensko

  Krtko a mamička

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1997, 5 min

Režie:

Zdeněk Miler

Střih:

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián
(další profese)
 • Renton
  ***

  Krteček už pomale začíná fušovat do každé "hlouposti"..(6.5.2005)

 • Phobia
  **

  Zlákána komentářem uživatele "verbal111" (díky za další záchvat smíchu; a mimochodem, ta černá bestie není hlodavec, ale hmyzožravec;-)), pustila jsem si tento díl Krtečka na Youtube... Ty kráááávo! Nemám slov, jednu hvězdičku prdnu za tu stále líbivou animaci, jednu z nostalgie, ale jinak: Miler je úchyl, nikoliv Průša. To jsme to dopracovali, učit batolata trtkat... 35%(12.2.2010)

 • Jeanne
  **

  Název ...a maminka je příliš zavádějící - přesnější by bylo krtek porodníkem! Tak tohle je ten nejvíce šokující ze všech "krtků"! Možná ze všech filmů pro děti vůbec ...na začátku 80. let takovéto příběhy opravdu nedávali :-) Zkrátka krtek už nevychovává děti jen k ekologii (Krtek ve městě), k pomoci po povodních (Krtek a myška), o textilních materiálech (Jak krtek ke kalhotkám přišel), ale pustil se rovnou do sexuální výchovy! Takže nejdřív je dohazovačem zajíců (ti si pak naštěstí odskočí mimo záběr) a krtek pak sám odrodí malé zajíce! Když je doslova vytáhne, člověk jen zděšeně kouká a nestačí se divit...! Nedělá si z nás Miler jenom srandu? Ne, je to fakt. Otázka je jestli to děti vyděsí opravdu mnohem víc než nás. :-)))(18.11.2003)

 • DaViD´82
  ****

  Velká zaječí láska i nejnaturalističtější večerníčkový porod; what's not to love?(5.1.2014)

 • castor
  ***

  Vůbec jsem si tenhle díl z dřívějška nevybavoval, ale ukázkový zaječí porod mě rychle probral. Aneb jak dětem vysvětlit, že je nepřinesl čáp. Řeči o doživotním traumatu jsou samozřejmě v 21. století totálně mimo mísu, takže nožky od sebe, přichází Krtek.(2.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace