Šílenství

Šialenstvo

V zajatí šialenstva

Fantasy / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1994, 95 min

Proč? Proč jen už to končí? Příběh, který bych vydržel sledovat ještě nekolik hodin. Úžasné, skvělé, psychodelické, šokující, šílené....jetště mnoho dalších přízvisek by mohl tento film mít. Dlouho mě žádný psychohorror tak nenadchnul, nevtáhnul do svého příběju. Společně s The Thing vůbec nejlepší Carpenterova práce, kterou jsem měl tu možnost vidět. Tohle se nedá komentovat, to musíte vidět. Možná tomu trochu přidalo, že jsem v sobě měl krapet lihu. Edit po druhé projekci (4.7.2010). Hodnocení lihem ovlivněno nebylo, In the Mouth of Madness je opravdu úžasně šíleným, mrazivým, inteligentním snímkem, rozhodně nejlepším a nejpropracovanějším z dílny Mistra Carpentera. Prolínání jednotlivých světů je dokonalé a vcelku jednoduše prohlédnutelné poselství zahrnující kritiku náboženství a slepé víry už asi netřeba zmiňovat. Top20.(8.10.2008)

No já vám nevím, není 77% trochu moc. Chvílemi to sice je výborná podívaná se super lekačkami, ale jinak mě film docela uspával. Přišlo mi to jako dílo z 80. let, ne z roku 1995. Sam Neill mi příjde po filmu "Horizont události" dost nechutný a nesympatický a tady mě nijak nezaujal. Děj je zajímavý, ale nakonec se nedá nijak logicky vysvětlit a to mi trochu vadí. Průměrný horor, ve kterém byla nejlepší atmosféra a sem tam nějaké ty lekačky. 60%(10.9.2009)

Carpenter je génius. Dokázal vzít Lovercraftovské téma a atmosféru a nabušit ho dokonalým mixem strachu, šílenství, beznaděje, zmatení, morbidnosti a bůchví čeho ještě. Doufám, že až někdo natočí At the Mountains of Madness bude to mít alespoň poloviční atmosféru, grády a děsu jako tenhle kult. P.S. Monstra skvělá.(31.1.2013)

Carpenter není můj šálek čaje a rovnou přiznám, že nemám na to jej zhodnotit s nadhledem. Polovinu času jsem si říkal, že tohle a tamto jsou super nápady, ale přesto se mi nepodařilo pořádně proniknout do atmosféry a už vůbec ne se bát. Zpomalení zombíci a monstra, která ve skutečnosti nikoho neohrožují, mě zkrátka nebraly, spíš se mi zdála velice zajímavá myšlenka zombie invaze prostřednictvím četby. Celkově celkem fajn psycho, ale pro mě nic víc... 6/10(9.2.2014)

Abych pravdu řek, tak sem to moc nepobral, psycho to je fakt výtečný, ale doteď vlastně nevim co se to všechno stalo, nicméně fakt výborná atmosféra a šílenej Sam Neill nemá chybu, škoda že tam je takhle ale jen na chvilku(26.7.2008)