Na západní frontě klid

(TV film)
  • USA All Quiet on the Western Front (více)
TV spot

V roce 1914 odchází student Pavel Bäumer (Richard Thomas) se svými přáteli dobrovolně a nadšeně do armády. Ale rozčarování nastává již během brutálního základního výcviku. Poté jsou chlapci povoláni na frontu. Ve válce jsou nuceni zabíjet nevinné lidi a všech se zmocňuje hnus a odpor. Nebudou-li zabíjet, budou sami zabiti. Přežívají v nelidských podmínkách a vojenská kamarádství vznikají tváří v tvář smrti. Všude jsou mrtví a zmrzačení lidé. Během bombardování, plynových útoků a krvavých bojů muže proti muži Pavlovi kamarádi jeden po druhém umírají. Zrůdnost válečné mašinérie pohlcuje mladé životy a demoralizuje svět, jehož nicotnost přesto přemáhá lidská naděje a láska. (KaB Music)

gizi

Toto že je jen TV film? Neuvěřitelné. Na mě působilo jako jeden z nejvíce krutorealistických válečných filmů, neboť ukazuje opravdu drsnou stránku války bez přetvářky. 85%. ()

pisvejc

I přes to, že typ válečné drama je mým nejméně oblíbeným žánrem, tak jsme si ho pustili jako práci z českého jazyka. Z počátku jsem byl velice ale velice vystrašen. Bál jsem se, že film bude nepovedený oproti perfektní předloze. Ale nakonec jsem byl velice překvapen! Dílo mě chytlo za srdce a byl jsem velice nadšený, že jsem si po velice dlouhé době pustil film s žánrem vlečné drama. Díky výkonu herců, kameramanů a perfektní předlohy toto dílo dělá klasiku. Myslím si že by si každý tento film měl shlédnout a zapřemýšlet trochu o tom v jakém blahobytu si žijeme a jak by jsme si ho měli vážit. Také bychom si měli vzít ponaučení z toho, že by jsme se měli rozhodovat sami za sebe, a ne že by nám cizí člověk tloukl do hlavy "Válka je jedinečná, a měli by jste do ní všichni jít aby jste reprezentovali náš stát. I přes všechno co se se může stát". Filmu dávám pět hvězdiček také kvůli tomu, že je ve filmu krásně ztvárněn strach, beznaděj a oddanost vojáků. ()

Marcecek

Už od začiatku filmu je jasné, že narozdiel od svojho najmladšieho príbuzného celkom verne adaptuje predlohu, jedno z najvýznamnejších vojnových diel histórie, čo mu veľmi prospieva. Nehrá sa tu na špeciálne efekty, je to televízny film, ale podobne ako v knihe, na verné podanie zbytočnosti vojny a zomierania mladých ľudí, Paul tu podobne ako v knihe vedie úvahové monológy, čo dotvára obraz knižnej predlohy. Po prečítaní knihy, čo bol pre mňa nezabudnuteľný zážitok, som už vedel čo očakávať, čo sa stane ale aj tak som si tento silný kultový príbeh, tie scény a výjavy znovu užil, a ten koniec s Katom... V porovnaní s novšou verziou určite kvalitnejšie, aj preto 5*. ()

Spicoli...

Vůbec mi to nepřipomínalo skvělou knížku, možna sem to podělal tim že sem si tenhle film pustil den po jejim opětovnym přečtení, ale prostě tohle je něco úplně jinýho. Debilní výprava i válečný scény (i na tu dobu), hlavní hrdina působí jak úchyl a na ostatní ze svý roty kouká jak kdyby jim ho tam chtěl rovnou narvat, postavy jeho spolužáků z gymplu absolutně nevyužité, z herců to zahráli dobře akorát Ernest Borgnine (ten mi ale jako Katczinsky přišel nějakej starej a hlavně mega tlustej) a Ian Holm. Prostě zklamání, je to hrozně uspěchaný, přeházený a celkově takový nemastný neslaný, už to nikdy neuvidim a radši si znovu přečtu knihu. ()

pan Nikdo

Příběh, který napsal Erich Maria Remarque, je nesmrtelný. Každý řádek, každé slovo líčí obrovskou bezmoc v zákopech první světové války. Jeho vyprávění u mě dokázalo navodit pocity, které jsem u jiného válečného autora nezažil. Proto jsem byl zvědavý na film vyprávějící stejný příběh. A musím uznat, že mu zdárně sekunduje. U mě pětihvězdičková spokojenost. Geniálně je znázorněn rozdíl mezi zákopovými veterány a nováčky, kteří narukovali. Výtečná scéna - veterán vysvětlující nováčkovi účelnost lopatky ()

fire.wall

Kvalitně zpracováný film. Popisuje utrpení vojáku za 1.světové války. Příběh vypravuje Pavel Bäumer, který líčí postupné smrti všech jejich spolužáků. Sám nakonec zemře, když se pokouší namalovat ptáčka a vystrčí hlavu ze zákopu. ()

Udet

Výborné zpracování nesmrtelné Remarquovy předlohy.. ..mladí kluci krčící se v zákopu a se sevřeným hrdlem čekající na povel k ůtoku.. ..kulomety, plamenomety, plyn,krysy, bláto a krev.. ..věrné zobrazení hrůz poziční války a proměny čerstvých maturantů v ostřílené mazáky.. Kdysi viděno v kině, proto mě po letech velmi překvapilo označení ,,TV film''..jednoznačně nejlepší film o 1. světové,s bezvadnými exteriéry které poskytl dnes již zmizelý starý Most, Loket, Bečov, s řadou silných scén ještě umocněných vynikající hudbou vhodně odlehčených několika humornými epizodami ze života vojáků.. Umírající kamarádi, ranění koně, noc s nepřítelem, ale také pečení ukořistěné husy, vyřízení ůčtů s Himmelstossem či balení francouzských děvčat.. Nezapomenutelný Ernest Borgnine v roli starého mazáka Kata jakoby opravdu vystoupil ze stránek knihy.. ..výborný dabing- ovšem pouze s Michalem Pavlatou/Paulem, druhá verze je otřes...Jednoznačně pět hvězd... ()

Kikaa_B

Válečný film, který nám představuje krutou 1.sv. válku....myslím, že se tento snímek hodně povedl...knížku jsem sice zatím nečetla, ale film se mi moc moc líbil...určitě stojí za shlédnutí! ()

silverfuck

Film má neuvěřitelně silnou atmosféru a excelentním způsobem ukazuje psychiku řadových vojáků v zákopech. Kdyby byl o půl hodinky kratší, uvažoval bych i o páté hvězdě. ()

Ware

Remarqovo posolstvo prevedené z knižnej predlohy do filmu si zaslúži pozornosť, navyše filmov s tematikou 1. svetovej vojny nie je veľa, takže film určite odporúčam vzhliadnuť. **** ()

bloks

Dosť presná adaptácia knihy, ale film je zaujímavejší. Jeden z najlepších filmov o prvej svetovej vojne. Výborná je aj hudba. ()

Stamkos91

Ohodnotil jsem to na 3 ale určitě by si to zasloužilo víc hvězd protože místy mě to vtáhlo do děje. Problém nebyl ve filmu, ale ve mě jelikož mám před maturitou a díval jsem se na to z donucení. Podívat se na to aniž bych musel, tak by mě to určitě zaujalo a bavilo více, ale bohužel takový je systém! ()

Dunpeal

Pokud jste už viděli hodně válečných filmů a říkáte si, že tento starý snímek už nestojí za shlédnutí, tak se mýlíte. Plno scén z tohoto filmu bylo sice zkopírováno v novějších filmech, ale v tomto filmu vypadají víc přirozeně a tak vás lépe vtáhnou do děje. Remarkův příběh velmi dobře popisuje počáteční nadšení a následné pomalé uvědomování si reality. Taky je zde dobře zachycena nemožnost pochopení vojáků jeho blízkými lidmi, jen protože nejsou ve válce a jediné co znají jsou informace z propagandy. Pokud se vám podaří sehnat tento starý film, tak se na něj určitě podívejte. ()