Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Kvasekus

Romantický filmy opravdu nemusim a už vůbec ne libající se happyendy, ale tohle byla podle mě naprostá paráda! Super zahraný a taky moc pěkná hudba. A ta poslední od Coldplay k tomu opravdu sedí. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů podobnýho ražení. ()

Pajaindian

Možná se to na první skouknutí nezdá jako až zas tak skvělž filmek, ale když to v tom hledáte, tak zjistíte, že je to hluboký přáběh, který nám chce sdělit něco opravdu důležitého... Láska vše přemůže (a to opravdu vše!). A na tomto filmu se dá celkem dost pěkně vypozorovat, co je Láska. Dost často si dnes totiž pletou Lásku a zamilovanost... ()

Design

Příběh o tom co vše dokáže překonat láska, až to vytváří iluzi o tom, že vše je možné. Pak se nedivím že spousta lidí žije tak trochu ve filmové realitě a neuvědomuje si že doopravdy to tak vždy není. Jinak děj, škodící postava a hlavně ten závěr s Coldplay byl pěkný no. ()

maniche

z velké části souhlasím s komentářem Kleopatry, ale jinak je to zajímavý a propletený film a Hartnett mě celkem překvapil, nezahrál vůbec špatně. ()

sanikope

On hľadá ju. Neskôr- i ona jeho. A to je celý film. Zápletka ako z červenej knižnice. Česko-slovensky distribúčny názov je o to ešte zavádzajucejší. Film sa tuším natáčal 2004 a naši hrdinovia nepoužívaju internet nehovoriac o možnosti mobilu. Vôbec sa vo filme neobjasní z akého dôvodu tak konajú. Keby to bolo stanovené v pravidlách filmu tak by som to bral ale takto som to jednoducho nedokázal stráviť. Všetci hrdinovia pôsobia akoby boli neschopný sa stretnúť a akosi príliš často sa im pletie do života náhoda.Záverečná 5minútovka je to najhoršie (ako môže niekto vyriešiť a ukončiť 2ročný vzťah za 2minúty). Príliš konšpiračná romantika prepletená troškou mystiky a náhodnej vykalkulovanej záhady... ()

10Domik10

Z filmovo časového hladiska zbytočne veľmi zamotané. Myslím si, že to mohlo byť zrežírované v štýle LUCKY NUMBER SLEVIN, kde ukázal Paul McGuigan veľké majstrovstvo a divák by si tak určite viacej vychutnával dej, ale napriek tomu vysoko nadpriemerná vážna romantika s talentovanými hercami. (Samozrejme Josh Hartnett je kapitola sama o sebe) ()

BDMarty007

Film, který je nakonec docela hodně zajímavý, ale moc nechybělo, a nikdy jsem to nezjistil. Začátek filmu je totiž poměrně nudný, trochu podivný, Josh Hartnett je jaksi prkenný, bez hloubky a upřímné emoce ... a postupně jsem se dostával k názoru, že je to pěkná blbost béčkového kalibru a žánru, který nemám rád, a že jdu od toho. Pak ale najednou přijde jediná scéna, která poodhalí, že vše může být jinak, než se zdá ... a pak pokračuje splétání, či vlastně spíše rozplétání komplikovaného příběhu jedné lásky v nelineárním časovém průběhu, kdy dějové výhybky determinuje někdy náhoda a někdy intrika. A začne to být zajímavé. Herci začnou hrát, emoce jsou najednou opravdové. Do teď si nejsem u některých momentů jistý, zda to byla náhoda a nebo výsledek něčí iniciativy. Myslím, že se to dalo udělat zajímavěji, poodhalit oponu o něco dříve a postupovat trochu rafinovaněji, aby bylo možno poodhalovat skutečnost nepřímo a vyhnout se někdy úplně doslovnému: "... stalo se to takto:...". Ale ve výsledku to na mě opravdu zapůsobilo, mimo jiné i skvělým hereckým výkonem Rose Byrne. ()

bono22vox

Hra na schovávanou v kulisách podzimního Chicaga. Milostný příběh, v němž jsou tajemné náznaky a bizarní dějové zvraty důležitější než hrdinové a jejich emoce... ()

Shakaar

Asi takhle, ženské tento film moc nebudou mít rádi. Kdo by byl nadšený z toho, kdyby někdo koho mysleli že znají více jak rok a je s ním před svatbou prakticky najednou dal kopačky, protože miluje dlouho někoho jiného a chce se k dotyčné osobě vrátit (nemluvě o tom, že osobní záležitosti upřednostnil před firmou ;-)). No mě by to rozhodně nepotěšilo. Není to sice žádný příběh, prostě klasický trojúhelník (možná i čtverec :D), ale má něco do sebe. Snad je to tím New Yorkem, snad je to Diane Kruger či mrchou Rose Byrne, každopádně tenhle tajuplná zápletka mě prostě něčím chytla. Nejsem zrovna romantik, ale když je to vkusně udělané, dá se na to dívat. Moje chladné srdce to obměkčilo a to snad jde. Prostě se bavit a když to řeknu slaďácky trochu doufat, že tu svou Lisu/Matta nakonec najdeme. ()

Argondia

Film, ve kterém mi nejvíce utkvěla křehká Rose Byrne v roli Alex, s tím svým pohledem raněné srny. Už ji mám navždy spojenou s rolí pošahané pronásledovatelky. Považuji jí za mnohem přitažlivější než Diane Kruger, ta je pro mě jak vzhledově, tak i herecky nevýrazná. Nemám ji ráda, stejně jako Kirsten Dunst, které je podle mě hrozně podobná. Josh Hartnett mě zatím nezklamal v žádném filmu a touto rolí mě opravdu dojal. Miluju tu scénu u stolu, kde se vraždí pohledem. Matthew Lillard byl také skvělý a stejně věrohodně jako umí zahrát psychopata, zvládne i zamilovaného hňupa. Dobře vymyšlený, zamotaný příběh mi připomínal Mulholland Drive, Má mě rád, nemá mě rád, nebo Spolubydlící. K tomu krásný soundtrack, mimojiné od Coldplay, nebo Stereophonics. ()

pirulka

Soundtrack veľmi pekný, aj hlavné herecké obsadenie, ale dej pre mňa nie veľmi zaujímavý, viem si predstaviť natočený film s podobnou zápletkou oveľa lepšie..bohužial radí sa u mňa medzi tie slabšie. ()

Kotsour

Koho už láska praštila přes nos, ten jistě při sledování pochopí jednání postav, které činí na první pohled dosti přes čáru. To, co se na začátku zdá podivínstvím či deviací, se postupem času vysvětluje mnoha retrospektivami, které najednou nabízejí zcela jiné pohledy na věc, načež na scénu přicházejí mnohá další, mnohem skandálnější, odhalení. Divák je nucen soudit, odpouštět, chápat... Co je skvěle podáno, je právě ta proměna v pocitech, které divák při sledování má. Přes odsouzení k pochopení, přes lítost k opovržení... aby znovu chápal vše, co daná postava dělá... Nakonec si nejsme jisti, zda ten či jiný pár může (a hlavně za jakou cenu) žít svou lásku, aby kolem sebe zanechával mnohé zlomené osudy lidí, kteří milují tou stejnou láskou a jsou pro ni schopni udělat vše. Tohle rozhodně není klasický romantický film, nechává diváka rozpolceného a v zamyšlení, co všechno jsou lidé schopni udělat pro své vlastní dobro... štěstí... či lásku? ()

GTS_PUNK

Milostné trojuholníky nie sú nevídaným filmovým námetom, ale ten, ktorý máme možnosť sledovať v tomto filme, je predsa len zobrazený tak trochu inak. Možno aj preto, že v konečnom dôsledku sa jedná až o štvoruholník, čo je už značne komplikovaná záležitosť. Poďme ale postupne. Mladý Matthew (Josh Hartnett) má odletieť za pracovnými povinnosťami do Činy. V miestnej reštaurácii, kde je na pracovnom obede so svojou snúbenicou a čínskymi obchodnými zástupcami, si však všimne ženy, ktorá je mu viac než povedomá. Rýchlo však z reštaurácie uteká a preto ju Matthew nemá šancu zastaviť. Rovnako nemá šancu ani zastaviť sled udalostí, ktoré od tejto chvíle začína divák sledovať. Ten ešte v tomto momente nemá poňatia, že všetko, čo uvidí, sa odohráva retrospektívne, ale to je skutočnosť, ktorá filmu dodáva ten parádny nádych. Matthew "náhodou" stretáva ženu z reštaurácie, začína s ňou vzťah, ale mnohé faktory, ktorých rozpisovanie by bolo zbytočné, spôsobia to, že sa ich cesty rozdelia. Všetko vďaka jednej manipulatívnej a vypočítavej osobe. Námet filmu tak možno považovať za klasický spominaný trojuholník, ale spracovaný netradičnou formou. Jednotlivé časové fragmenty pohybujúce sa v rozmedzí až dvoch rokov sú na prvý pohľad náhodne rozhádzané a divák sa v nich určite miestami stratí, ale v konečnom dôsledku vytvárajú súvislý dej, ktorý na záver dokonale vykryštalizuje a jednotlivé časti do seba zapadnú ako puzzle. Vytvára sa tak pomyselná náročnosť filmu, ale ten si v skutočnosti zakladá na jednoduchom námete. A to je práve to, čo je dobré. Dokázať vyťažiť kvázi z minima maximum - to je vec, čo sa tvorcom v tomto prípade podarila. Ani raz za dve hodiny som sa nepristihol pri tom, že by som sa nudil a mal tendenciu vyčkávať koniec filmu. Okrem deja, ktorý sa na tom podpísal, sú za to zásadným spôsobom zodpovední aj herci. Prekvapivo, opäť jeden z filmov, kde mi nikto vyslovene neprekážal a solídne výkony podali všetci zainteresovaní. Nad všetkými však vyčnievala "manipulátorka" Rose Byrne s výzorom šedej myšky, ktorá ma do maximálne možnej miery uchvátila. Výzorom aj všetkým ostatným. Neviem, čo na tých ženách, ktoré to nemajú v hlave úplne v poriadku, toľko vidím... Wicker Park je film, ktorý odporúčam bez najmenšieho zaváhania. Je to romantika na tak trochu iný spôsob so silnou prímesou menej tradičnej drámy v akomsi nelineárnom kabáte, ktorý však sadne ako uliaty. K osobnej maximálnej filmovej satisfakcii by som ponechal otvorený alebo nie šťastný koniec. Ten vyobrazený ma síce nepotešil, najmä po scénach, kde sa všetko všetci dozvedia, ale nepokazil mi inak veľmi kvalitný filmový zážitok. A možno je to aj tým, že to atmosfericky zachraňujú britskí Coldplay. ()

Likan7

Slátanina, která by možná s klasickým stylem vyprávění byl průměrný romantický film s prvky thrilleru. Takhle je to guláš, ve kterém se nepozorný divák velmi lehce ztratí už někdy na začátku a nemá šanci se do konce filmu chytnout. Ne každý nápad je dobrý, a tady to platí dvojnásob. Hartnett je fajn, Kruger ve své malé roli dokonalá a krásná, ale zbytek za nic nestojí. PS - ten závěr s Coldpay je ale dokonalý v každým okamžiku! ()