Miluj mě, prosím

Wicker Park

Miluj ma! Prosím...

Mysteriózní / Thriller / Romantický / Drama

USA, 2004, 114 min

Tedy takový průměr jsem rozhodně nečekal. Po skvělém Butterfly Effect jsem hledal bůhvíco... Tento snímek nejspíše potřebuje více než jedno shlédnutí ke 100%nímu pochopení. Má ale bohužel tu smůlu, že já mu více než 115 minut věnovat nehodlám. Konec ruluje.(13.8.2008)

Film, který vás dostane tím, že si budete myslet jak máte děj, zápletku a rozuzlení pod kontrolou a všechno bude naopak. Hodně zajímavý příběh, který z Wicker Parku dělá nadprůměrné dílo. Josh Hartnett je výborný. Pátá hvězdička je za úžasné Coldplay na konci filmu!(7.5.2005)

HUDBA: Cliff Martinez; Miluj me, prosím (2004) je remakem francouzského filmu Gillese Mimouniho L´appartement (Byt) z roku 1996.(28.7.2007)

Wau! Wau! Wau! Dneska je těžké najít krásný romantický film, který pohladí po duši a zanechá v člověku spoustu emocí. Wicker Park tohle dokázal. Originální příběh, zimní prostředí, které mě úplně nabudilo, krásná muzika, skvělí herci, kdy prostě Josh umí a DIane není ta tovární hohla pro každou roli. Jeden z mála filmů v poslední době, který mě opravdu dostal na kolena. Pan režisér si s námi v zápletkách hraje a skvěle míchá drama s thrillerem a občas vypouští čistou romantiku, velice ojedinělé!(27.10.2008)

Nejlepší romantický film. Fakt mě to totálně vzalo. Paul McGuigan dokáže přesně vystihnout náladu postav a vnutí ji i vám. Strašně chytře vymyšlený film až Shakespearovských rozměrů, proto taky ty narážky v divadle. Josh Hartnett a Diane Kruger podali monumentální výkony. Námitky, že hrdinové nepoužívali mobil atd. neberu, protože o tom ten film fakt nebyl. Podle zdejších komentářů koukám, že se to nelíbí každému a chápu proč. Je to pocitový film a vy musíte být na té správné vlně. Jméno Paul McGuigan si budu pamatovat. Je to režisér co mě dokáže napnout jako struna a zároveň naladit na romantickou strunu, což u mě dokáže málokdo.(19.4.2008)

• - Stejně jako v původním filmu Byt (1996) si i zde Matthew (Josh Hartnett) objedná během "závěrečné" konfrontace k pití dvojitou vodku. Jak v předloze, tak i v tomto remaku ji nedopije. (dickens)

• - Josh Hartnett získal hlavní roli po tom, co se Paulu Walkerovi prodloužilo natáčení snímku Rychle a zběsile 2. O postavu Matta měl zájem totiž Freddie Prinze Jr. a jistý čas měl v rukou scénář k postavě dokonce Brendan Fraser, který žádal pětinásobek Prinzova honoráře, celých 10 milionů dolarů. Tehdy ještě snímek měl v kolonce režisér uvedeno jméno Joel Schumacher. Další potenciální kandidáti na režii byli Joan Chen a Danny Cannon. (imro)

• - Ačkoli se film v originále jmenuje Wicker Park, scény v parku se netočily ve Wicker Park v Chicagu. Tyto scény se natáčely v Quebecu. (Karlos80)