Život pod vodou

Život pod vodou

The Life Aquatic with Steve Zissou

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2004, 114 min

Mám z toho filmu takový hodně rozpačitý dojem. Určitě se na to dá dívat, herci jsou fajn, ale na komedii je to málo vtipné, na drama málo vážné (a ono se to chvílemi tváří jako drama), takže nejvíc se mi vlastně líbily červené čepičky, pes, kterého museli nechat na ostrově a sežraný přítel.(21.3.2006)

• genetique

Normálne dávam veľkú šancu tomu, že budúci film, ktorý Anderson natočí, úplne vypustím! Tento som pozeral na etapy, pretože som ho nedokázal sledovať dlhšie ako 20minút. Očakávaný inteligentný humor sa zmenil na úplné žvásty, a scenár sa tvorcovia snažili oživiť párkrát vykríknutým slovkom 'fuck'. Smutné mrhanie potenciálom hereckého obsadenia. 35%.(27.8.2006)

Život pod vodou mě velmi překvapil. Čekal jsem podivný a netradiční film, ale úplně jiným - spíše bláznivě komediálním - způsobem. Ve skutečnosti je to poměrně vážné a smutné dílko. A taky hodně příjemně nekorektní. Doporučuju si před projekcí neshánět žádné informace, nic si o něm nečíst (jako jsem to tentokrát udělal i já) - nepřipravené vás to dostane líp :-)(23.1.2011)

Dobře jetá komedie. Anderson nashromáždil skvělé herce, spojil je se zajímavým námětem, opatřil to originálním vizuálním stylem a poslepoval to božím soundtrackem. Výsledek je více než dobrý.(4.11.2005)

Wes Anderson mi splnil sen, protože natočil film, který jsem si vždy přál vidět a zároveň mi jím prodloužil život minimálně o 150 let. 100%(7.4.2007)

• - Film je věnován památce Jacquese-Yvese Cousteaua, režisérovi podmořských filmů a spoluvynálezci aqualungu. (D3VIL)

• - Večer, keď sa Ned (Owen Wilson) zoznamuje so Steveom (Bill Murray) a fajčia na mostíku trávu, Ned ukazuje, že má prsteň ako člen Zissou. Má ho na pravej ruke. No v scéne, keď Steve udrie Neda a ten mu to vráti, má prsteň na ľavej ruke. (kacer4)

• - Gwyneth Paltrow měla původně ztvárnit Jane Winslett-Richardson, nemohla však kvůli střetu natáčení s jejími plány. Roli dostala Nicole Kidman, která však také musela odstoupit a ani Julianne Moore, jíž byla role nabídnuta, režiséra nepotěšila. Nakonec byla obsazena Cate Blanchett. (D3VIL)