Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Bachy

Od první minuty jede ve své náladě a buď se divák chytne a nebo nezájem. Já byl chycen při prvním pohledu na Billa Murrayho. Po dlouhatánské době jsem viděl film, kdy jsem si přál, aby měl dvojnásobnou stopáž a nikdy nekončil. Ačkoliv je Život pod vodou pln skvělých vedlejších postav, jde hlavně o herecké grand sólo kapitána Zissoua. Bez debaty házím okamžitě do TOPky. Wes Anderson jde stále výš a výš. ()

Chrustyn

Tak tohle byl naprosto úžasnej film. Ani nevím co se mi na tom vlastně líbilo, protože film je úplně jiný než na jaký jsem zvylký ale parádně jsem se bavil při sledování výpravy za záhadným žralokem, který hl. hrdinovi (perfektní Bill Murray) sežral kamaráda. Ale rozhodně to není film pro každého a najdou se i tací, kteří se budou nudit a nepochopí to co se ve filmu děje. Mě se ale Andersonova hravost fakt líbí. ()

Jirka_Šč

Patřím do nepočetné skupiny, co nejdřív viděla Moonrise Kingdom a až pak Life Aquatic. Smutná komedie. Na začátku jsem si uvědomoval stejný "rukopis". Čím víc mě ale film chytal, tím víc jsem si přestával uvědomovat, že si uvědomuji. Ano, Moonrise Kingdom je vybroušenější. Life Aquatic je však svěží a vpodstatě neporovnatelný. Velmi oceňuji "podvodní svět", jehož umělost je tak plastelínová, až by to nemělo fungovat (ale možná právě toto je jediná možnost, jak to fungovat může). Geniální. ■ "Záchrana bankovního špicla." ■ P.S. Souhlasím s jedním recenzentem, že z tohoto filmu jste nadšeni až do okamžiku, kdy se ho rozhodnete někomu popsat :). ()

mcb

"Burtonovsky" bizarní, "coenovsky" absurdní a "gondryovsky" hravý indie film, ve kterém hraje milá hudba a skvadra výborných herců. Někomu ten žánrový mix sedne a opodstatní si v něm téměř cokoliv, někdo tomu chomáči divného humoru, interpretačních ústřelků a nejasnosti podání prostě nenaletí. Anderson je totiž natolik specifický a zároveň neuchopitelný tvůrce, že souznít s jeho díly může snad jen velmi úzká skupina diváků. Pochvalu si však zaslouží za nebývale padnoucí vizuální stránku - "zemanovská" stylizace a perfektní kamera (průlet průřezem lodí mluví za vše) dokáží občas vytáhnout z letargie tohoto prapodivně nevyváženého filmu. ()

Šandík

Geniální úlet, na který neexistují škatulky. Darjeeling Limited mi ovšem připadá o dost vyzrálejší... Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: kinej, Radek99, Marigold ()

mat.ilda

Wes Anderson je typ, který ze sebe rád dělá hloupějšího, než ve skutečnosti je, jenže ne každý si to může dovolit, a já jsem zrovna ten ne každý, komu sedne, a tak tři hvězdy, udělené jeho dílu, bývají vrcholným výsledkem přihmouřeného oka a blahosklonného rozpoložení... Další z pokusů si porozumět opět ztroskotal na andersonovské infantilitě a úplně tragicky nevyzněl jen pro pár úsměvných momentů, Billa Murraye a Anjelicu Houston (a její dokonalé bon voyage) ()

evulienka3

Moje druhé stretnutie s Wesom Andersonom dopadlo oveľa lepšie ako to prvé. Možno som na to išla v nesprávnom poradí, ale pochybujem, že by opačné poradie ovplyvnilo moje hodnotenie Gradhotela. Andersom tu rozohráva ďalší so svojich bizardných príbehov, plný zvláštnych postáv a postavičiek s pre neho typickou zvláštnou poetikou a štýlom. Priznám sa, že v prípade fantazijných filmov mám radšej ríšu víl a škriatkov, ale v tomto prípade to oželiem. Rozprávanie sa oveľa viac zameriava na postavy ich charakter a osudy a tie ma zaujali oveľa viac ako striedanie akcie za akciou v Granhotely. ()

sharky

Wes Anderson opět představuje další ze svéch bizardních postaviček v bizardním vymyšleném světě plném nexistujících mořských tvorů, pirátů, vodních biologů a falešných synů. Některé scény mě zaujaly a Owena Wilsona zbožňuju v každé roli, mít to tak o půl hodiny menší délku a kdyby absurdita byla dotažená do mrtě (třeba kdyby je ta ryba na konci spolkla) dal bych i víc... ()

Dr.film

Andeson těsně minul. Na začátek musím konstatovat, že patřičně originální námět dokáže zajímavým způsobem vtáhnout diváka. Podmořská expedice za účelem pomsty žraloka jaguářího, teamová stylizace červených čepic, nabroušené dialogy a naprosto neodolatelný Bill Murray ve svém jedinečném hereckém tvaru. Výjimečnost snímku působí na diváka hodně přátelským a neotřelým dojmem. Škoda, že plné palbě, pevně brání místy hodně pomalé tempo, díky kterému se pozornost začne pomalu vytrácet. Hluchá místa ve filmu bohužel mou hladinu tolerance značně převyšovala, ale celkově jsem se dobře bavil. ()

Nancy

Jestli můžu o nějakém filmu říct, že je milionkrát lepší, než jsem očekávala, pak je to tenhle. Bill Murray si zasloužil mé uznání a stejně tak i režisér Wes Anderson. Myslím, že tohle není ani film o moři, vodě a podmořských živočiších, jak se na začátku zdá, je to fantastický film o lidských vztazích o přátelství a lásce lidí, kteří jsou trochu jiní než ti ostatní, mají jiné záliby. Jako by to IMHO mělo v každém 5* filmu být, střídají se zde veselé, ale i smutné, dojemné scény. Neopomenutelná je perfektní hudba. Můj oblíbený David Bowie v portugalštině ve výborném podání Seu Jorgeho. Tenhle film na mě zapůsobil a myslím, že dost dobře nedokážu říct čím. Občas možná byly nějaké ty výhrady, ale do druhého dne se vytratily a zůstaly jen ty krásné zážitky a vzpomínky na film, na který nikdy nezapomenu. Je to jedinečný zážitek, ale hodně záleží na člověku, který se na něj dívá. ()

anais

Tento film v sobě skrývá hravost poetismu, touhu po dobrodružství Jacquese Yvese Cousteaua a Julese Vernea, ale i lacinost těch nejtrapnějších béčkových filmů ze 70. let. A to vše s plným vědomím autorů, pevně spoutané do líbivého celku trupem Zissouovi lodi. Nemá smysl se rozepisovat o množství skvěle hrajících herců, snad jen Owena Wilsona bych tu zmínil, který je pro mě skutečně jedním z nejzajímavějších hereckých chameleónů, který nejen že hraje v naprostých blbostech, ale sem tam vytáhne ze dna hollywoodského ocánu pěkně velkou perlu (což se mu tady podařilo na výbornou). Bill Murray se na začátku nového tisíciletí vrátil na výsluní diváckého zájmu, a Život pod vodou je toho asi nejkrásnějším důkazem. ()

poz3n

Život pod vodou si pohrává s několika žánry najednou a pokud na tuhle hru přistoupíte, rozhodně nelitujete. Navíc vám celou dobu kouzlí na tváři takovej dětskej úsměv. ()

HellFire

Andreson a jeho filmový styl je moje krevní skupina a Life Aquatic je jeden z těch filmů, které je radost sledovat "jen tak". Nemusíte řešit děj, přemýšlet nad tím, co se stane dále, nemám u něj pocit, že bych se díval na film a hodnotil výkony herců, ale že sleduji opravdový příběh lidí, kteří se věnují své zálibě, své vášni. S Billem Murraym je sranda a hodně jsem se zasmál u takových drobných scén, jako když delfín natáčí Neda a Jane v kabině a pak se otočí na druhého delfína, který pokýve hlavou nebo třeba u příjezdu pirátů a následné situace okolo trezoru, krásných animovaných zvířátek, Willem Dafoe v červené čepici a šortkách atd. Tyhle drobnosti pro mě film dělají velmi příjemným. ()

Janek

Anderson je prostě klasa, jsem rád, že točí odlišně, jsem rád, že diváky nudí, jsem rád, že to pro normální publikum není stravitelné a pochopitelné - za to všechno jsem rád, že existuje režisér, který pokaždé dokáže překvapit. Mám rád všechny Andersonovi filmy, těším se na další a nevěřím, že tento režisér kdy natočí film, který se mi nebude líbit...90% ()

claudel

Zatím nejhorší, nejslabší a nejpříšernější Andersonův film. Doufám, že se jedná o výjimku, proto nedám odpad z úcty k režisérovi. Dlouho mě žádný film tak příšerně neotrávil a nenudil od začátku do konce. Dvě hodiny prožvaněných, nevtipných a vyplněných tupými, trapnými a hluchými scénami. Absolutní p_čovina. ()

mm13

Wes Anderson nie je obyčajný režisér. Patrí do tej najvzácnejšej skupiny, do skupiny "zjavení". Život pod vodou je tomu ďalším z nesporných dôkazov. Výsostne ľudské, obsahovo až neuveriteľné pestré i bohaté (Bill Murray potvrdí) a v neposlednom rade vysoko zábavné. Aj čo sa týka spolupráce s hercami, patrí pán autor k niekoľkým málo vyvoleným - s toľkou evidentnou radosťou a pôžitkom sa účinkuje už len u Coenovcov, Tarantina a Allena. A iba poniektorí ďalší dokážu aj z druhej hereckej ligy (tu Owen Wilson) vymlátiť taký presvedčivý výkon. Suma sumárum - poklad film! ()

luka4615

Podvratně rozverné dílo, které díky svému propracovanému klukovskému scénáři působí na všechny smysly. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě pospat snímek slovutného Wese Andersona jménem The Life Aquatic with Steve Zisso, který i díky skvělému obsazení po většinu času naprosto dokonale odsýpá. Jistě, konktrétně tato látka asi nešla natočit tak, že by sedla většinovému publiku, nicméně v mém případě, kdy jsem si o filmu předem nic nezjišťoval, fungovala opravdu výtečně. S velkou radostí jsem se tedy nechal vtáhnout do fantaskního a ikonického světa Wese Andersona, který sice na první pohled vypadá jako jednoduchá dobrodružná komedie, avšak v jádru se jedná o poměrně depresivní a existenciální nálož, po jejíž projekci ve Vás zůstane tíživé vzduchoprázdno. Pokud tedy máte rádi vyčnívající "divné" snímky tohoto talentovaného režiséra, tak by Vám tento počin určitě neměl utéct. Výborná práce! „Don't point that gun at him, he's an unpaid intern.“ ()

Sawy

Dokonalá esence Andersonovy poetiky v jeho nejlepším filmu, který v sobě snoubí nostalgické klukovské blbnutí, ujetý humor i pořádnou porci životních pravd, ke kterým se ovšem musí propracovat každý sám za sebe. Steve Zissou a jeho posádka nabízí divákům obrovskou studnici nápadů a sladkých překvapení a pokud vám filmy Wese Andersona alespoň trochu sedí, budete Život pod vodou milovat. Protože je tak svůj, jak jen film může být. 95 % ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)