Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Firebull

Hodně mě v komentářích udivuje, že se při tom lidi nudí. Tak jasně, není to akčňák,kde se za 90 minut vystřílí tolik nábojů, že to nemá celá naše armáda. Je to prostě příběh, který ty "nudnější" části potřebuje k tomu, aby byl příběh kompletní. Pěvecké i herecké výkony výborné. Velká pochvala tudíž za obsazení. Jinak ten komu se film líbil, doporučuju jít na to do divadla. Já byl v GoJe a teda taky pecka. ()

Soronthur

Pekné prevedenie divadelnej hry do filmovej podoby. Energická hudba, hercami prežívaní spev , kulisy miestami gýčovité. Mám rád muzikál a som rád že sa začal točiť takýto žáner. Podľa mňa celkom obstojná snímka, hlavne keď zoberieme do úvahy, že divadlo a film sú dva odlišné spôsoby hereckého umenia. ()

C.A.T.

Má stálice v repertoáru. Naprosto dokonalá hudba, prostředí, kostýmy, herci..prostě všechno. Konec pravidelně rozpláče. Jen mi nejde do hlavy jak někdo, kdo natočil 8mm, mohl natočit něco takového. :) ()

lorrainecz odpad!

Takové zneuctění jinak výborného muzikálu... Jediný, kdo z ústřední trojice umí zpívat, je představitel Raoula. Kostýmy zklamaly (a rozhodně jsem neporozuměla kostýmu jako z oka vypadnutému Sissi při Think of me...). Spousta písní je z části mluvená - proč? Další písně, které zpívala představitelka Christine, jsou většinou snížené. Jak obtížné je najít herečku, která všechny potřebné party vyzpívá v původní tónině a ještě k tomu v USA? To vše výše zmíněné by se snad i dalo opomenout, ale Fantomovo znetvoření? To se nedá ani znetvořením napsat, jako spíše miniaturní spáleninou ze sluníčka, nemluvě o tom, že se pozice právě té spáleniny neustále mění a z mnoha úhlů vypadá různě. Různě a přesto ani trochu děsivě, což má být Fantomovým nejpodstatnějším znakem. Nerozumím tomu, proč byl věk Christine a Meg snížen z 18-20 na okolo 16, když už museli všude nechat objevovat jak Meggin (v kostýmu pořádně nacpaný) hrudník a nechat Christine osahávat Fantomem, který se jí má upřímně až jistým způsobem bát dotknout. A co je na těchto scénách nejděsivější, je ten fakt, že tvůrci filmu čekali po celou dobu jen na to, až Emmy oslavila 18. narozeniny a poté bylo její první natočenou scénou právě ono osahávání, které jak již bylo zmíněno, nebylo vůbec nutné. Snad bych v závěru dala * aspoň za tu kameru, ale jsem projevem tohoto "filmu" a fakty okolo něj tak znechucená, že si to zkrátka nezaslouží. ()

angelle

Tento film je proste srdcovka. Krásny príbeh, úžasné herecké výkony a najmä nezabudnuteľná hudba. Polku filmu som mala zimomriavky. ()

vecnaAmbra odpad!

Nemôžem si pomôcť, ale tak hlboké bolo moje sklamanie. Zatiaľ, čo som sa pri jednej inej verzii fantóma skoro rozplakala dojatím, tu ma akurát nasrali tie silené pózy a akože fantóm ktorému je vidno skoro trištvrte (mužnej) tváre? To čo ako? Prečo toľkým novším filmom chýba akoby hĺbka alebo čo? Neni všetko len o vizuále a peknej hudbe (ktorá už existovala!). ()

Akatinka

A. L. Webber je zkrátka genius. J. Schumacher byl rozhodně hoden tohoto projektu! Můj hudební sluch za moc nestojí, tedy zpěv Butlera mi nemá šanci vadit. A k mému velkému překvapení se Gerard Butler této role perfektně zhostil! Dodnes mě překvapuje, jak mistrně tuto roli herec typicky béčkových filmů zvládl ztvárnit! ()

Marsia_Rei

Nádherná hudba, skvělé obsazení, krásné kostýmy. Muzikál, jak má být. Ano, je to patetické. Scény působí velkolepě. A divadelně. Je to konec konců zpracování divadelního muzikálu a tedy to tak sedí. Za mě: Kouzelný muzikál!  Celé je to prodchnuté takovou snovou, melancholickou atmosférou, že celkové vyznění je smutné, i když příběh sám o sobě smutný není. Nejlepší z novějších muzikálů, co jsem viděla. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!