Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Susinnon

Zo začiatko som nemohla uveriť, že je to naozaj Gerard. Jeho asi najškaredšia a zároveň najsmutnejšia rola, potrebujúca objatie. Hudba krásna, hlavná predstaviteľka tiež, ale jej správanie ma veľmi sklamalo. Ale to sú typické ženy. Dráždiť muža jedného, aby si nakoniec vybrali druhého a z prvého urobili príšeru. ()

vesper001

Pod taktovkou Andrewa Lloyda Webbera snad ani nelze jít pod 4****. Zpracování se mi líbilo, jen mi připadalo, že Fantom není až tak velký šeredák, aby ze sebe musel dělat Fantomase. Ale možná jsem už viděla moc filmových ošklivců a mám imunitu. Emmy Rossum je roztomilá, zato hároš Patrick Wilson mi šel na nervy. Podívaná je to krásná a co víc – je to jeden z mála filmů, ze kterých člověku nepřechází jen zrak, ale i sluch. ()

panMartin

Mám rád filmy s atmosférou a tu podle mě tento film má. Vtáhne, drží a nepustí, vy jen čekáte, kam se bude příběh ubírat dál a když skončí, tak si řeknete "panejo". Překrásná hudba Andrewa Lloyda Webbera, fantastická výprava a kostýmy celková velká spokojenost. Fantom opery je podle mě jeden z nejhezčích muzikálů všech dob. Vynikající Butler kterýho bych ani v roli fantoma nepoznal. Emmy Rossum naprosto skvělá. I ten konec, který jiní kritizovali, na mě dělá dojem. Muzikál jsem viděl v českým zpracování a byl jsem unesen genialitou ()

hans500

Webberova hudba je úchvatná (spousta skvělých písní), herci jsou skvěle vybraní. Fantom, Christine, madame Giry, Carlotta, Meg Giry, Firmin, Andre, Reyer - výborně napsané a zahrané postavy. Trochu problém je s Raoulem - Patrick Wilson ho zahrál dobře, ale jeho postava není dostatečně sympatická, což ještě více nahrává Fantomovi, který je vynikající. Gerard Butler a Emmy Rossum zpívají nádherně. Dobrý výprava a kamera. Ani přes dlouhou délku film nenudí. Scénář dobrý, s knihou to už ale moc společného nemá. Není důvod dát méně než 5*. Silně podceněný muzikál. Komentář napsán 23.11. ve 21:28 (2008). ()

HonzaBez

"Fantom opery je zde v mé mysli" A (nejen) sílou své hudby mě (zejména v první polovině) doslova upoutal. Po vizuální stránce je tohle pojetí poměrně opulentní, ale zajímavě to kontrastuje s černobílými prostřihy, které v člověku vyvolávají pocit jakési nostalgie po zašlé slávě minulosti. Romanticky působivá je nepochybně scéna duetu Christine s Raulem na zasněžené střeše zdejší opery. To má člověk chuť spolu s oběma aktéry provolat: "Miluj mě, to je vše, co od tebe žádám."  ()

andrii

V lucernách stínadel. Nokturno citadel. Dvoří se. Fanfárám, proudům srdce. Orfický Mefisto quasimodovské tváře, kterou kryje magická škraboška z lastur, ne však na duši dvojího citu  škrábance. Člověka fauny bloudivé. Ve studni osamění. V říši opon. Drákulovský vikomt v havraních rukavicích. Žije romancí gondol. Sténá, když padá blednoucí paprsek do loken. Kamenný prach zatíží. Zastudí, navždy, její pohádkovou pleť. ()

Honzíno

Bohužel, je mi to líto. Z mé strany se sice jedná o silnější tři hvězdičky, ale jinak to nejde. Skvělá hudba naneštěstí neznamená automaticky úspěch na plné čáře. Pokud píši o skvělé hudbě, nevypouštím tato slova z mé klávesnice nadarmo. Jsme svědky extrémně silných, nádherných, prvoplánových ( to je v případě muzikálu nanejvíce potřeba) melodií, jež jsou perfektně doprovázeny orchestrálním tělesem (až na výjimku jednoho rockovějšího aranžmá), které neskutečně umě využívá dynamiky, gradace a doslova útočí na naše bubínky. Za zmínku stojí též excelentní sbory. Z ústředních tří hlasů slyšíme vypreparovanou vyškolenost. Sice mě nezaujal ani jeden tolik, jak bych si představoval, ale jsem spokojen. Raoul a Christine vlastní na poslech velice hezké hlasy, akoráte fantom (objektivně) mohl býti trošku výraznější a méně uřvaný. Tím jsem shrnul jeden veliký klad. S hudbou souvisí práce na place a pak ve studiu, kde bohužel místy ve filmových obrázcích je docela dost poznat, jak herci na place jen otvírali pusinky a teprve potom do filmu byla napálena muzika. Jelikož když slyšíte hercovo táhnutí vysokého tónu a na druhou stranu vidíte, jak se on hezky usmívá a napůl otevírá ústa, něco vám na tom nehraje.... Další problém: monstrózní hudební dílo kontrastuje se slabší filmovou součástí muzikálu. Scénář je průměrný a místy fádní. Některé slaběji vyznívající melodie s krásnou filmouvou choreografií bijí do očí, jelikož spusta nejsilnějších hudebních okamžiků je doprovázena slabou obrazovou interpretací. Přesto všechno má léty prověřený příběh další důstojné zpracování. Joel Schumacher překvapivě nepromrhal další velký rozpočet a lehce nadprůměrnou režií nechává uplynout vše, co je potřeba během jakštakš zvládnutelné stopáže. ()

filmmovier

Jeden z nejlepších muzikálů ve filmové verzi dopadl skvěle. Na originální divadlo to sice nemá, ale natočené je to opravdu úchvatně. Skvělá výprava, přenádherná Emmy Rossum, vynikající Gerard Butler (mocně zahráno), perfektní Miranda Richardson a samozřejmě geniální songy, perfektní výprava, kostýmy, atmosféra a úchvatná režie (černobilá „současnost“) režiséra nejhoršího Batmana, Joela Schumachera. Ten muzikál miluju, takže jako celek perfektní, jen film, narozdíl od divadla, si ve druhé polovině nedokáže udržet tu perfektně nastavenou laťku. I tak to byl ale zážitek a rozhodně jde o kvalitní adaptaci. 90%. ()

elle

Nákladně zabalené nic. Tento muzikál je tak hudebně "profláknutý" a romantický, že by si zasloužil mnohem víc opravdovosti, méně kalkulu a méně pompy. Pochválila bych pouze Minnie Driverovou za rozkošnou Carlottu, kde se suverénem svého talentu předvedla nejen parodii na klišé operních stár, ale snad všech semetrik světa. Jeden z nejočekávanějších muzikálů skončil hodně velkým zklamáním, což je škoda, protože muzikály se adaptují jen občas a toto je hodně promarněná šance. Hodnoceno po třech shlédnutích - či pokusech o dokoukání....kdy mi bylo smutnu, nebo jsem cítila otravu, ale nejvíc snad nudu.... ()

Elementál

Zajímavý a nejednoznačný kousek - hudba, výprava, romantika - to vše dohromady vytváří kombinaci, která nemusí každému sednout a může až nudit. To se v průběhu filmu stávalo i mě. U Fantoma chvíli trá zvyknout si na skutečnost, že se nejedná o jednoduchý muzikál - hudba je vážnější a temnější, než jinde. Pokud se vám ale podaří se naladit na tuhle netradiční notu a jste fanoušci muzikálů, či třeba klasické hudby, pak věřím, že vás Fantom nezklame - stejně jako nezklamal mě - a to i přesto, že povahou jsem spíše cynik, než romantik... ()

Zdeňka

Zamilovala jsem se do hudby, fantoma i příběhu. Postavy byli zobsazeny naprosto perfektně. Když jsem viděla s jakými herci měl být film původně "udělán" tak jsem si oddychla, že tvůrci čekali dalších 14let než se k tomuto velkému kroku rozhodli. Gerard Butler je v této roli úžasný a jen nechápu Christin (pozor spoiler!), že nasedla s tím slizounem na loďku a nechala jej tam na pospas osudu. Takže nakonec bych tak ještě řekla, že všem doporučuji nejen film, ale i soundtrack. ()

Endyis

Nejlepší počin od Schumachera. Klasický muzikál od Webera přetavený na plátno dopadl na výsost dobře. I přes to že Šumy není můj šálek čaje, tak od svého školitele Tima se hodně naučil a rozhodně kráčí v jeho stylu, jelikož ten Fantom opravdu zavání Burtonovskou atmosférou. Celkově je i zde Webberova hudba podobna té Elfmanové a ten film tím má i takový podobný šmak. Vyzdvihl bych také to , že muzikál naplno využívá filmový potenciál a není to pouze nějaká divadelní TV inscenace. Prostě závěrem: Jeden (společněm s Jesusem) z nejlepších Webberových počinů se v převodu na filmové plátno zdařil na výbornou... 85% ()

Sabiana

Muzikál, který si mě vážně získal pro svou vznešenost opery, eleganci každé postavy a krásu všech písní. Silný příběh, po kterém nezůstane jedno oko suché. Mám ráda původní knihu od Gastona Lerouxe, mám ráda soundtrack, mám ráda samotný charakter Anděla hudby. Ráda se podívám vždy znovu a znovu! ()

Triny

jedno dlouhé zasněné "áách":) v tuhle chvíli okouzlena hudbou, kostými a fantomem dávám nejvyšší hodnocení a slibuju si, že jsem to neviděla naposledy..:) ()

biglion

Skvělá hudba Andrew Lloyd Webbera, nádherné kostýmy a perfektní vizuální efekty. Škoda jen, že je film tak zbytečně dlouhý. Stopáž do sta minut by byla mnohem přitažlivější, v závěrečných pasážích mi přišlo, že se vlastně příběh už nikam neposouvá a že se neustále točí na jednom místě. Nicméně už jen proto dříve zmíněné, dávám čtyři hvězdy. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!