Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

inachisio

Hudba byla nepopiratelně geniální, ale délka a statičnost písní způsobily, že jsem se většinu filmu příšerně nudila. Vlastně se mi nelíbil hlas žádného ze zpěváků, kromě Christine, jejíž soprán byl úchvatně čistý. Co se týče mužů, všichni zpívali vysokým, ničím nezajímavým a po chvíli na nervy lezoucím hlasem, který se hodil jen do dvojhlasů či trojhlasů, které, musím říct, byly úchvatné, Však nepříliš četné. Děj mi celkově přišel o ničem, byl udělaný tak divně, že mi byla místo legendárního příběhu naservírována divná blbost o šílenci, jenž škrtí lidi a pokouší se sbalit holku, které jeho záliba ve vraždění a děšení lidí vůbec nevadí. A nesnažte se mi tvrdit, že ji uhranul svým libozvučným hlasem, který se libolinul z jeho libovonných úst. Spíš se mi z něj chtělo zvracet. Abych sem neházela samá negativa, jedna z úchvatných pasáží byl začátek, který se z šedivého ponurého prostředí proměnil v hudbou podbarvenou podívanou na postupně se zbarvující divadlo. Ano, to divadlo, jež vytvářelo úchvatnou atmosféru, děsivou, veselou, ponurou. Atmosféru, z níž šel mráz po zádech a díky níž mám v sobě stále ten zvláštní pocit, že jsem shlédla krásný film. Přesto zůstávám u tří hvězdiček, jednak kvůli nudě a jednak kvůli špatným mužským hlasům. ()

wictoria

Tento muzikál měl u mě podobný vývoj jako film Pýcha a předsudek. Když jsem ho viděla poprvé, ztěží jsem ho dokoukala (na můj vkus víc hudby a zpěvu než je potřeba, přestože se jedná o muzikál) a i když jsem mu dala druhou šanci, nebylo to o moc lepší. Jenže pak jsem zjistila, že si nějak podezřele často zpívám některé méně známé skladby (ty "profláklé" už jsem znala dávno) a kvůli nim jsem si to zase sem tam pustila. A právě díky některým těm skladbám a scénám u mě ten film nakonec vyhrál... Zase jsem se jednou přesvědčila, že nemám film zavrhnout, když mi napoprvé nepadne do oka... ()

Puol

Slávna predoha s úžasnou hudbou, objemný budget, sympatické herecké obsadenie. Teda zmrviť to je celkom umenie a Joel Schumacher to opäť dokázal. No čo mali mu dať aspoň o polovicu menší rozpočet a určite by prekvapil. ()

martiq.1

Nádherně podchycená hudba a bezvadná choreografie, jinak zcela souhlasím s názorem hans500 a nehodlám ho reprodukovat. Jen škoda ,že se tohle dílo nedostalo do širšího zaujetí a komerční produkce.Rozhodně na to má ()

luxuska

muzikály mám moc ráda, ale toto se zrovna moc nepovedlo...titulní hrdina nemá charisma, jaké bych od fantoma opery čekala, v duetech svou partnerku spíš přeřvává, než aby s ní souzněl a celé je to velká pozlacená nuda...což je vzhledem k webberově výborné hudbě opravdu velká škoda. minnie driver potěšila:) ()

CyriC

Možná je to jen mou láskou ke krásné hudbě a staromódní romantice, ale já Fantoma jednoduše miluji. Bohužel Butler není očividně schopen podat Fantoma tak, jak má znít. ()

mrtvej pes

Přeslazený děj i průměrní hlavní herci (naivka, otrapa a málo fantomovitý fantom) se dají potlačit a snad i nevnímat, protože ta atmosféra, ta hudba, ty kulisy - to je pro mě jako pro smyslově založeného člověka zhmotnělá extáze. Navíc Miranda Richardson a Minnie Driver zahrály své role brilantně, Driver až groteskně - zkrátka Richardson udržuje tempo a Driver vtip. Film stojí především na lásce (zív) a velkoleposti (ano!), a to druhé se podařilo bezchybně. Dále mají u mě plusové body šéfíkové divadla. Hudba je mohutná i něžná, a když vezmeme v potaz, že se jedná o "Fantoma opery", snad mě nikdo neukamenuje za to, že pro mou oblíbenou hudbu nahlížím na film s mnohem většími sympatiemi, než by si zřejmě zasloužil. Nejlepší scéna - maškaráda. Nejnelogičtější scéna - vysvětlí mi někdo, kde vzali ve sklepě, zpola zatopeném vodou, koně?! ()

roxy_ellen

Hudba? Fantastická, a to nejen proto, jaký k ní mám blízký vztah. V tomto případě mě dokáže někdy rozplakat, někdy mi z ní naopak běhá mráz po zádech. A Emmy Rossum je také nádherná a křehká, skvěle zde zapadá. Atmosféru dokresluje dávné prostředí divadelního zákulisí i jeviště divadla. Možná nejsou všechny herecké výkony tak perfektní, ale hlavní je především hudba. ()

Mortishka

Skvostná hudba opery, charizmatický a démonický Gerard Butler, nežná a krásna EMMY ROSSUM a to tajomné prostredie vytvára v tomto muzikáli priam famózny zážitok. Najlepší muzikál- Môj názor. ()

rekkky

Utahaná nuda, která je značně přeceňována, co do svých kvalit. Příběh je poskládán z absurdních zápletek, které absolutně postrádají smysl a v podstatě podkopávají smysl muzikálové zábavy. Film je založen na silném poutu Christine k Fantomu a Raoulovi, ale stává se z něj postupem času pitoreskní podívaná s písněmi, které svým podáním spíše lezou na nervy. Vazba mezi filmem a muzikálem je velmi slabá, což se projevilo na celkovém dojmu, přičemž dobrý dojem zanechává jen pár scén. Viděno asi na sedmý pokus. ()

misa_laska

Tohle je prostě nepřekonatelné. Viděla jsem to už asi stokrát. Písničky si pouštím často na youtube. Hudba je dokonalá. Představitel Fantoma opery a ten jeho hlas.. Ach. Přesně tento tón hlasu miluji a je mi jedno jestli to někdo technicky zazpívá lépe, pouštěla jsem si různé verze na youtube a se svým hudebním hluchem drobné nedostatky neřeším a vybírám si to, co lahodí mému uchu. Za mě je top zpěv prostě od něj a nemůžu si pomoct jinak a to jsem poslouchala jak operní, tak třeba remake od Nightwish (což je jedna z mých oblíbených kapel). Představitelka Christine má také krásný hlas. Tohle a Hříšný tanec zůstane asi navždy v mé mysli a srdci. A docela nechápu tyhle kritické komentáře zde přítomných. Já si zcela přesně pamatuji, když jsem viděla Fantoma poprvé někdy ve svých 18 letech a během týdne jsem si ho pustila minimálně jednou denně. A přiznejte se, kdo chtěl happyend pro Fantoma/Erika? Škoda vymazané písně, která se ve filmu neobjevila - No one would listen. ()

ex.it

Moje první reakce na film byla poněkud předčasná, jelikož jsem už předem tento film zavrhla. Spousta lásky, kontrastů... Moc podobné na díla romantických autorů, jako je Hugo nebo Novalis. Trochu nadsázka. Ovšem nedalo mi to, musela jsem ho shlídnout. Nakonec mě tak moc Fantom Opery nezklamal. Ještě teď slyším tu vysilující, ráznou a poutavou hudbu, hlasy s vysokejma výškama a Gerarda Butlera. Málokterý muzikál mě tak vtáhne, ale ten příběh byl neskutečně dojemný. U počátečních scén jsem ale měla v hlavě poněkud zmatek. A jak už jsem řekla - vytrhnuto jako z Hugova díla. ()

sumperacek

Průměrný film, který však ve spojení s kvalitní hudbou a krásnou Emmy Rossum tvoří vyšší průměr. No a souhlasím, že role fantoma je zahraná opravdu blbě. Když poprvé vedl Emmy do svého sídla, měl jsem dojem že se bojí. ()

charmin

Fantom opery mi vzdy znie v usiach velkolepo a honosne, co sa az tak neda povedat o tomto spracovani. Nametom reziser nemohol nic pokazit, kedze namet je uz davno znamy, ale ta kamera a vsetky sceny mi skutocne prisli len ako z nejakeho divadla ci opery, a nie z filmu. Mozno to tak malo byt, ale na mna osobne to zle zaposobilo. Ani Gerard Butler to tentokrat nezachranil. Skoda. ()

frbulka

K tomuto filmovému dílku mě přitahovala hlavně zvědavost, protože mám muzikály ráda. A taky jsem se samozřejmě neubránila srovnání s Moulin Rouge. Fantom opery skončil bez váhání na druhé příčce. Christine, ač krásně zpívala, si udržovala po celou dobu nepřirozený přeslazený výraz a Fantom v podání Gerarda Butlera vypadal dobře, ač vypadat dobře neměl a pro změnu zpívat moc neuměl. Patrick Wilson jako Raoul nenadchl už vůbec. Webber však zvládl své dílo skvěle a proto je ve filmu pár hudebních scén, které bych si pustila s chutí znovu. ()

Haide

Obrovské zklamání. Doopravdy obrovské. Čekala jsem téměř cokoliv - od skvělého díla až po totální průšvih, ale myslela jsem si, že mě to aspoň naštve, když už nepotěší. Nakonec mě to pouze strašným způsobem nudilo. Ale hudba za to samozřejmě nemůže pane Webber! ()

yamk5

Jedna z najväčších filmových katastrof, ku ktorej sa už radšej nikto nepriznáva. WB to už nemá ani v katalógu, Joel Sch. to musí pokladať za osobnú prehru a Gerard B. by len týmto eposom utrpel na svojej tvári. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!