Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

LucMosss

Uh. Kde začít? Nádherná hudba, originální kulisy, ztvárnění příběhu, výkony... Gerard Butler jako fantom opery se mi jednu chvíli hnusil, chvíli jsem jej litovala, chvíli obdivovala, jedenkrát se i smála (ano, a tu scénu, kdy La Carlotta začne zpívat jako chlap si pustím i čtyřikrát za sebou)... Jednoduše, čekala jsem málo, dostalo se mi mnoho ;-) . ()

Magyana

Už je to nějaký pátek, co měl tento film premiéru, a já ho poprvé viděla až včera. Částečně proto, že mě odradily názory kritiků, částečně proto, že nejsem zrovna fanoušek romantických filmů. Romantické filmy nevyhledávám, zamilované knihy nečtu. Muzikály? No... dejme tomu... Ale tento muzikál mě naprosto dostal. Hudba nááádherná, úchvatná, skvělá, prostě monumentální (husí kůže naskočila hned na začátku a už nezmizela - děkuji pane Webber), pěvecké výkony jednoduše super (Gerard Butler mě velice příjemně překvapil, Emmy Rossum je sladká), celkově bych obsazení hodnotila na jedničku. Rossum je prostě dokonalá, Butler je démonický tak akorát, aby ho člověk miloval, trochu nenáviděl i litoval, jako fantom má obrovské charizma - nedivím se, že to k němu Christine tolik táhne (taky by mě táhlo). Jeho přerod z uhlazeného gentlemana s andělským hlasem (pozn. pro děvčata: je vážně sexy, když mává pláštěm) ve řvoucí zoufalou zohyzděnou trosku je vlastně dojemný, člověk má pořád chuť mu fandit. Na konci jsem i slzu vycedila, považte. K tomu všemu připočítám vizuální mňamky, na kterých jsem si opravdu pochutnala - počáteční proměna opery, zjevení fantoma v zrcadle, živé ruce nesoucí svícny, sochy a skulptury v podzemí, zapálené svícny, které se vynoří z jezera (kde je po kolena vody), atmosféra hřbitova či operní kaple... A že je výprava místy trochu nevěrohodná? Bože! Kašlete na nevěrohodnost a prostě si to užijte! Ty detaily stojí za to. Nuda? Ani náhodou! ()

Cearomana

Opera není zrovna můj oblíbený žánr, přesto mi hudba z tohoto filmu připadá chvílema naprosto dokonalá. Mě, jako mladému divákovi, se zaručeně tahle verze Fantoma Opery líbila nejvíc. Nádherné kulisy, kostýmy promakané (i když některé dost přeumělkované), modernější zpracování hudby, hlavní představitelé mladí a krásní... Gerard Butler mě přakvapil v roli Fantoma. Oproti Michaelu Crawfordovi (který mi spíš připomínal Tučňáka z Batmana,než tajuplného Fantoma) zřejmě těžil hlavně z toho, že s tunou make-upu a maskou vypadal neuvěřitelně sexy,ale zas takový herecký výkon jako Crawford nepředvedl. Do role Christine by mě nenapadl nikdo lepší, než Emmy Rossum. Nevinnost z ní kouká sama a nemusí ji hrát. Výborná byla i Minnie Driver, kterou jsem viděla poprvé v takhle dominantní roli a ani by mě nenapadlo, jak moc jí to sedí. I přes tu všechnu chválu, ale nemohu dát 5* vzhledem k některým hodně okatým chybičkám a nepřesnostem. A i když konec byl neuvěřitelně krásný a romantický, neni mi jasné kam to pak ten Fantom jen tak odkráčel a co se s nim dělo dál. ()

jessic

Nemám ráda muzikály, ale tenhle výpravný kýč je vrchol. Takhle zprznit klasiku. Butler jako otřesný fantom, jako bůh hudby měl svým hlasem omamovat. Mě tedy dost děsil, ale rozhodně ne svou démoničností ()

DansteR

Muzikálové drama jak má být. Skvělá hudba, skvělý příběh, dokonalé kostými a perfektní spád. Určitě by se dalo ještě něco vylepšit, ale mě to stačilo i tak. ()

Idoviren

Chtěla bych vidět film očima někoho, kdo nečetl knihu. Když jsem totiž fantoma viděla poprvé, jsem byla naprosto šokovaná a zhnusená. Nemohla jsem uvěřit tomu, že udělali z výborné knížky takovou načinčanou šaškárnu a že příběh postavěli pravděpodobně jen na názvech kapitol. Chyběla mi tak velkolepost a postrádala jsem všechny ty detaily a spletitosti příběhu. Ale pak jsem z hlavy nemohla dostat Masquerade, The point of no return, Angel of music a co víc... Think of me... A tak jsem si řekla YOLO a začla film brát jako film, který vychází z muzikálu s tím uvědoměním, že všechny muzikály jsou pitomé. No a tak se mi nakonec začal Fantom líbit... Až na Patricka Wilsona, ten mi prostě na Raoula nesedí. ()

bmx6

Nedokážu pochopit,jak na tohle mohla moje Teta jeden čas koukat pořád dokola.Jednou jsem na film koukal s ní a s Babičkou,ale mně to bohužel vůbec nenadchlo,ale co jsem měl dělat-klíče od domu jsem zapomněl a doma ještě nikdo nebyl a sněžilo,takže takhle jsem se dostal k tomuhle filmu. ()

Hakuna Matata

Tento fim vidím jako klasickou disneyovku. Fantom je zlý vlk, Raoul je princ na bílém koni, Christine hodná princezna. Hodně lidí říká, že vlk nebyl správně obsazen, já myslím, že se mýlí. Hrůza Fantoma Opery nespočívá v ošklivosti jeho obličeje, ani v hloubce jeho gest, ale v tom, jaký je. Gerald Butler to dokázal a Fantoma hraje skvěle. Kritika režiséra je pochopitelná, ne však oprávněná. Je vidět, že do filmu promítl kus sebe, svoji osobnost a zapálení. A není tedy důvod ho kritizovat za jeho postupy, ale to je na každém z nás. Nebudu lhát, když řeknu, že je to první adaptace Fantoma, kterou jsem kdy viděl. A moc se mi líbila, protože disneyovky já prostě žeru. Pro mě velmi silné čtyři, na pět to nemá, tři jsou zas příliš málo. 85%. ()

Bejita

Nádherná hudba, kostýmy, no prostě vše. Nemohu, než jen souhlasit, že je to nejkrásnější opera, jakou jsem kdy viděla. ()

blezg

Muzika je výborná, scénář se mi hodně líbí, ale... víc pozlátka než divadla, skvělá je ve svých útržcích Miranda Richardson, Minnie Driver aka divafiflena a hlavně Gerard Butler. A jak tu kdosi psal, na konci na mě dýchl mírný chládek. První půlka strhující. A Andrew Lloyd Webber, jak ten to jen dělá...? ()

Fantasy

Pokud jste (tak jako já) zastánci toho, že dříve, než zhlédnete film, musíte si přečíst knihu, u tohoto filmu to nedělejte. Z obsahu se vám akorát zamotá hlava a s filmem je váže akorát název. Mladá zpěvačka Christina dostane svou příležitost zazářit, načež se do ní zamiluje její znovuobjevený přítel z dětství, nyní však vikomt. To se ale nelíbí jejímu učiteli, Fantomovi, který svou žačku miluje a považuje ji za své vrcholné dílo. Přemíra testosteronu dvou nápadníků, z nichž dívka jednoho miluje a ke druhému cítí náklonnost, která se lásce velmi blíží, ve které je Christina uvězněna je doslova hmatatelná. V polovině filmu přichází očekávaný souboj a po něm už Schumacher nasazuje rychlé tempo, které vede k dramatickému vyvrcholení. PLUS: Nádherná hudba, a to nejen pro milovníky opery. Výběr hlavních postav parádní. Tichá, zasněná Emmy Rossum. Ďábelský, avšak v skrytu duše citlivý Gerard Butler a zaláskovaný hrdinný rytíř na bílém koni Patrick Wilson jsou perfektní trojice. Prostředí opery dotváří skvělý obraz tajemného, ale přesto i pohádkového prostředí. MINUS: ať se koukám, jak se koukám, nemohu najít žádnou chybu... ()

ElFifo

Zatuchlina na hranici koukatelnosti. Fantom v podání Gerarda Butlera je opravdu horror, ale vyloženě ve špatném slova smyslu. Někdo mu asi řekl, že má být hrozně hroznej a on ho vzal za slovo. Že démonický anděl hudby?..kdeže?! Nuda k uzoufání a nebýt super hudbního doprovodu, tak to dopadlo s hvězdičkama ještě hůře. ()

vinnetou500

Wow, tak to byla dokonalá nádhera. Celej film jsem si náramně užil a vůbec jsem se nenudil. Hudba je uchu lahodící, fantom je prostě týpek a jeho nenaplněná láska. Je to zkrátka úžasnej film. Tímto je top 10 konečně hotova! ()

Sunwheel

Pôvodný muzikál som nevidel. Film mám rád hlavne pre jeho skvelú hudbu, ktorá sa stala už kultovou záležitosťou. Prijal by som postupnejšie odkrývanie Fantómovej osobnosti a možno trošku temnejší rozmer jeho sveta (s ktorým sa viac hrajú hororovejšie verzie príbehu). Ale aj po rokoch ma snímka bavila a užil som si ju takmer do dokonalosti. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10 ()

PTuranyi

Sentimentálny príbeh lásky a osudovej voľby medzi dobrom a zlom na pozadí stretu krásy a ohyzdnosti pripomína tak trocha Krásku a zviera zbavenú rozprávkového hávu. Produkcia je perfektná a napriek nehvieznemu obsadeniu sú herecké/spevácke výkony vynikajúce. Vidieť Patricka Wilsona či Gerarda Butlera hrať v opere je prekvapenie. Žiaľ ide o klasickú operu s jednou výraznou témou, jednou chytľavou piesňou a so všetkým čo na opere nemám rád od nabubrelých aranžmánov, znásilnených dialógov až po emócie na steroidoch. Milovníci opery odpustia mojich 70% a prihodia chýbajúcich tridsať do sto. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!