V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

korbitch22

Film s obrovským potenciálem který bohužel místy zadupal do země nezkušený režisér Laurence Dunmore, skoro až žasnete, že někdo takový dostane k dispozici tak náročný film, jak výpravou, tak hereckým vedením.Sexuální podtext je místy skoro až přehnaný, ale možná právě to dělá film asi nejvíce zajímavým, protože film jako takový nemá moc silný příběh ani emoce a celkově postrádá příběhově hlubší význam, což je vina hlavně režiséra.Ovšem dialogy jsou lahůdkové a Johny Depp hraje jako vždycky naprosto famózně,Libertin je takovým béčkem v poli historických filmů, nedokáže vás strhnout výpravou, bitvami ani příběhem plném intrik či zrady, Libertin vás zaujme komediální stránkou, nabušenými hláskami a skvělým Johnym Deppem. ,,Jsem čuramedán, hrát malou Klitoris je pod mou úroveň´´ :D 69%. ()

mat.ilda

Vizuálně nevzhledný snímek, odehrávající se v 17.století na pozadí uvolněné morálky, zapříčiněné lehkomyslnou vládou anglického Karla II. Hlavní hrdina, hrabě Rochester, v úvodní předmluvě staví na odiv svou zkaženost , hodnou přinejmenším markýze de Sade, jeho démonické "nebudete mě mít rádi" však slibuje víc, než je schopno splnit. Kromě oplzlých hlášek se zmůže na jednu div ne romantickou milostnou scénu a k obrazu bezbřehé prostopášnosti nám bude muset stačit pohled na zpocená ňadra prostitutek a propletená nahá těla úzkostlivě maskovaná mlhovou clonou. Celý film působí nesourodě a rozsekaně a ústřední postava mně byla navzdory svému varování zcela lhostejná. Celkově špatný dojem zmírnila snad jen závěrečná část, kdy syfilidou stižený hrabě spěje ke svému konci (tam to paradoxně trochu žilo) a vcelku působivá, vhodně zvolená hudba. Johnny Depp nijak zvlášť nevyčnívá, ačkoliv se nehne z obrazu, Malkovich většinu času jen nervózně těká malýma očkama a na denním světle mu trestuhodně prosvítá vosková náhražka špičky nosu. Naopak jsem ocenila výkony ženských představitelek - Samanthy Mortonové a Rosamund Pikeové. ()

jojinecko

Johnny Depp je geniálny fenomenálny herec, ktorý zahrá všetko! To je neodškriepiteľný fakt, otázka je ako by vyzeral film bez jeho účasti...Pre mňa je Libertine dekadentná, mierne perverzná a vysoko umelecká skvelo natočená chuťovka z čias kedy pojem morálka bol absurdný.Ale aj tak Quills mierne vedie:) ()

anais

Následující věty jsem napsal někam do nějaké diskuze, a už se mi nechtělo psát nic jiného, tak omluvte, že je to takový výlev... Předem říkám, že Libertine je dobrý film... Na mě to počáteční tvrzení "budete mě nenávidět" působilo podobně jako trailer a vůbec všechny oficiální informace o bouráni tabu co se před filmem šířily... taková hra s divákem, který je vystaven určitému očekávání o tom jak je ten Libertine zhýralý, jak bude "zasunovat" apod. Přijal jsem to ne jen jako chytrou taktiku distributora přilákat víc lidí, ale jako promítnutí snahy samotného Libertina do reálného světa. On se snažil aby si všichni mysleli, ze takový je. To se od něj očekávalo! Jenže ve chvíli, kdy ho někdo poznal blíž (jako ta herečka, co ji hraje Samantha Morton, a i divák sedící na filmu v kině!!!), zjistil, že takový vůbec neníze se přetvařuje. Nemyslím že by byl tak zhýralý. Naopak, (alespoň ten filmový Rochester) jako by vyčníval nad svými společníky.jako by vyčníval nad svou dobou. Možná je naučil vidět hřích , ale možná vstoupil do už rozjetého vlaku.ať tak či tak, celou dobu si uvědomuje jaká svinstva páchájenže má strach, je to slabochnedokáže se odhalit jako člověk, který je úplně jiný.nedokáže vystoupit z řadyjeho závěrečný, naturalisticky dlouhý skon není jen fyzický, ale i psychický. Ten člověk si uvědomuje jak ho ta přetvářka ničí. Rozkládá ho to zevnitř, což se symbolicky projeví na povrchu. Abych to shrnul, vtip Libertina je právě v tom, že neukáže ty prasárny co Libertine dělá, protože on je nechce dělat – všem to však tvrdí. Dřív neý ho člověk pozná, slyší o něm. A ve chvíli kdy ho pozná, zjistí, že to všechno byla jen velká slova zakrývající skutečnost diametrálně odlišnou. ()

Janek

Nemohu filmu upřít filmařské kvality, ale bohužel je to jeden z těch skvostů, který mě prostě neoslovil. Depp je ale ďábelskej a možná, že je to jedna z jeho nejlépe zahraných rolí. ()

Morholt

Strhující historická freska o posledních letech života anglického rebela Johna Wilmota, hraběte z Rochesteru. Bravurně zvládnuté dialogy, patřičně syrová atmosféra Londýna 17. století a úchvatný výkon Johnnyho Deppa, na kterého byl v závěru otřesný pohled v tom dobrém smyslu - to si v budoucnu vybavím, když bude Libertin zmíněn a to všechno jsem zhltnul bez dechu s obličejem nalepeným na obrazovce. Prakticky nemám co vytknout, až na Rosamundu Pike, která mi nesedla a pak bych ještě zmínil nos Johna Malkoviche (pořád se mi tady pletl s Keitelem), který se maskérum vůbec, ale vůbec nepovedl. Každopádně 90%. ()

Richie666

Nějak jsem nepochopil o čem to vlastně bylo... Nebo spíše mělo být...!? Zkrátka jeden z mála filmů s Johnnym Deppem, který se příliš nepovedl. ()

ScarPoul

John Wilmot mi v mnohom pripomína Charlesa bukowského dokonca môžem byť taký trúfalý a podotknúť že je to charles bukowski 17 storočia - chlast, vulgarizmus, ženské, smilstvo, umenie. Wilmot je v deppovom podaní neskutočne pôsobivý a hlavne ku koncu kedy ako by som to povedal odhalí svoju pravú tvár ale nech sa na to pozeráme s ktorejkoľvek strany tento film má jednu veľkú slabinu a to Lásku. film o cynikovi ktorý opovrhuje životom a zamiluje je ako by som to povedal smiešna a tak to aj v tomto filme pôsobí a to preto lebo na jednej strane máme nádhernú angličanku Rosamund Pikeovú a na strane druhej zvláštnu Samanthu Morton ktorá mi nepríde ako prototyp krásky ale aj napriek tomu že vo filme je vysvetlená Wilmotova túžba celkovo mi to príde skôr smiešne ako úprimné. Dunmore je nováčik a musím priznať že sa z látkou celkom popasoval ale priznajme si to všetko zachraňujú depp a Malkovich ale bohužiaľ aj keď sú obidvaja výborní herci nie sú schopný na svojich bedrách utlačiť celý film ako to dokáže trebars pacino alebo dokázal brando. Celkovo mám s toho rozpačité pocity a to hneď z dvoch dôvodov a to za prvé- smilstvo bez nahotín. ja osobne ich nevyhľadávam ale vo filme ako tomto sa skrátka vyžadujú lebo striedmosť týmto filmom nesvedčí no a za druhé striedmosť obrazu, tým myslím že mi to celé príde akoby natáčané na troch lokalitách čo teda nemúsi byť na škodu keď sa jedná o rozpočet ale keď ľudia v kostýmoch pochodujú z miesta na miesto a vy sa v tej guči neviete zorientovať tak je také akoby som to formuloval hlúpe. kostými skvelé mimochodom. celkovo to nebol zlý film ale predsa len som čakal niečo viac ale celkovo sa mi film páčil hlavne záverečný príhovor mal niečo do seba. do you love me now? ()

Tommassi3

"Myslím, že si jen hrajete na muže, co dělá, že má život raději, než ve skutečnosti má.." - "Je to tak cynické ??" - "Já jsem jen děvka !! Nelámu si s tím hlavu.." ()

brutale odpad!

Nečudujem sa, že Laurence Dunmore má vo filmografii iba jednu snímku a dúfam, že to tak aj ostane... Dekadencia sama stvorila tohto pána, ktorý vygrcal svoju chorú myseľ rovno do kamery... ()

villon17

Do očí bijící sexuální podtext, který ani tak nepřidává filmu na zajímavosti. A dobře mu tak (filmu i Johnnymu). ()

liquido26

Druhý hrabě z Rochesteru je pro mě asi nejzajímavější Deppovou figurou ("Do you like me now?"), druhým esem byl John Malkovich jako anglický král Karel II., no a další postavy také hodně zajímavé. Dobová stylizace, atmosféra atd. dopadla na jedničku, no a k samotné postavě Libertina asi nemá cenu nic moc dodávat. Snad jen "do you like me now?" btw. Jeden z mála filmů, u kterých jsem nechal dohrát hudbu v titulcích až do konce :-) ()

spaceboyCZ

Kdo stale neveri v Deppuv um, at si pusti Piraty z Karibiku (v puvodnim zneni s titulky samozrejme) a pote se s chuti pusti do Libertine!!! Bravo, Johnny. ()

Andersis

Geniální dílo. Johnny Depp se umí vžít do každé role. Dobu která je ve filmu bych opravdu nechtěl zažít, samý sex a chlast, pak sou z toho nemoce a smrt. Proslov na začátku mě dostal, Stranou nezůstává ani John Malkovich, který však moc prostoru nedostal. ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)