Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

mazadlo

Dobře postavený fantasy svět ve kterém Vin Diesel vcelku i exceluje. Role mu je ušitá a napravuje si u mě reputaci z Pitch Black. Zde je Riddick mnohem proradnější a nedostižnější. Navíc Necromanceři mi připomínaly mechanisty z populární hry Thief 2 a protože tu mám velmi rád musím říci že tenhle film se mi vcelku trefil do noty. Na pět hvězd tomu ale pořád něco chybí. ()

Piri

Kvalitné výpravné sci-fi o Riddickovi. Nevýhodou je veľmi osekaný dej. Samotný film vlastne nemá úvod. Tento film je síce oveľa výpravnejší ako predošlý diel Čiernočierna tma, ale nedosahuje tej správnej atmosféry. Ale zas to nie je žiadna katastrofa a dá sa na to pozerať opakovane, vďaka rozsahu a postavám. Je len škoda, že táto časť nebude mať pokračovanie. Film poškodilo orezanie mnohých kľúčových scén, vrátane záberov so Shirah (Kristin Lehman), čím nedávajú niektoré zvyšné scény logiku. Shirah je vlastne niečo ako furyanská duchovná bytosť, ktorá sa Riddickovi zjavuje a posilňuje ho (to je tá tzv. tajná furyanská energia, ktorou disponujú všetci Furyáni), a preto ** SPOILER ** Riddick prežil úpek pred hangárom a presilu Nekromangerov, kým ho druhý skrytý Furyán (Linus Roache) neodtiahol do bezpečia. Veľká škoda, že film takto zostrihali, verzia DC je pútavejšia a logickejšia, keby tá bola v kine, dám aj 5*. Ale je fakt, že niektoré CGI, práve so Shirah nie sú úplne najlepšie. ()

kritiklon

Ten příběh není vůbec marný. Musím říct, že se mi to určitě líbilo víc, než "Černočerná tma"! Bylo tam více zvratů, děj měl daleko větší spád a lepší zápletku. Navíc Riddick je postava co "má koule" a velmi osobité vystupování, tudíž jsem se na další snímek s ním těšil. Vin Diesel ji zvládá dobře a vtiskl do ní tu pravou "drsňáckou" tvář. Horší už to je s filmovými triky, které často vypadají jakoby byl film o deset let starší a působí laciným dojmem. Jak jsem říkal sice je to lepší než předchozí snímek s Riddickem ale pořád to stačí jen na spíše průměrné hodnocení. Za mě 3,5* a 71% ()

Emo-haunter

Na druhém díle lze vskutku vidět o mnoho větší rozpočet. Ten vizuál je doopravdy moc povedený a v kinematografii celkem upozaděn. Čeho je ale škoda je nedotažený scénář a chladnost po celou dobu filmu. Nejsou tu emoce, není tu osudovost, síla, scéna, která by totálně rezonovala. Je to místy až moc šablonovité, a to nejen dialogy, ale i akce, která těží z jiných filmů. Líbil se mi ale závěr, který vypadal jako z Conana. Druhý díl je diametrálně odlišný od toho prvního, je to řežba, vizuální akční snímek, který nabízí pěkné lokace, snaží se vytvořit zcela nový fantasktní svět, chybí tomu ale spousta dalších věcí, které kdyby byly dotaženy, je z tohoto snímku klidně i velkofilm. Takhle to je jen popcornové béčkové scifíčko na jedno pokoukání. ()

Strike

Přestože jsem viděl Pitch Black, tak se se opravdu v těch úvodních(Diesel a černoch)kecech dost ztrácel. Přílet a ovládnutí planety Nekromanty(nebo jak se jmenovali) vypadal jak intro nějaký PC hry. Potom se ale film docela stával taky koukatelným. Je to ale hlavně díky Dieselovi, kterej je fakt vostrej. Za něj de tak 1 a půl*. Jinak co se týče herců: Karl Urban je hroznej, Judi Dench je solid, Thandie Newton je tady (stejně jako v MI2) moooc pěknou ozdobou, ale herecky bída s bídó. Celkem tedy, hlavně díky Dieselovi, 4*. P.S.Ty přerostlý krysy(nebo co to bylo) ve vězení mě asi budou strašit ve snech:-) ()

hell_boy

To je mazec, kterému musím dát znovu nejvyšší možné hodnocení. Riddick je dle mého názoru skvělý mix fantasy a sci-fi, který staví na parádní hlavní postavě, skvělých efektech a co mě nejvíc překvapilo, tak i na promyšleném příběhu se zajímavým koncem. Co říci závěrem? Asi nic jiného, než, že se nemůžu dočkat pokračování. ()

Kingpin

Mit 50 milionu dolaru a chtit se jich zbavit bravurnim zpusobem, poslu je Twohymu. Udelat s takovym rozpoctem takovy brak, to uz beru temer jako umeni ;) ()

newt17

Tolik potenciálu! Originální fantasy svět, odvážně netradiční mytologie, užasná výprava a Vin Diesel v roli, která mu sedí jako prdel na hrnec. A půlka filmu je o tom, jak se dohadují v nějakém tmavém koutě vězení a utíkají nějakými nudnými skaliskami... ()

Emzet

Sice v podstatě vykrádačka Scorpion Kinga (který byl zase vykrádačkou Conana), ale Vin Diesel celkem ujde, stejně tak triky a tak nějak vás to zabaví. A o to jde, ne? ()

Kratoc

Dost nevyrovnaný film. Některé záběry jsou dechberoucí, aby následně byly zabity záběrem s kulisami jak z osmdesátých let. Série o Riddickovi měla vyloženě nakročeno k tomu aby následovalo nějaké to pokračování, bohudík tento film neslavil takový úspěch aby někdo byl ochoten další pokračování zaplatit a to je pro všechny dobře. Pokud nevíte co s načatým večerem a máte rádi Vin Diesela v upnutém triku a drsňácké vizáži, kdy promluví asi tak deset slov za film (takže tolik, kolik je jeho standard na film), tak si film klidně promítněte. ()

Gulde

Efekty povedené, leč místy shozené většími či menšími nelogičnostmi. Ale originalita námětu hlavních nepřátel, ta se musí nechat, ti byli propracovaní na jedničku. ()

betyn

K tomuto filmu jsem se dostal jako slepý k houslím.V životě jsem neslyšel slovo Ridick a za super hrdinu ho nepovažuji,spíše za vesmírného Ramba :-).Ani k jeho zhlédnutí jsem se extra neměl,recenze nemluvili o trháku a že by mě Ridick byl sympatický?!Čekal jsem spíše ''komedii'',relax,film u kterého vypnu mozek a nebudu muset přemýšlet,pouze se bavit vizuální stránkou a čirou akcí.To co jsem čekal se mě z poloviny splnilo,jelikož vizuální stránka je pěkná,nicméně akce je strašně nepřehledná a místy ani nevíte,kdo s kým bojuje.Další minus je příběh,který je průměrný a šlechtí ho pouze nečekaný konec. ()

BlackHood

Vůbec to nebuduje napětí. Je to sice akční, ale pro mě je to nuda, nic k tomu necítím. 1 hvězda jenom kvůli efektům, které byly suprové. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)