Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

Scevola

Pokracovanie sa vybralo spravnym smerom. Podobne ako pri Votrelcoch dostalo akcnejsi charakter. Konecne dostal Riddick priestor vyniknut. Sebavedomie mal uz v jednotke, ale teraz dostal vytunovane schopnosti. Musim priznat ze mi do tejto "mesiaskej" role Vin Diesel sadol. 9/10 ()

HArna

Nezajímá mě o kolik je kronika temna dražší než černočerná tma.Je o dost temnější,což vítám. Ale je taky určitě horší než černočerná tma, ale i tak skvělý. Jen ta Radha mě tam chybí :-) . ()

Litvicek

Vysvětlí mi laskavě někdo, proč normální verze vypadá, tak jak vypadá? Prodloužená Director´s cut verze je mnohonásobně vytuněná, obsahující ty nejlepší scény, které nejen fantasticky film zobrazují ale jsou tam i některé odpovědi, na jisté otázky. Kde soudruzi z NDR udělali chybu to netuším. Každopádně k filmu, Riddicka mám moc rád, je to drsnák, který momentálně bojuje víceméně za správnou věc a už se ohlíží na druhé, na kterých mu záleží, nejen na sebe a s tím já jsem naprosto spokojený. Ultimátní hlášky zazní, skvělá akce proběhne, konec končí libově, co jiného říct? Tohle je prostě COOL. Doufám, že Riddick bude mít ještě hezkých pár dílů do budoucna, jako fanoušek bych byl nadšený. ()

bloodline

Iniciatívou hýriaci pokus o skonštruovanie univerza pred marvelovským letopočtom. Wow efekt z originálnej jednotky dostihol dvojku v načančanej komplexnosti výpravy, ale ten rýdzi gangsterský duch na intergalaktickej úrovni (pravdepodobne) vďaka tomu vytuhol ako cornetto. Dokázal nadchnúť iba vo väzenskej pasáži. Po zvyšok filmu, všade tam, kde sa zjavili Necromongolovia, badať známky únavy materiálu a výsledný obsah je skôr podobný lacnej rutine, kde forma zhltla majoritný kusisko rozpočtu. ()

Radim

Pro ctitele žánru řežba, pro ty ostatní asi nuda. Přes předvídavost a klišovitost mě film nadchl - Diesla v originále můžu, postava Elementála byla skvělá. Vážnější výhrady mám k hudbě, která mi až tak moc nesedla. ()

blues

Už jen kvůli propracovanému a mě se velmi zamlouvajícímu světu Smrtivládců je to o dost lepší než Pitch Black... ()

Haymar

Ukázkový případ, že větší, dokonalejší a propracovanější, nutně vždy neznamená lepší. Chronicles of Riddick není špatným filmem, bohužel má tu smůlu, že jednak přišel ve špatný čas a druhak mu dýchá na záda jeden z největších filmových nepřátel - příliš vysoká očekávání a vynikající přechůdce - Pitch black. ()

melkor323

Po chutne klaustrofobickej černočernej tme na mna až priliš vela postav, málo voblud, zrúd a bestií, a príliš rozvláčne, rozťahané a nasilu epické. ()

Prochy38

Pitch Black už to není. Tento snímek je nabitější efekty a doplněný krásnou A. Davalos. V. Diesel stejně výborný jako v PB, ale už to nebylo ono... Klasická dvojka, která je výborná, ale jedničce se prostě nevyrovná. ()

TERRORDROME

Dvojhodinové hypovanie o tom akýže je ten Riddick super duper, čuper, ultra, mega, giga, čiga, biga, tinky-winky zabiják ktorému v celom vesmíre páru niet. A okrem toho už len rádoby epická story o akýchsi Necromongeroch, čo sú debili navlečený do kostýmov šlohnutých zo seriálov herkules a Xena a snažia sa každého pretiahnuť... na svoju stranu. Nechýba dementné proroctvo o tom že poraziť ich môže len ďalšie zlo - teda Riddick. Na posraté proroctvá som vyslovene alergický, takže neváham za ne strašne zdrbať aj inak dobré filmy, ale to Riddick tak či tak určite nie je. Slaboduché poletovanie po planétach podporené peknými efektami. Mne to proste neustále pripomína televízneho Herkula, ale ten mal aspoň humor. Riddick má len vyleštené bulvy a ani tie mu nepomohli aby prehliadol že scenár je na hovno. ()

Mo.

Poněkud neplánovaně se z jedné z hlavních postav sci-fi hororu Pitch Black, stal v jistých diváckých kruzích kult. Takže si pánové producenti řekli, že by možná nebylo od věci z toho vytřískat nějaké ty chechtáky navíc. Jenomže si nějak neuvědomili, co vlastně bylo na Riddickovi přitažlivé a z čeho by tedy hlavně měl koncept jeho postavy těžit - především z atmosféry strachu, kterou kolem sebe šíří a ze situací, kdy na něm jsou závislí lidé, kteří naprosto netuší, jestli se mu dá věřit. Nic takového v The Chronicles of Riddick nevidíme. Z Riddicka se stal sice poněkud atypický a stále dost divácky atraktivní tvrďák, ovšem s posláním, které je bohužel až příliš typické (a imbecilní). Stručně řečeno, Riddick prostě není a neměl by být hrdina. Dát Riddickovi úkol zachránit svět je jako chtít po závodním koni, aby tahal v lese dříví - zvládne to, ale bude při tom vypadat blbě. Je žalostné, že počítačová hra Escape from Butcher Bay byla schopna rozvinout postavu Riddicka přesně takovým způsobem, kterým se to mělo podařit tomuhle filmu, leč hloupost a touha po rychle vydělaných penězích tento původně velmi slibný projekt smutným způsobem pohřbila. Abychom byli korektní, tak efekty tu jsou dost na úrovni, výprava podstatně rozšafnější, než v "jedničce" (byť samotné kostýmy působí drobet infantilně) a po technické stránce už to není zdaleka takové béčko, ale to je asi tak vše pozitivní, co se dá o tomto "pokračování" říci. Jinak velké zklamání a definitivní konec jedné z mých oblíbených filmových postav. R.I.P. Riddick. ()

Hanes88

No jako kdybych se díval úplně na jiný příběh akorát se stejnou hlavní postavou. Trochu mě to zklamalo, protože přece jen ta jednička byla trochu o něčem jiném. Trochu jsem to nechápal, ale co už. Když se však podívám, tak zase efekty byly výborné a Vin Diesel s Alexou Davalos zahráli parádně. Připadá mi to však už jen jako bčkový film. 60%. ()

peetriss

David Twohy dostal k dispozici štědrý rozpočet a Riddick: Kronika temna se tak stává učebnicovým příkladem, že atraktivnější obsazení a působivé triky, do kterých byla předpokládám napumpována většina finančního přídavku, ještě nedělají film samy o sobě lepším. Oproti sympaticky béčkově vyhlížející Černočerné tmě je to megalomanštější a epičtější béčko hrající si na něco víc, než je, a to je krokem zpět. Potěší pouze vizuální stylovost, která však postrádá původní atmosféričnost. Tento kousek padá na pokulhávajícím, na jedné straně překombinovaném, na druhé straně plytkém, scénáři, při jehož psaní si David Twohy vůbec nelámal hlavu s logikou. Vin Diesel ve své nejslavnější a podle mého názoru také nejlepší roli nezklamal, sype ze sebe hlášky, napíná svaly, mlátí se, seč mu síly stačí. Aby nepřišlo zkrátka pánské oko je tady krásná Thandie Newton a sladce divoká Alexa Davalos. Prvně jmenovaná mně připadá ve své roli nesvá, a druhá naopak po akční stránce válí o sto šest. Celkově vzato toto temně stylové sci-fi neuráží, dokáže pobavit, ale nijak nevyčnívá z průměru. ()

Hyb_rid

Ač bez atmosféry, Riddick je taková postava která to do jisté míry táhne sama a je úplně jedno jak špatně je scénář napsaný (osobně si nemyslím, že by byl špatný spíš průměr). Navíc část odehrávající se na Crematorii opravdu dost bavila. Nehledal bych v Riddickovi žádná poselství atd. jako to někteří mají ve zvyku, prostě je to akčňák s hláškující badass postavou, tak proč to rozpitvávat. ()

Paldiny

Vďaka vyššiemu rozpočtu dostal Riddick vstupenku do celého nesmíru a rozhodne je na čo pozerať. Prehliadka miestnych lokácií pôsobí obdivuhodne, počet efektov a akčných scén sa znásobil a dejová línia rozvetvila naprieč neznámymi svetmi i minulosťou. O čo pokračovanie prišlo je temná atmosféra a tvrdší rating akého absencia pri slušnom bodycounte zamrzí. Ďalšími zmenami prešla hlavná postava, ktorá stále neváha z repertoáru vytasiť pamätihodnú hlášku, skôr´však predstavuje komiksového hrdinu než sarkastického hajzlíka z Čierno čiernej tmy. A komiks mi už rezonuje menej. Z predchádzajúceho dielu sa vracajú preživší a nové rady doplňujú ďalšie postavy, z ktorých najvýraznejšiu zastáva zloduch lord Vaako v podaní Karla Urbana * * * * * Režisérska verzia má väčší význam ako tomu bolo v rozšírenom predchodcovi. Príbeh pôsobí celistvejšie, miestami sú doplnené poetické zábery a je z nej cítiť väčší sexepíl. eRkovým hodnotením sa však nenechajte zmiasť, Director´s cut nerozširuje mieru násilia iba pritvrdzuje na zvukových efektoch a štipľavejšej kontaktnosti. V porovnaní s kino verziou je ale kvalitnejší a bolo by rozhodne zaujímavé sledovať a porovnávať akou cestou by sa séria vydala, ak by Kronika finančne uspela. Takto boli vysoké ambície zmrazené na takmer 10 rokov, kým sa zlo postavilo ešte väčšiemu zlu v komornejšom duchu originálu. ()

system

Diesela moc nemusim, ale v teto roli mu zerete uplne vsechno, jeho mlaticka Riddick z hlasem hlubsim, ze by se stydel i Pavarotti a hlaskujicim drsneji nez negri v Harlemu je proste uchvatna. Tak odstrante vsechny zabrany, vypnete na 2 hodky mozek a uzijte si nadupanou adrenalinovou jizdu, protoze Riddick si to zaslouzi. ()

LuckyStar

Scénáristicky, vizuálně a kostýmně hodně hloupej film. Zachraňuje ho snad pouze samotný Riddick (Vin Diesel) a občas vteřinové vzpomínky na původní film, který se oproti tomu zdá být vrcholným béčkem. A on také je. Tohle je pouze vysokorozpočtová kamera občas pěkně kroužící kolem své osy. ()

eromar

Pokračování příběhu o hvězdném desperádovi stálo 10x více než první příběh, ale stejnou měrou ztratilo na atmosféře. Když k tomu přištete chyby ve scénáři a hodně divné a rádoby originální kostými, vychází vám hodně drahé béčko. Jediné co mi narozdíl od jiných nevadí je Vin. Jako Riddick mi sedí perfektně narozdíl od Judi ve které i přes ten hábit vidím M z Bonda. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)