Americký umělec Tom Warshaw (David Duchovny) žijící v Paříži hledá odpovědi na své problémy v dospělosti ve vzpomínkách na svoje neobyčejné dětství… Píše se rok 1973 a třináctiletý kluk z Manhattanu právě dozrává v muže. Zatímco jeho matka truchlí po zemřelém manželovi, Tom se vyrovnává se svým smutkem jinak, útěky ze školy a kamarádstvím s Pappasem (Robin Williams), slabomyslným uklízečem. Poté, co Tomovým životem otřese nečekaná tragédie, je postaven před těžké rozhodnutí., kterému po třiceti letech musí čelit. V roli slabomyslného uklízeče uvidíte Robina Williamse, hvězdu filmů Mrs. Doubtfire, Insomnie a Noc v muzeu. (oficiální text distributora)

Olík

Milovník krásných žen a slizkých ufonů David Duchovny se u svého režijního debutu (pomineme-li pokusy při seriálu Akta X) držel mírně u zdi a vsadil na jistotu v podobě globálně oblíbeného tématu, „retro lyrické vzpomínaní na léta fyzického, duševního a citového dospívání“. Duchovny se při filmové ruletě rozhodl neriskovat, nevsadil na jedno číslo a svůj žeton položil pouze na barvu, tudíž nevyhrál jackpot, ale štěstí se na něj usmálo a kulička se zastavila na jím vybrané červené. ()

Lyžař

Skvostné drama. Ač celý film se zdá být komediální, pod slabým komediálním oblečkem je drama. Osobně jsem se těšil na D. Duchovnyho a přišlo prd. Celý film je hlavní postavou úplně někdo jiný. Ale co. Po chvíli mně to přestalo vadit. Kluk, co má bolestivé dětství. Stačí jeden špatný krok, jedno špatné rozhodnutí, a všechno, na čem člověk pracoval, může být v háji. Život každého z nás je jakousi strategií. Ale málokdo to pozná již v dětství. Někdo to nepozná za život vůbec a tak tápe a tápe. Ale co...i to je určitý způsob života. Herci: ***; Hudba: ****; Scénář: ****; Režie: *** ()

tranquill

Emotivní příběh... jak rychle je někdy nutné ukončit relativně bezstarostné dětství, dospět, nenechat se smést okolnostmi, ale vzít osud do svých rukou. Dramatu dominuje vynikající Robin Williams. ()

milhouse333

Dobré prostředí New Yorku sedumdesatých let, spousty známých tváří, dětský hrdina, prostě vše co mám rád a stejně ve mě film nedokázal vyvolat příliš emocí. ()

R.O.man

Myslím, že tvorcovia sa snažili o jeden z tých citlivých amerických dojákov ako A.I. a pod., ale od porovnatelnej kvalitatívnej úrovne to malo ďaleko. Film na ničím výnimočným nezaujal a zapadne mi do priemeru môjho hodnotenia a po čase zapadne prachom minulosti. ()

alpeew

Film, kde DD není agentem ani neřeší mimozemské jevy byl pro mne příjemným překvapením. Tom Warshaw (D.Duchovny) je americký výtvarník žijící a tvořící v Paříži a v době synových 13. narozenin vzpomíná na dobu vlastního dospívání a hledání místa v životě. Tommy neměl bezproblémové dětství, zemžel mu otec, vyrůstal jen s matkou (T.Leoni) a se zmatky dospívání s smutkem se vyrovnával po svém - přátelil se s 40 letým duševně zaostalým uklízečem Pappassem (R.Williams), pro radu či pomoc a radu si chodíval pod okna manhattanské ženské věznice. Zaujala mne vyváženost autorsko-režisérského debut uD.Duchovnyho i to jak obdivuhodně balancuje mezi pohodovým vyprávěním a nostalgickým melodramatem, ve kterém o zmatky v dospívání jde jen zdánlivě. ()

DePompon

Milé, nostalgické, sentimentálne... možno bol pôvodný zámer naozaj iný, ale v každom prípade vznikol film, ktorý vás neurazí a nesklame. David Duchovny je zvláštny typ herca, stále neviem, čo si o ňom myslieť. Nadobúdam pocit, že celý život hrá tú istú rolu, mení sa len názov filmu. Možno mi práve odhalil novú dimenziu svojich hereckých možností a nepostrehla som, možno je to len úloha šitá na mieru, ktorú si ušil sám. Ale nič proti - 3,5 hviezdičky zaokrúhľujem na 4 a radím k tým lepším kúskom. :) ()

hlob

Prijemne pozrenie na vikendove chladne rano, ked prepnete na neznamy film ktory prave zacala a zaujal Vas. Jadro filmu je zivot 13-rocneho chalana niekde v New yorku, jeho problemy s matkou, kamaratstve s Pappasem a zaroven prvou laskou, pekna cast. Koniec s Mr. Duchovnym je uz zbytocne a prehnane medramaticky. Do kina asi nie, ale na pekny vecer pri telke urcite ano. ()

dosa

Tak podle komentářů nevím, jestli jsme viděli stejný film. Občas se rád nechám dojmout a uvěřím v neuvěřitelné, ale tohle šlo úplně mimo mě. Jedna hvězda za snahu a protože jsou určitě ještě horší filmy. ()

onde

Milé a naivní drama, na které se docela dobře kouká. Hvězdné herecké obsazení, Anton Yelchin ukazuje, že je velký talent, a velmi nadějný talent do budoucna. Nadprůměrný film, který neurazí...) ()

Tomulka

Ani vynikající Robin Williams nedokáže zachránit všechno. A to i přes to, že se mu role povede tak bravúrně jako PAPAS ()

JAzzeURo

Na to, že to napsal a režíroval Duchovny je to velmi dobrý film, který má své slabší i ty světlé momenty. Hodně tomu přidává výkon Antona Yelchina. ()

Freiheit

Opravdu srdeční záležitost. Každý může mít ve svém životě okamžik, který Vás nasměruje jinam a Vy ho v sobě máte pečlivě ukrytý a zamčený. A někdy se otevírání zámků ukáže jako dobrá věc. Pro mě nádherné ztvárnění této cesty k vnitřnímu osvobození. Navíc moc sympatický výkon A. Yelchina a R. Williamse. ()

GiorgioB.

Tý jo, v tomhle filmu se ale dějou zvláštní věci, dost nečekaný a přitom docela reálný. Příběh poutavý a originální, provedení televizní, tu a tam hezká písnička a Willams docela válí. Anton Yelchin dobrej. Duchovny jako herec nic moc, ale on to hlavně napsal a zrežíroval. ()

radek.896

Takový průměrný snímek, viděl jsem jej podruhé, ale stejně si za pár dnů nebudu pamatovat skoro nic. David Duchovny hrál pěkně, ale Robin Wil. se mi moc nelíbil, ve své roli se choval občas divně - přehrával. ()

Rathe

Pro mě naprosto skvělý příběh se zajímavým dějem. Já jsem tomu dokonce uvěřil, že někomu se takový příběh může stát. A ten název je naprosto vystihující. Na takové dětství se nezapomíná, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin