Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

3DD!3

Skvělé písničky, zajímavé zpracování, výborné fórky. Kim forever. :D South Park je ale pořád o třídu výš. ()

Hitman_47

Jo kurva...sme čuráci a vyjebáváme s pyčema - ale ještě tu sou prdele. A pokud se k tomuto filmu neudělá pokračování, tak se budem topit ve sračkách. ()

berg.12

Kdyby se trošku ubral plyn, mohl z toho být dokonalý akční loutkový film a paradoxně by tím mohl být posílen efekt, o který tvůrcům šlo. Bohužel, loutky nejsou kreslené postavičky, jsou a zároveň i nejsou podobnější skutečným lidem a to, co funguje v "South Parku", se tady zvláštním způsobem zadrhává. Nevím, jestli jsou pravdivé zvěsti o nedotaženosti a šití horkou jehlou, každopádně film tak místy působí. A je to hrozná škoda protože měl jednak na mnohem víc a druhak do tohohle už asi dlouhou dobu nikdo nepůjde. ()

hellstruck

Nikdy nezapomenu na to praštěné mávání rukama ve vzduchu a parodování Matta Demona,kterého fakt nesnáším.Hrozně se mi to líbilo,4/5. ()

Jeoffrey

Je to plné dobrých vtipů, mizerných vtipů, zajímavých scén, nechutných scén, nápaditých situací, trapných momentů... Na druhou stranu existuje jedna scéna, která se mi vybaví nejspíš i za dalších dvacet let, pokud se někdo někde o tomhle filmu zmíní a to je velký Garyho projev. Jsem možná hodně divný člověk, ale když se nad ním zamyslím, tak mi dává docela smysl a dokážu jeho části bez problémů aplikovat i na současnou společnost a přijde mi to prostě vtipné, chytré a trefné. Po pravdě ve mě i vypěstoval apatii k onomu sprostému slovu od Č, protože si prostě s úsměvem řeknu, lepší než být Kim-Jong Il. 6,3/10 ()

Eddard

Trey Parker je pro mě jeden z nejtalentovanějších chlapíků v Californii. Líbí se mi jeho postoj - že to svou satyrou dává stejnoměrně sežrat levičáckým "pussynám" i pravicovým "dickům", a že ho ani nenapadne zastávat se teroristických "assholů". Team America jde pevným krokem ve vysokém standartu nastaveném jeho předchozími díly, vypiplané vtípky nepůsobí šroubovaně, nýbrž jako organické součásti příběhu, parodujícího a komentujícího kde co - od akčního žánru, namyšlenosti californských celebrit až po téma v Parkrově tvorbě nejústřednější - cenzuru a svobodu uměleckého projevu. Hudební složka je opět úchvatně suveréní, a i když nedosaje kvalit filmového South Parku, hravě zesměšní kdejaký plnohodnotný muzikál... (Pearl Harbour, Montage, I Am So Ronery, America Fuck Yeah, Only a Woman - všechno naprosto hitové záležitosti). Kolem a kolem, tohle je prostě můj škopek piva... 90% ()

Rex Mundi

Bábky boli fantastické, ale príbeh.... bavila som sa niekedy výborne, niekedy skoro vôbec. Veľké očakávania - spľasnutá bublina. A véééľmi súhlasím s Ripom :-) ()

MM_Ramone

Randolph Severn Trey Parker III. a Matthew Richard Stone, tvorcovia kultového animovaného seriálu "Mestečko South Park", sa v roku 2004 pustili do odvážneho, celkom zaujímavého, originálneho projektu. Natočili celovečerný bábkový kinofilm "Team America: Svetový policajt". Je to vcelku dobrá a zábavná politická satira, no predsa som len od týchto nekonvenčných pánov očakával niečo ostrejšie. Každopádne to však za aspoň jedno zhliadnutie a minimálne tri hviezdičky určite stojí. *** ()

D.Moore

S ničím se nemazající drzá satira říznutá až nečekaně nudnými nebo ne tak vtipnými momenty, jak tvůrci zamýšleli, v poměru padesát na padesát. Ale s výpravou si pánové Parker a Stone vyhráli na jedničku a třeba scénu s pantery jsem si musel okamžitě pustit ještě jednou. ()

ripo

Veeeeľmi veľké očakávania som pred zhliadnutím tohoto filmu. Veeeeeľmi som bol na konci sklamaný .... Škoda ...((( Tvorcovia mali veľký potenciál k tomu, aby doviedli k bravúrnej dokonalosti túto politickú satiru. Začiatok tomu aj nasvedčoval, lenže potom prichádzalo čoraz viac a viac hluchých miest, ktoré sa nedali prebiť niektorými skvelými narážkami. Dlho som rozmýšľal akým spôsobom ohodnotiť tento film.. Dejovo a scenáristicky za 2** vizuálnym spracovaním a za bábky by som s kľudom dal i 4****. Mocnina, a odmocnina, sínus na dvojnásobný tangens mínus 3 na štvrtú .... a vyšli mi hviezdičky tri. ()

Spooner

Já vim na South Park to sice nemá,ale já si nemůžu pomoct,protože jsem se u toho bavil výtečně.Akční souboje jako parodie na Brukhaimerovky byly vynikající stejně jako písničky(i když na Blame Canada nedosáhla ani jedna).Ale i tak se na to s chutí ještě jednou.A pak ještě jednou :-) ()

Davies182

Dokáži se pobavit u hodně zvrhlých věci a určitě mám i smysl pro humor, ale tahle fraška mi nic neříkala. Smekám za loutkové zpracování, ale to je asi tak vše. Nezastírám, že jsem se párkrát nenasmál, ale jinak jsem byl napříkald u scény se zvratky minimálně podivně rozčarován. ()

FlyBoy

"Team America: World Police" možno považovať za rafinovanú kombináciu southparkovského dôvtipu s elementami bábkového divadla ktorá nápadito využíva prvky karikatúry a paródie na vytvorenie nekompromisnej satiry. "Jsme otrlí, arogantní a hloupí čůráci. Geniální a jedinečné jsou píče. K.J.I. je zas prdel. Píče nemají rády čůráky, protože ti je mrdaj. Čůráci, ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtějí všechno jenom posrat. Píče si myslej, že si poraděj s prdelema po svým, ale jedinej kdo může mrdat prdele, je čůrák... Co má koule. Problém s čůrákama je, že někdy mrdaj až moc. Nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musejí píče říct. Někdy jsou píče plný sraček, takže se sami stávají prdelema, protože píče jsou od prdelí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím... Když nás teď nenecháte vymrdat s tímhle sráčem všichni budeme mít svoje čůráky a píče úplně celý od hoven." Čo viac dodať... ()

Phobia

Masakr... Tomuhle filmu není nikdo a nic svaté, některé vtípky to však se svou dekadencí přehání a vyvolávají spíše dojem trapnosti. Přesto klobouk dolů, natočit to celé s loutkama muselo dát hodně práce. 75% ()

lesumir

Eifelovka zničená, z Louveru zůstaly pouze trosky, Paříž je srovnán se zemí... ale jinak je všechno BON!!! :))) Originální každým coulem, soundtrack našlapanej a "já jsem Met Dejmmmmn" :) ()

kinej

Nejsem skalní fanda South Parku, ale tohle mě fakticky dostalo. Nevím jestli jsem se víc smál humoru Stonea a Parkera, nebo prkenným pohybům loutek, ale to je v důsledku jedno, protože to byla prča. První nával smíchu dorazil, když terorista zasažený brokádu proletěl výlohou, další při souloži, pak při zvracení, ale taky mě ničilo, jak si film dělá srandu z přiblblého amerického patriotismu. No a pak ta likvidace slavných herců a... Matt Damon. ()

Jamal

World Police mě teda nijak nenadchl, sice pár vtipnejch scének bylo, ale čekal jsem bohužel mnohem víc. Škoda. ()

juta

Tohle byl, je a bude nářez, který nemá obdoby. Loutkové představení v americkém stylu od tvůrců South Parku. Co víc si přát. Jak vůbec někdo něco takového dokáže vymyslet a dát si s tím takovou práci... To opravdu umí jen Parker a Stone. Emééérikáááá fak jéééééá. ()

paascha

Jak bylo již mnohokrát řečeno, film je určený především fandům South Parku, které ovšem zklame, protože na SP to zdaleka nemá... ()

Fiftis

Team America je bábkový film. Všetci tamojší filmoví hrdinovia sú v skutočnosti vysokí asi 45 centimetrov a sú to bábky zavesené na špagátoch svojich vodičov. Bábiky sú v skutku detailne vytvorené, oplývajú širokým pohybovým a mimickým repertoárom, majú výborné kostýmy aj fyziognómiu. Ale viac než bábkami som bol unesený skvelou výpravou. Veľké množstvo prostredí, prepracovaných od architektúry celých miest až po najmenšie detaily. Stone a Parker a Pam Brady vzali príbehy tých najslávnejších akčných hrdinských filmov zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, rozložili ich na najmenšie kúsky a potom ich znova poskladali do úchvatne zábavnej zmesi klišé, akcie a ďalšieho klišé, obohatenej o zdanlivo nekonečné množstvo gagov, paródií a urážlivých útokov na hercov a politikov. Okrem Aleca Baldwina si svoje užijú aj Michael Moore, Samuel L. Jackson, Tim Robbins, Susan Sarandon. Pre mňa obrovské prekvapenie. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)