Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

ajuska

Slušná parodie hollywoodských velkofilmů, ale nijak zvlášť mě to nezaujalo. Tenhle typ filmů je zřejmě jen pro lidi s určitým typem smyslu pro humor. ()

Big Bear

Loutkové filmy nemusím. Ale už jsem viděl viděl Jackboots on Whitehall a líbilo se mi to moc. Tady navíc loutky nemají nepohyblivé obličeje, ale mrkají, smějí se, zkrátka mají možnost vyjádřit mnohem více emocí. Já se nepovažuji za citlivku, ale dvě věci mi tam nesedly. Byla to zbytečná zvracecí scéna a pak závěrečný proslov... je škoda, že to tvůrcům necvrnklo, že to tam prostě ruší... Jinak bych snad šel i na 5 hvězd. Film si skvěle utahuje z Amíků, ze všech těch komixových a filmových hrdinů a z boje s terorismem. South Park nemusím a snad proto se mi tohle líbilo víc. Oceňuji vcelku velkolepou výpravu i exotické lokace .-). Dávám 4 sklady ZHM. * * * * ()

JohnnyD

Film ako taký nič moc. Snaha uhrať to celé na napodobeninu reaganovských akčných seriálov fungovala asi tak dvadsať minút a potom to začala byť príliš veľká rutina. No ten soundtrack! Ameeerica, fuck yeah! ()

Paldini

Ve filmu se zpívá, že film Pearl Harbor stál za hovno, což je pravda. Škoda, že se to zpívá ve filmu, který stojí za hovno taky. Jediné plus jsou ty loutky, protože, kdyby v tom hráli herci, byl by už to úplný odpad. Takhle je tam pár povedených scén (panteři, brouk), který těží právě jen z využití loutek, jinak má film do zábavnosti hodně daleko. ()

Rover

Vtipná komedie o tom jak si Američani dělaj srandu sami ze sebe a celkem jim to jde. Nic víc nic míň…snad jen dobrej nápad s loutkami a výborně parodované americké filmové songy – hlavně ty romantické ()

Indiana

Docela dobrá zábava, s několika skvělými scénámi a vynikajícími písničkami (zvláště ta týkající se Pearl Harboru je vážně povedená). ()

Pilda17

Originální nápad plný vulgárních výrazů. Film rozesměje a pobaví, ale to je vše co od něj čekat, protože nic jiného co by mě zaujalo není. Žádný příběh film nemá, ale čekal jsem od toho aby mě film pobavil a to svůj účel splnilo... 6/10 = 65% ()

HAL

Silně zrající satira - nemusí dosahovat epické eklektičnosti South Parku, na to, aby se z ní pomalu nestávala těžká kultovka. 8/10 ()

ChewieDC

První polovina filmu si dělá legraci zejména z klišé hollywoodských blockbusterů a to tím způsobem, že je naprosto přesně kopíruje a tím neuvěřitelně nudí. Sem tam se objeví důvtipný hlod, sem tam rozesměje využití loutek, ale to je vše. Druhá polovina nabírá dech, ale ke konci se opakuje nuda. Myslím, že jde o promarněnou šanci na skvělou komedii. ()

kingik

Filmů o loutkách není mnoho. A tahle parafráze na akční filmy je hustě sprostá, ale víc nic nenabízí. 60% ()

Legas

Ze začátku slibné, posléze nevyužité. V podstatě se po dvacáté minutě opakují již vyplácané narážky. Těch povedených je na hodinu a půl docela málo, i když se na film velice hezky kouká. Člověk nevěří svým očím, co všechno lze vyrobit "pouze" s loutkama. Fajn hudba - bez ní by to nebylo ono. ()

ed_wood

Takúto kopu čierneho humoru a zosmiešňovanie svetoznámych hereckých celebrít dokážu asi iba dvaja ľudia na tejto planéte. Sú to Matt Stone a Trey Parker. Spraviť akčný film a bábkami bol veľmi dobrý nápad. Výborne som sa bavil od začiatku až dokonca. Komu sa páčil seriál South Park, tak by tento filmík určite nemal prehliadnuť. ()

Anderton

Kvalita podobných paródií, resp. komédií,ktoré na niečo odkazujú, závisí odm pomeru geniálnych, dobrých, priemerných, slabých a trápnych fórov. K tomu ich treba dať pokopy v zmysluplnom príbehu, ktorý má začiatok, prostriedok a koniec. Team Amerika tento príbeh ako- tak ponúka, s tými fórmi je to ale jedno cez druhé, takže sa dočkáme všetkých spomenutých. Ja by som aj príbeh lepšie prepracoval a nekombinoval v jednom filme paródiu na svetovú politiku s paródiou na filmy Michaela Baya. ()

Frajer42

Kdybych si film pamatoval alespoň tak, jak už jsem ho zapomněl, tak bych toho asi napsal podstatně více. Pamatuji si, že film byl docela nečekaně vtipný a dost na mě zapůsobilo zasazení efektů do toho milého loutkového prostředí. Dále si pamatuji, že tam Kim-Jong Il měl několik velmi pěkných vystoupení. Takže hodnotím někde kolem 3*. ()

boshke

Zcela subjektivní hodnocení, neb jsem Team America viděl ve stavu (lehkého) nachmelení. Smál jsem se jak blázen. Snad nejlepší je blicí scéna, která je určitě minimálně tak vtipná, jak je nechutná... 100% ()

Kothy

Opravdu velmi politicky nekorektní film. Z Ameriky si dělají srandu dost drsně. Hold tvůrci South Parku se nezapřou. Kam Team America přijde, nadělá obrovskou spoušť. O teroristy se ale postará. Spousta nechutností, sprosťáren a vtipných scén. "Nestřílej, nestřílej! Volá na tebe: Vymrdej, vymrdej!" :D ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)