Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

EvilPhoEniX

Fajn forma i nápad, ale humorem mě to příliš nezasáhlo. Příliš jsem nepochopil proč největší Star Power byl Alec Baldwin, absolutně nezajímavý herec, který už pár let nikde nehrál a zde je vyzdvihován za nejlepšího herce?? Pobavil mě závěrečný proslov, písnička a vcelku krvavé finále, jinak jsem se téměř nezasmál. 60% ()

B!shop

Hodne drsna parodie. Vsechny ty klise a dojemne sceny z akcnich filmu pusobi v podani loutek desne komicky (Slib mi, ze nikdy nezemres. Slibuji., zastaveni bomby v posledni sekunde atd.). South Park to sice neni, ale to se dalo cekat. Navic tu je Michael Moore jako atentatnik, spousta vostrejch pisnicek ("Kazdy ma AIDS", " Amerika, fuck you" "Pearl Harbor stal za hovno" atd.), sex loutek, mega vostrej monolog o sracich, curacich a zmrdech a drsnej zaver Team America vs. herci v čele s Alecem Baldwinem. Skoda, ze film ma nekolik hluchych mist, jinak by to bylo jasne za pet, ale takle jen 4. ()

monolog

to je za ty pěkný loutky, co se však brzo okoukají. a taky za zpívajícího MaoTseTunga o tom, jak je osamělej. to bylo milý. jinak v tomhle paskvilu nevidím žádnej existenční smysl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Piči nemaj rádi čuráky, protože ti je mrdaj. Čuráci ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtěj všechno jenom posrat." A o tom to je. Mně tedy nějaká ta vulgaritka nevadí, můj slovník jich taky pár obsahuje a v při boji proti terorismu je neváhám použít, ale čeho je moc, toho je příliš. Já jsem zkrátka byl zpočátku nadšenej, ale někde mezi miliontou "prdelí" a stotisícím "mamrdem" mě to trošku přestalo bavit. ()

EdaS

Tvůrci se zjevně věnovali víc svým loutkám a výpravě (a je to vidět!) než příběhu a vtipům, z čehož plyne smutný fakt, že Team America jednoduše není příliš legrační. Nuda začne vystrkovat růžky po každém trošku povedenějším fóru a při srovnávání s celovečerním South Parkem prohrává TA vysoko na body. Opravdu škoda! ()

xxmartinxx

Kim Čong-il nebyl nikdy tak sexy! Team America je zábavný a překvapivě zdaleka ne tak vulgární, jak se o něm traduje. Skvělá satyra jak na blockbustery, tak i na Ameriku samotnou. Tempo není zrovna vražedné, ale nevadí. Několik vtipů je tak trefných, že by je líp nevyjádřil ani Matt Damon. ()

Shit

Tak tohle je ukrutná řežba, podle mě nápad udělat celovečerní film s loutkama je fakt geniální. Trey Parker a Matt Stone tohle prostě umí, už to mnohokrát dokázali v south parku, ale tady to ještě vylepšili. spousty parodujících a krvavých scén a když pak vlítnou do divadla a zmasakrujou Matt Damona, tak si nemůžu pomoct a musim dát 5* ()

Dadel

Natočit loutkovou parodii je skvělý nápad a já se dobře bavil, snad jen některé scény zapomněli tvůrci včas ukončit (zvracení). Ale hlavní důvod, proč nedávám pět, jsou slabé písničky, které jsou tak o dvě třídy horší než ty ze South Parku. ()

gudaulin

Hledat hlubší smysl a jakési poselství nemá v téhle nevázané taškařici žádný smysl. Kdo chce, může hovořit o stopě dadaismu, nihilismu a o dekadenci. Není to satira na americkou politiku nebo určitou ideologii.Tvůrci si střílejí z teroristů i státníků, levičáků i pravičáků. A používají k tomu výrazových prostředků. i situační komiky na hranici dobrého vkusu a leckdy i za ní. Ač se to zdá k nevíře, vulgarizmy se to ve filmu hemží víc než než mezi žáky základní školy...Nemám rád samoúčelné sprosťárny a nejsem ani fanouškem South Parku. Přesto ( možná právě proto ) se mi Team America líbil, ovšem spíš jako svého druhu úlet a bizardnost. Stejně jako když velmi rozumný člověk jednou za čas udělá nerozumnou věc a vypustí ze sebe přetlak, je rozumné jednou za pár let shlédnout podivnost tohoto druhu a pokorně se pak vrátit do poklidných vod. Třebaže film trpí nevyrovnaností, řada fórků je opravdu dobrých a výtvarné pojetí i vedení loutek stojí za to. Celkový dojem 70 %. ()

Lynn

Vyloženě špatný Team America není, docela jsem se bavila. Ale od dvojice Parker - Stone jsem přece jen čekala trochu víc. Něco možná politicky útočnějšího, protože přinejmenším první třetina snímku se vydává tímto směrem. Ona satira na hollywoodské herce je taky trefná, ale již ne tak vděčná jako Bush a Bílý dům. Mimochodem o něm ve filmu nezaznělo ani slovíčko. Docela škoda nevyužité náhry na smeč... ()

TeeAge

|| Scenár: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Scott Rudin, Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady, Frank C. Agnone II, Amine Tay, Anne Garefino, Michael Polaire | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Scott Rudin Productions | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 50,907,422 $ || Sú určité témy, ktoré by sa nemali parodizovať a ironizovať. V Team America je takých tém viac než dosť, a navzdor skvelému technickému a obrazovému prevedeniu som sa trápil počas celého filmu. Škoda. ()

genetique

Fuck Yeah!!! Po dlhej odmlke sa nám geniálno-dementná dvojka Parker-Stone opäť predviedla vo vyblýskanom filmíku. Na rozdiel od 'South Park' však nie tak gagmi nabitom, ale bola tu snaha o pár citových rečičiek a psychologické vykreslenia postáv, čo však na druhej strane nezazlievam, pretože v South Parku to mali jednoduchšie tým, že divák postavy poznal už zo seriálu, čiže tu museli povahy načrtnúť nanovo. Ale na hlášky asi nezabudnem. Skvelá satira, štiplavé, komické, humorné, miestami až nevkusné, ale o to ide! A ešte by som chcel vyjadriť uznanie bábkarom, ktorý vdýchli postavám život. Úžasná práca. 80%. ()

Hakha

"No to nejsme, jsme ču*áci. Jsme otrlý arogantní a hloupý ču*áci. A geniální a jedineční jsou p*če. A Kim Čong-il je zas p*del. P*či nemaj rádi ču*áky, protože ti je mrdaj. Ču*áci, ale mrdaj i p*dele. P*dele ti chtěj všechno jenom pos*at. P*či si myslej, že si poraděj s p*delema po svým, ale jedinej kdo může m*dat p*dele je ču*ák co má koule. Problém s ču*ákama je, že někdy m*daj až moc nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musej p*či říct. Ale někdy jsou p*či plný s*aček, takže se samy stávaj p*delema, protože p*či jsou od p*delí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím. Když nás teď nenecháte vym*dat s tímhle s*áčem, všichni budeme mít svoje ču*áky a p*či úplně celý od ho*en." ()

Ainy

haha, tak takovou nálož jsem nečekala. Kromě toho, že tento film rozhodně není pro děti, tak je zároveň skvělou satirickou parodií na světovou politiku a dění kolem toho všeho. Loutkový film o tom jak jsme my všichni loutkami v rukou nezodpovědných a mnohdy fanatických bláznů. Když pominu to, že jsem se při jedné scéně odehrávající se za barem fakt málem poblinkala, tak jsem si zase jindy poprskala monitor při scénách typu honičky mezi pyramidami "nestřílejte! nestřííílejte" .... "co říká?" .... "říká vym...dejte!". Najdeme tam i úžasnou loutkovou postelovou scénu lidi, u které jsem si ovšem zapomněla dělat zápisky, což byla chyba! jelikož některé polohy byly takříkajíc - inspirativní. (akorát jen nevím jestli bych tu stojku na hlavě ustála) ()

betelgeuse

Jak ukazuje finále filmu, mohla to být výborná zábava... kdyby nebylo loutek. Ano, loutky umějí kopulovat, mohou být masakrovány, taky umějí zvracet, a především dokážou evokovat bombastičnost hollywoodských akčních scén a stupiditu hollywoodských klišé - bohužel ani jedno naplno neparodují. Jinými slovy je to subverze, která není dost parodická na to, aby z klišé (typu traumat z minulosti) setřepala tu usazenou nudu; pořád tam zůstává červík ambice natočit s loutkama něco, co by bylo miniaturní imitací hraných filmů. A to už nemluvím o tom, že loutky jsou mizernými komiky (chybí jim mimika a timing) a nudnými zpěváky, plus ty hollywoodské se svým vzorům pramálo podobají (takže místo takového Tima Robbinse je vlastně mrzačený jenom kus dřeva). Vrcholem filmu je tak až Kimův metamorfózní epilog. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)