Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

SonG

Slušný nářez, u kterého jsem se fakt zasmál...některé vtipy jsou trošku trapné, ale vesměs se jedná o pohodovou záležitost... ()

maverick10

"Matt Damon" , "Potrebuju Te jako Ben Affleck hereckou skolu" , "Chybis mi vic nez Michaelu Bayovi rytmus". To byly opravdu perfektni hlasky. Skvelou parodii na Hollywood, kde jsme mohli videt snad vsechna klise co zname a zaroven parodie na Ameriku jako takovou, vsak srazi velice lacine, dementni a fekalni sceny (I kdyz priznavam, ze PORNO loutek jsem jeste nevidel). Inu je videt, ze tvurci South parku si tu fekalni demenci nemuzou odpustit a prijde jim to snad i legracni. Jakoby Treyeovi Parkerovi a Mattu Stoneaovi zamrzla puberta a oni se jeste porad doma hadali kdo ma silnejsiho tatu. Skoda, protoze, uz jenom napad parodovat Hollywood spolecne s Amerikou urcite najde spoustu fanousku. ()

Diamant odpad!

Škoda, že celý film je podfarbený iróniou, a tak si robí posmech nielen zo zla, ale aj z dobra. Do toho všetkého je ešte pridaná neslýchaná perverznosť a vulgárnosť! Veľká škoda, že tak vydarené bábkové prevedenie filmu nebolo využité pre nejaký hodnotný obsah. ()

StrYke

Team America: Světovej policajt je poslední celovečerní film Treye Parkera a Matta Stona, který mi zbýval do shlédnutí všech jejich děl. Ale hrozně mě zklamal, a to jsem si nedělal žádné iluze. Akce stojí za hovno a ani jednou jsem se nezasmál. ()

TheDon

Loutkovej skoro South park. Pro mě nejlepší loutkovej film, co jsem kdy viděl. Kim-čong-il s vadou řeči, úplně dylinózní Matt Damon a zbytek crew je naprosto fenomenální. Plná palba zaslouženě ! ()

honajz2

Parker a Stone se nikdy s ničím neserou (tady si to klidně můžu napsat sprostě, sem se to hodí) a naštěstí to tak platí i tady. Opět přišli s pořádnou satirou, která se ničeho nezalekne a šije do všech a neustále, což je podle mě ten správný příklad toho, jak by satira měla vypadat, protože jednostranná satira pro mě ve většině případů není satira. Navíc to celé - jak už je u téhle dvojce zvykem - je neskutečně kreativní a to už jen díky nápadu natočit typický americký akčňák parodicky skrze použití loutek. Využívá se to tady na maximum a vtipné je to mnohdy už jen díky tomu jejich použití, protože fakt nevím, kde jinde uvidíte loutky střílet, umírat (a i explodovat), zvracet či provádět kámasútru! A těch totálně absurdních nápadů je tam spousta, přičemž za mě asi vedou veškeré písničky (vede Kim Čong-Ilova, kde smutně zpívá o tom proč mu nikdo nerozumí a není tak úžasný jako on) a bojová scéna s opravdu velice nebezpečnými pantery Kim Čong-Ila, přičemž mě ale dostalo i teroristické maskování, úvodní scéna v Paříži (která dost jasně naznačí, v jakém stylu se to bude celou dobu nést), "zkouška oddanosti" (nakolik je to jen pubertální vtip, ale její podání je prostě neskutečné :D) i geniální závěr s přesahem do sci-fi žánru! Jen teda závěr ohledně Teamu America mohl být výraznější, protože takhle zůstal jen u té parodie a přitom by měl na víc, ale nemůžu si pomoct, ten film měl tolik geniálních, originálních a absurdních nápadů, že jsem z toho byl po celou dobu naprosto nadšený a tak tomu jsem schopný leccos odpustit. Vlastně se tu i Parker držel na uzdě co se týče fekálního humoru, když teda pominu jednu zbytečně dlouhou zvracecí scénu, která mi přišla spíš trapná. A ohledně sprostých slov si zase myslím, že Parker a Stone s nimi umí pracovat a přetavit je do něčeho víc, takže s nimi nemám problém. A jelikož jsem si od tohohle dua kupodivu nechal to nejlepší na konec, musím říct i to, že možná právě tenhle film je ten nejlepší na seznámení s jejich tvorbou. Absurdní je dost a v jejich stylu taky, ale není ani moc nechutný a ani moc jednoduchý, takže je pro start ideální. Slabých 5* ()

kombajn

Tak imbecilní nápad natočit akční loutkový film mohl napadnout jen tvůrce Southparku. A vida, ono to funguje. Už jste někdy viděli loutky, které se milují? Nebo loutku, která zvrací? Nedosahuje to zdaleka kvalit Southparku, přesto to v sobě má jistý potenciál. Nebýt dvou výborných songů v podání Kima (o tom jak je sam) a Garyho (o tom ze Pearl harbor je fakt spatnej a ben affleck jeste horsi), bylo by to jen ***. ()

balba

Refrén ústřední písničky zní:"TEAM AMERICA! FUCK YEAH!" K filmu už nemusím více dodávat , každý si udělejte obrázek sami. ()

Morloth

Tak nevím, je to film dobrý či ne? Nejsem příliš velkým příznivcem South Parku, takže jsem nečekal nic extra, ale dá se říct, že až na některé, dle mého, zbytečné nechutnosti, se mi to líbilo. A jak. Víc klišovitých momentů pohromadě se vidí jen málokde. Oh, there is so cold. ()

Lischai

Podle hodnocení a komentářů bych čekal přisprostlou blbost, ale až na pár přestřelených míst je Team America neskutečně vtipná směs satiry americké mentality a parodie akčních filmů. Hudební intermezza o Pearl Harboru a filmové montáži jsou pak dokonce přímo geniální. A pak je samozřejmě nutné vyzdvihnout brilantní herecký výkon Matta Damona. ()

SallyZen

Oceňuji nápad v podobě loutkového provedení a celkově, jak je ten film vulgární(což mi u tohoto filmu ani nevadilo). Na odreagování pohodovej film. 65% ()

rakovnik

Ulítlý loutkový film, plný brutálních gagů, nesmyslů, pitomostí a takových s odpoštěním hovadin, že se člověk musí nahlas smát. Takhle si udělat legraci sám ze sebe neumí jen tak někdo. Samozřejmě, některé scény jsou totálně přitažené za vlasy, i proto nedávám plný počet hvězd, ale jako drsná satira na mě tento film prostě funguje. ()

William_

Geniální humor Treye Parkera a Matta Stonea mě nikdy nepřestane bavit,proto hodnotím tak vysoce.Chápu že hodně lidem se film nemusí trefit do úst, ale že by to byla hrůza tak to zas ne. ()

ad

Dlouho jsem váhal jestli čtyři, nebo tři...Pět určitě ne, to by film musel být jako South Park (tj. vtipně a o něčem), to ale Team Amerike ne-e (tj. málo vtipů a omezuje se jen na satiru, nebo zesměšnění, ovšem téměř nic neříká)... a ani ty písničky nestojí za moc (až na tu o Pearl Harboru)... na druhou stranu je ve filmu pár technicky skvěle zvládnutých absurdností (loutky vodící loutky, ruční souboje, bar jako z Hvězdných válek),ale většinou se vyskytují v první polovině (pak snad už jen leopardi, historka o lidech a Met Dejmn!)...ale jinak jsem se místama dost nudil...asi spíše ty čtyři..se vzpomínkou na South Park... ()

Džef!

Řekněme si upřímně, kdo by vytvořil takový film za pomocí dřeva. Celé to působí velmi přirozeně a je na co koukat. Jediné co mohu říct je "AMERICA FUCK YEAH!" ()

C0r0ner

Těch 5 * bylo velmi blízko, ale na South Park to prostě nemá, ač se Trey Parker velmi snažil. Tak jako tak, je ale film nejen plný geniálních vtipů (motorka sražená kamerou, blití v uličce, závěrečná bitka celebrit,...), ale především opět poukazuje na prasácké chování Ameriky vůči skoro celého světu, které zprofanovat, si Parker se Stonem vzali (oprávněně) jako svoji křížovou výpravu. Met Dejmn! 90% ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)