Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

tomeek

Trapnost a nechutnosti vyhnané do extrému, že už se jim musíte smát. Southparkovský humor, Boratovská drzost a ty loutky... Občas bych ty nechutnosti "za každou cenu" klidně vynechal. ()

SoolenJV

Forma a způsob parodie Bayovkých nahlouplých blockbusterů spolehlivě vítězí nad obsahem, který je jen esencí výše zmíněných filmů. Snaha kopírovat všechny ty hyper-kýčovité scény je zábavná, provedení taktéž zábavné, ale na hodinu a půl je toho přeci jen trochu moc. ()

vesper001 odpad!

V tomto případě nedokážu být objektivní. Mám fobii z loutek. Team America se shoduje s mou představou pekla a to, co si z něj pamatuji (souložící „protagonisty“ a dřevěného hrdinu, pějícího árii ve vlastních zvratkách), bych si přála zapomenout. ()

panMartin

Bravurní crazy parodie u který sem se opravdu zasmál. Tak tohle je ukrutná řežba, podle mě nápad udělat celovečerní film s loutkama je fakt geniální. Např. se dozvíte že lidi se dělí na kundy,čuráky a řitě. Dostal jsi mě tím mrdáním prdelí! Pro fanoušky South parku povinnost. Chudák Matt Damon :-) ()

Script

Od tvůrců South Parku můžeme vidět film o loutkách, které ovládají loutky, které bojují proti terorismu tím, že zničí víc věcí než byli ochotni zničit teroristi. Debilní songy jak ze South Parku tu taky nechybí “Všichni mají AIDS”, ani debilní příběh. Pumy zde zaměnily za kočky stejně tak žraloky zaměnily za sumce, z Matta Damona udělali hlupáka bez mozku,... Dal bych 4 kdyby ti kreténi na konci zničily celý svět, jenže nestalo se. To by mi pak nevadil ani moc ten plochý děj. ()

Motinski

Na oko film pôsobi fajn, nadizajnovaný je bezchybne a cítiť South Park čo sa týka nebrania si servítky pred ústa. Nápad s bábkam odvážny, no je tu až moc veľa ťažkopádnych vtipov, nie až tak vydarené postavičky a prvoplánový príbeh. Myslím že som sa zasmial menej ako pri najslabších častiach South Parku a to je teda dosť málo. Keby ma nebavili odkazy a narážky asi to ani nedopozerám. ()

Magneto

Ako celok priemer.Niektoré scény sú ale na popukanie...Vidieť bábky pri sexe...to sa len tak ľahko nevidí. Okrem toho som sa skvele pobavil na scénkach keď sa tvorcovia vysmievajú z hollywoodskych "všvedkov" :-) ()

LordSnape

Stejný problém jako u South Parku... Avšak použití loutek docela jde a aspoň zde napadají samá sprostá slova a dočkal jsem se i jedné erotické scény. Ta mě skutečně pobavila. ()

baruss

Čakal som bláznivú komédiu.. nedočkal som sa.. Ten inteligentný humor mi tam aboslútne nesedel. Zasa terba dodať, že film má silný príbeh a dejovú líniu. Osobne som takú kompaktnosť nečakal. Medzi vtipné situácie zaraďujem posledných 15 minút (likvidácia hercov) a pesničky.. (obzvlášť tá Pearl Harbor). ()

Honzíno

Jedná se o neuvěřitelně nevyrovnaný film s extrémním potenciálem. Geniální scény střídají opravdové bullshity a naopak. Tu pornoscénu mohli vynechat, nebo jí zkusit udělat jinak, nějak mi nesedla. Osobně jsem se na to dost těšil a dost mě to zklamalo a zmátlo. SPOILER-Zvrat se spolkem herců je výtečný a závěrečné bitky mezi Teamem a těmito padouchy jsou legrační, a vtipně postavené, dobře zahláškované-SPOILER, ale zase najednou dobrý nápad vystřídá nějaká sračka. Jedno se tomu musí nechat. Opravdu takhle ostře se v mainstreamu opřít do chování své rodné země, to chce silný nervy, to chce mít -dámy prominou a nebudou číst následující slovo- koule. To svede jen Stone a Parker. To je ale taky asi tak všechno. Slabší tři ()

Liznic

Tohle vás asi buď sedne a nebo ne. Mě to sedlo a pobavil jsem se, dokonce jsem ten film viděl víckrát. Někdy se tu tlačí na pilu až moc, ale scény jako pronásledování teroristů v Egyptě a postelová scéna... bavilo mě to. Musím však zdůraznit, že něco jako satira tu nefunguje i když by rádo. ()

FaceMan

Skvelé spracovanie bábok s úžasným zmyslom pre humor. Skvele vystihuje amíkov. Nemá problém si zo seba spra viť srandu. Pokiaľ vám nevadia vybuchujúce bábky a ich vnútornosti tak odporúčam si to pozrieť. Čo dodať nakoniec "America Fuck Yeah" ()

Lachtaan

Král mezi nekorektními filmy a vládce všech loutkových experimentů. Také ale ta nejzábavnějši satira na politickou situaci mezi USA, Blízkým východem a Severní Koreou. Nacpané popkulturními odkazy až po samotný okraj, okořeněné humorem, za který bych se mohl v jistých momentech i stydět, přestože jsem si jej jako odpočinkovou záležitost znamenitě užil. South Park mě nikdy neoslovil, tahle odvážná blbůstka se panu Parkerovi ale vskutku vyvedla. ()

danoo

Pár epizód v prvej časti, ako napr. teroristi v Paríži, ničenie pamiatok, alebo Hans Blix bolo prvotriednych, ale priamoúmerne postupujúcemu času klesala aj úroveň. Nemôžem povedať, že som sa nebavil aj potom, no asi sa už k Team America nevátim. ()

Raven0

Občas vcelku zábavné. Mám rád když někdo pořádně šije do těch "skvělých a hrdiných" Američanů, ale tady to trošku ztrácelo dech. Trošku více. Ale některá klišé byla opravdu pěkně vymyšlena. Např. boj proti panterům... Ale stále je to jaksi podprůměrná záležitost... ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)