Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

Mara97

Zhlédnuto omylem, původně jsem si myslel, že v televizi dávají Kubrickovu Lolitu o mnoho let starší. Ale i tak byl film slušný, přesvědčivý, měl atmosféru a výkon Lolity byl fenomenální. Film měl ovšem dva hluboké nedostatky - svatbě a následnému manželství s Lolitinou matkou se nevěnovalo téměř nic ze stopáže, přitom šlo o poměrně důležitou záležitost. Takhle byla matka hned mrtvá a vše se vyřešilo moc rychle a potom následovaly zdlouhavé a stále opakované scény, na kterých už nebylo nic nového. A právě scény mezi Humbertem a Lolitou jsou příliš slabé, vzhledem k tomu, o čem film je jako takový, očekával bych něco pořádnějšího. Takový von Trier by se toho nebál. Kubrick určitě taky ne - proto si v nejbližší době pustím i tu Kubrickovu verzi, kterou jsem chtěl původně vidět. ()

tranquill

"Pán vše ví...Pán vše vidí...Pán vše odpouští..." Ale některé skutky jsou neodpustitelné... A tohle romantické drama je hodně nekonvenční. Ale také hodně herecké. Jeremy Irons i Dominique Swain podali excelentní výkony. Každopádně nic pro konzervativce nebo puritány! ()

ICTS

Srdcová záležitost! Filmu nic nechybí-skvělé herecké výkony, hudba, zpracování na výbornou. Jeremy Irons je tak sympatický, že v hlavním hrdinovi rozhodně žádného padoucha neuvidíte. Zhlédnuto xkrát a nikdy mě neomrzí. Při poslechu soundtracku se mi srdce trhá na milion kousků. Silný příběh. ()

Vabr

Věřím, že každý, kdo četl Nabokovu knížku, musí uznat, že je tohle dost bez detailů, celkem bez citů a hodně ořezané. Ne, že by to bylo zas tak špatné, ale už od začátku mi na tom něco nesedlo - špatné uchopení tak skvělého potenciálu. Bylo tu pouze pár málo momentů, které se mi líbily. Jinak většina ve mně moc nehla, a to je co říct, protože v knížce jich bylo plno. Lolita je zde znázorněna dost jinak než v knížce. Tam je taková dětinštější, ne tak chtivá a vyzývavá a prostě víc působí jako nevinné dítě. Tady mi přijde, že ho spíš dokonce často provokuje (až moc). Humbert Humbert je zvládnut jako postava v pořádku. Jen tu trochu chybí jeho myšlenkové pochody. Děj je na mě hodně osekaný, protože tu velká část důležitých detailů a postav chybí, a právě na ty jsem se těšil, až je spatřím (tak snad v Kubrickově verzi). Jejich společné cestování je zde oproti předloze úplně krátké, za což ubírám další body. Těšil jsem se na zobrazení jejich výletů a krásné americké scenérie a historických památek (tvořilo to podstatnou část knížky). Quilty ujde, ale chybí mu taková tajemná jiskra a je sem celkem násilně vsunut. Avšak konec (i scéna z úvodu) je vydařený a pěkně ukazuje zdrceného Humberta. To se mi líbilo spolu s scénou, kde si dali první pusu, ale jinak moc spokojený nejsem. Vyhodnocení: 137 minut a výsledek ucházející, ale bráchovi, který knížku nečetl, se film líbil ()

kondor77

Čtenáři předlohy vědí, že román je nezfilmovatelný. Hlavní dějová linka je porno, ale je zde milión odkazů, metafor a všech myslitelných literárních technik, které z toho dělaj vrcholné literární dílo (četl jsem). Ale aspoň jsem si ho u filmu vyhonil. ()

haWranka

Víte, je to zvláštní, ale málokdy se mi stane, že hlavní hrdiny filmu zároveň nenávidím, sympatizuju s nimi a lituju je. Jeremy Irons zahrál Humberta bravurně a Dominique byla roztomilá malá mrcha. Ale tak, vzalo mě to u srdce... ()

Lasombra

Film o lásce. Pokud čekáte pedofilní, eroticky laděný snímek, jste na omylu. Předčkal mé očekávání. On našel prototyp své staré lásky, ona tíhla k "otci" a k tomu být milována. Jeden velký útěk, strach a paranoia Humberta a jedna velká jízda s pubertálními výlevy Lolity, která přesně ví co dělá a jak manipulovat se svým obdivovatelem. ()

markotter

Lolitu jsem viděl a hodnotil cca před 10ti lety, ale teď jsem na konci roku přečetl Nabokovovu knihu, tak jsem si to dal ještě jednou. Musím říct, že pokud člověk zná knižní předlohu, tak si film daleko víc užije. Film je skoro do písmene kopie knihy, ale nezbývá mu čas na hlubší vysvětlování hrdinových pocitů před, během a potom, a tak knížka doplňuje případné chybějící střípky ve filmu. Navíc Dominique Swain je opravdu roštěnko-nymfička a Jeremy Irons tak krásně zahrál melancholickou beznaděj, když musel koukat na to, jak si s ním Lolita pohrává a on nemůže nic dělat. Občas ale film trochu zakopl v tempu, takže zůstávám na čtyřech jako minule. ()

LucyD

Oproti knize je film jenom slabý odvar, ale i přesto skvělý Jeremy Irons dodává filmu tu atmosféru. Citace z knihy jsou určitě také velkým plus a celkově film velice vydařený, i když oproti knize hodně odlišný, ale to je pochopitelné. ()

josieaddms

Určitým způsobem se mi to asi líbilo více než první filmová verze. Ať už díky obsazení, (určitě alespoň Profesora Humberta) zasazení příběhu do 40-50tých let, nebo krásné hudbě. Určitě zajímavý tady byl vztah Lolity s Humbertem. Navíc se to obešlo bez nahých scén. Bylo to velmi chutně a decentně podané, a zároveň to bylo dost otevřené. Mělo to pro mě docela příjemný nádech zoufalství, zlých věcí mezi lidmi, nepochopení, samoty i určité úchylky. Celkově to tak odsuzuje celou společnost. A i když jsem knížku nečetla (ale už se pracuje na tom abych to rychle napravila) z tohoto počinu jsem měla větší pocit skutečnosti než z verze Kubrickovi, která pro mě spíš byla jen jako velmi cynická podívaná. I když tady mám zase hrubé výhrady ku závěrečné scéně s Qiultym, kde běhá pouze v županu, protože si tam tak krásně hráli s napětím, a pak z toho najednou udělali parodii, a spíš jsem se smála než abych mohla chápat znechucené Humbertovi pocity. Ani Swain nebyla jako Lolita úplně špatná, a mě se na ní celkem dobře dívalo. Má to svých pár much, ale bavila jsem se dobře. Viz komentář k verzi od Kubricka. ()

RomcaT

Film natočený podle stejnojmenné knížky. Představitelka Lolity Dominique Swain je tak krásná, že se nemůžeme Jeremymu Ironovi divit, že s ní laškuje a oddává se s ní sexuálním hrátkám ač je slečně 14 let... Zamiluje se do ní tak bláznivě, že by za ní položil vlastní život a zneškodnil všechny, kteří by mu ji chtěli vzít. Lolo však na jeho lásce spíše vydělává a hraje si s ním. Dalo by se říci, že ho citově vydírá a přivádí ho k šílenství. Posuďte sami jestli si to pán v letech, který przní mladou Lolitku zaslouží, nebo vám ho bude líto ;o) ()

Chip89

Byla Lo,prostě Lo,každé ráno,kdy vstoje a v jedné punčošce měřila metr pětapadesát.Lolou byla v kalhotách.Dolly jí říkali ve škole.Jako Dolores se podepisovala.V mém objetí však byla vždycky Lolitou. Nádherný a silný příběh a přitom tak strašně zvrácený... Je vůbec reálné,aby byl člověk, kterou přitahuje tak mladá dívka, zdravý? ()

FantomASS

Asi v kazdom ohlade slabsie ako Kubrickova verzia - slabsie herecke vykony (jedine Jeremy Irons ako-tak) no a samozrejme chybal vynikajuci Peter Sellers. ()

Aya.chan

Obecně mám Kubrickovi filmy ráda, ale co Lolity se týče, tak Lynova verze u mě nekompromisně vyhrála. Tragická lovestory, kde jsou oba milenci už na začátku odsouzeni k záhubě teprve tady získává tu pravou formu, atmosféru a duši. Především obsazení Jeremyho Ironse byla trefa do černého. Irons alias profesor Humbert je naprosto přesvědčivý a i když by měl působit jako bad guy, tak se člověk neubrání tomu, aby s ním soucítil a fandil mu. I Dominique Swain skvěle zahrála Lolitu, která v jejím podání přesně je tím dravcem, který ví, co chce a jde si za tím. Film celkově , ač téma kterému se věnuje je dost kontroverzní, je natočen s určitou něhou, takže není ani příliš provokativní nebo vulgární, čemuž dost pomáhá i báječná Morriconeho hudba. ()

M_A_I_A_

Pro mě srdcová záležitost a po dlouho dobu nejzdařilejší filmová adaptace. "Lolita, light of my life, fire of my loins. My sin, my soul. Lo-lee-ta.." ()

kraval

Osobně se přikláním spíše k této verzi než k verzi Stanleyho Kubricka. Jeremy Irons je opravdu skvělý Humbert (nic proti Jamesi Masonovi) a Dominique Swain je perfektní dívčí femme fatale a oba významně podporují dobře zachycenou vypjatou atmosféru příběhu. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne