Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

stuj

O posedlosti. A o tom, jak se jí nelze ubránit, ať je člověk seberozumnější. Smutný filmek. Oba představitelé hrají na jedničku. Jeremy Irons je chudák a Dominique Swain sladká mrška. ()

Sandai

Další silně přeceňovaný film na CSFD. Ve skutečnosti je to dvouhodinová nuda. Jediné co je na filmu fajn je lolitka. Ale to je v éře netu hodně málo. ()

Honey007

Čtyři hvezdy Jeremy Ironsovi :) na něm film stojí. Je to docela povedená adaptace, Adrianu Lynemu se podařilo skvěle navodit atmosféru i díky skvělé výpravě a kostýmům, ty z Dominique Swain dělají Lolitu opravdu rozkošnou :) 80% ()

4abc4

Přiznám se, že kdybych nečetla knihu, hodnotila bych film 5 hvězdičkami. Film se mi ale i tak neskutečně líbil, vše je skvělé - velmi dobrý výběr herců, dokonce dabing je velmi dobrý, hlasy se k postavám opravdu hodí, prostředí, ve kterém je to natáčeno, je rovněž velmi dobře vybrané. Knihu jsem ale četla, a tak mi tam chybí jisté části, které považuji za celkem důležité, samozřejmě z mého pohledu. Věřím, že kdyby tam bylo těch několik částí, byť možná i zdánlivě nedůležitých detailů, rozhodně by to filmu dodalo jiný rozměr. Chápu, že přidáním dalších částí a tím pádem i scén, by se už tak hodně dlouhý film ještě prodloužil, každopádně nebylo by to na škodu. Podívala bych se na to, i kdyby film měl 4 hodiny. Je pravdou, že z knihy jsem byla mnohem více unesená a to nejsem ani omylem velký čtenář a film mne lehce zklamal v těch několika detailech, co mi tam chybí, ale i tak je to opravdu skvělé dílo. ()

Hurikan_mdx

Klasický film podle literární předlohy ze školních lavic. Ani hrůza, ani zázrak. K obsahu snad není co dodat, po technické stránce mě zaujala kamera a její skvělé prostřihy. lepší tři ()

Tereza11

Jeremy Irons opět mu věřím každé slovo, Dominigue Swain je mimořádně fascinující, číší z ní tolik energie a smyslnosti, které doprovázejí celý film...tento film je důkazem, že méně nahoty je nikdy víc... ()

GesikCZ

Ano, to bylo téměř přesně ono. Pokud bych se měl rozhodovat mezi Kubrickovo a Lyneovo verzí, sáhnu jednoznačně pro Lyneově. Skvěle zahrané postavy jako by z oka vypadly jejich knižních předobrazům (Jeremy Irons jako Humbert?... nemám slov; Lo sice opět na dvanáct nevypadá, ale ok, můžeme trochu přimhouřit oko), atmosféra skoro tak jak má být a všechno podtrhuje naprosto úžasný hudební podkres Ennia Morriconeho. Ano, toto je konečně důstojné filmové zpracování fantastického Nabokovova románu, které si nehraje na nic jiného, toto je Lolita. ()

Kralovna.Noc

Ač námětem velmi kontroverzní, provedením tak dobrý snímek, že Vás donutí 2 hodiny upřeně koukat v kuse. Jeremy Irons zahrál skvěle hlavní roli. ()

Ramana

Dolores je úžasná - už jen kvůli ní to stojí za podívání. Hraje si s ním jako kočka s myší - chvilku hravé dítě, chvilku mrcha, která si vychutnává svou moc. ()

Channach

Četla jsem knihu a byla jsem strašně zvědavá, jak jde ztvárnit postava nespolehlivého vypravěče. V první části filmu jsem byla v rozpacích a strašně mi vadilo, že Ironsovo slintání nad holkou, které má být 12 let, je docela sexy - což bylo dáno i tím, že Swain bylo v době natáčení 17. Pak mi ale došlo, že přesně o tomhle napětí je čtení Nabokova originálu a člověk jak v knize, tak filmu prostě přistihuje v momentech, kdy si říká "ale to má být hnusný, nemáš mu fandit". U Lolity mi přišlo, že "dospělé" a "dětské" momenty možná kontrastovaly až moc, nicméně Irons byl jako dominantní ťunťa naprosto přesný. Formálně se skvěle střídaly atmosferické polohy letního dusna, amerického roadtripu a noir thrilleru. Dobře udělaný film, výborná práce s knihou, ale nic, co by mě dostalo do kolen. ()

HombreT

Čo sa týka vnemového spracovania je film veľmi kvalitne zvládnutý. Avšak dve hodiny sa pozerať na úchyla, ktorý mi tak strašne liezol na nervy svojou jednoduchosťou (rozumej hlúposťou), mi jednoducho vadilo. A keď som si po skončení filmu prečítal jeden komentár a zistil, že pravdepodobne úmysel celého filmu (de facto knihy) bol romantizovaný pohľad, resp. obhajoba činov narušeného človeka, tak dosť zamrzelo, že to nebolo explicitnejšie vyjadrené vo filme, čím by moje hodnotenie pravdepodobne stúplo. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne