Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

uiu

Jako alegorie na rasismus dobré, ale tak to asi tvůrci nezamýšleli... Náš hlavní hrdina tučňák (který je nepochopitelně jinak zbarvený než zbytek tučňáků - asi aby ho divák rozeznal od zbytku osazenstva) rád tančí. Jenže každý se na něj dívá pohrdavě, protože v jejich "klanu" je tanec považován za něco špatného a správný tučňák musí umět zpívat, což našemu hrdinovi moc nejde. Je vyhoštěn z kolonie za svou jinakost a najde skupinku tučňáků, kteří zase žijí v kolonii, kde každý tančí a neumí zpívat. Zvláštní pohádka, která mi moc nesedla, ale písničky tam jsou celkem fajn. ()

BoncheR

Graficky fajn no len celý príbeh bol akosi zbytočne smutný a menšie deti, ktoré sa naňho brali do kina ho zrejme ani nepochopili. Síce obsahuje akúsi myšlienku alebo pointu, no stále je je to príliš... smutné :) Pre staršie deti. (( 50% )) ()

T-pack

Nevím, čí to byly nápady, naprosto nekonzistentní a zvláštní, nicméně stále tak nějak příjemné. Nikdo vám nevysvětlí, proč tučňáci zpívají a ani, proč je to tak divné, když první začne tančit. Tučňáci kroužkoví mají povahu latinos, opět docela random, ale všechno na nich je dokonale k popukání. Potěšila zápletka s mimozemšťany a jména herců za postavami, ekologickou agitku nevím, jestli označit za pozitivní, nebo prostě opět překombinovanou a švihlou, nicméně vím, že strhávám určitě za pomalé tempo. ()

Kmotr76

Nesnáším muzikály, pitomý "příběh" v čele s roztomilým tučňáčkem k sežrání (škoda, že ho hned na začátku nesežral tuleň) to opravdu nezachrání. Dětem se to možná bude líbit, ale myslím, že jim to moc nedá. Natočení druhého dílu moc nechápu. ()

ywo666 odpad!

Asi najnudnejšia rozprávka akú som videl. V časoch Ice age, Shreck a podobné, prišlo Happy feet kde som sa ani raz nezasmial. Navyše som si to pozrel len omylom, lebo som chcel vidieť surf up. A tučniaky nezačali surfovať. Keby mám deti a vezmú ma tento film, tak by som im dal 2 týždne zaracha. Ešteže to malo 3 režisérov a 4 scénaristov. Beriem to tak, že aby Miller natočil super nového Maxa. Potreboval sa očistiť od všetkého zlého. Každý nudný nápad a zlozvyk umiestnil do Happy Feet. Čo by bolo super. Keby som to nevidel!!!! ()

Master19

Nebýt přitroublého závěru, bylo by to geniální dílo pro veškeré diváctvo - každý si tu najde to své. Bohužel je tu ten závěr, který kope do celého poselství... Nejde jen o ekologii, ale přeneseně i o lidstvo. Vždyť za nějakou naší "planinou" mohou být jiné civilizace a nás klidně může potkat osud podobný tučňákům z toho filmu. Možná tam hledám to co tam není, ale mě se to (po přimhouření oka nad závěrem) líbilo a basta. ()

dANo

Jeden z najslabších animákov, aký som videl... Keďže sú tučniaci moje obľúbené zvieratká, tak som dúfal, že sa aspoň trochu pobavím, ale tento film nie je ani zábavný a čo sa hudby týka, tak to bolo príšerné. A tak ostala už len pochvala za enviromentálne poslanie, čo je však veľmi málo... A toho Oscara ani ja nechápem, lebo toto nedosahovalo ani úroveň hodnú nominácie! ()

zdenny

Já jsem si to v tomto vánočním čase s rodinkou celkem užil. I když jsem měl trochu v krvi. Myslím, že to byla příjemná animovaná pohádka. A ti tučňáci byli opravdu moc krásně vyvedení. ()

yeniczek

Koho napadlo udělat film o tučňákovi, který stepuje a vypadá při tom neskutečně trapně a směšně...? Přitom graficky nádhera, pár nezpívajících a netanečních scén pěkných, ale zbytek je peklo. Jakmile ten prcek poprvé začat stepovat, málem jsem se propadl do země a co teprve ta kresba motýlka, která se mu vybarvila na peří v "pubertě".. Ble.. A to to dotalo Oscara? To asi to rádoby ekologický poselství... Dvě hvězdičky za opravdu pěkný look a pár scén.. ()

Ceres

Zasraná ekologická agitka, která se nám snaží namluvit, ať nežerem ryby. Pojmout první část jako muzikál byla obrovská chyba, ono těžko se dá uplést z hovna bič a snažit se udělat něco jako v Madagaskaru, že jeden song film nehorázně boostnul, uvedl tvůrce do pekel, povedl se jim přesně naopak. Těch nasládlých sraček se měli zbavit, zapracovat více na scénáři a na vtipech, nemontovat tam ten konec stupidní, bylo by to asi někde jinde. Nedívat se na to ve full FD asi jdu s hodnocením ještě níže. ()

Mishqo

čajíček pre detičky...šak to nemalo ani hlavu ani pätu...sem tam nejaký dobrý hlod a chytľavá muzička, ale inak celé jalové...50% s prižmúrenými očami ()

VanTom

Prazvláštní animák. Zpívající, tancující a stepující tučňáci představují sami o sobě značně ujetý nápad, když se k němu ještě přidá ten výrazný ekologický apel, nelze výsledek nazvat jinak než podivností. Bohužel takovou, která mne spíš otravovala než bavila. ()

Timak

Tak tohle se vážně moc nepovedlo. Čekal jsem něco v pixarovském stylu nebo alespoň Dreamworksovém, ale tohle … navíc ani moje děti to nebralo. Ta animace je taky dost bídná, až vlastně hnusná. ()

Mr.Dogman

První plus je neuvěřitelně realistická animace. Druhé plus jsou chytlavé písničky. Třetí plus je nepředvídatelný konec (tedy alespoň pro mě, a mojí kamarádku, se kterou jsem film viděl). A pak... je to prostě jiný film, který může být nudný, ale já se u něj rozhodně nenudil, a hltal každou další minutu. ()

rumczeis

Překvapivě velmi dobrý animovaný muzikál. Ekologická agitace tu je více než zřejmá, ale z počátku plytký děj je vyrovnán úžasnou hudbou. ()

Ichabod

Dokonalá grafika, absolutně fantastiké záporné postavy (tuleň, kosatky, lodě...) vynahrazují stupidní scénář, který sám neví jestli přechází ve finální části v horor, nebo jestli jen má moc přeslazený start. Každopápdně se mi druhá polovina líbila o dost víc, protože po vizuální stránce se dá srovnat i s Wall-E. ()

IvyH

Nevýslovná nuda. Zkrátit na hodinu, ubrat patosu, sjednotit tempo vyprávění, rozhodnout se, zda je to pohádka pro děti nebo ekologická agitka, zrušit český dabing, a pak to snad všichni přežijeme ve zdraví. ()

jitrnic odpad!

Čistý průstřel. Po dlouhé době jsem se dočkal filmu, na kterém mi přišlo špatné a podbízivé úplně všechno (v čele s českým dabingem) a v jedinečné atmosféře autobusu z Brna do Prahy, kdy jsem asi pětkrát ztratil vědomí, jsem zase jednou u filmu zažil nefalšované utrpení. Nejsem žádný masochista, ale jednou za čas to má svoje kouzlo. ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)