Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

james11

Když jsem si tento animák pustil, čekal jsem nějakou pohovou pohádku, kterou pak pustím i malým sourozencům. Prvních pár minut jsem si říkal, že to i tak bude. Ale jak se minuty nelítostně odebíraly kupředu, film ztrácel na pohádkovosti a nabíral na stupiditě. Konečný úsek, kde je Mambo zajat lidmi a později i osvobozen, je podle mě vrchol! Jediné, co se mi na filmu líbilo, byly písničky zpívané tučňáky. Sice jako nápad se mi to nelíbí, ale poslouchat se to dá :-) ()

mrGhostly

Na animáky musel být hodně podprůměrný rok, když tohle vyhrálo Oscara. Neříkám, že Happy Feet je špatný animák. Jen prostě nemám rád tančící, zpívající a "bůhvícoještě" dělající tučňáky a už vůbec ne, když se jejich prostřednictvím někdo snaží šířit morální poselství. Je to sice pěkná snaha, ale vedená fakt otravným způsobem. A to se ještě chystá dvojka. Proč? Ptám se. Proč to sakra těm tučňákům děláte? ()

Sorna

Panebože, jak se tohle mohlo dostat na plátna kin a ještě hůř: jak tohle může mít druhý díl? Animované filmy jsou obvykle alespoň snesitelné, ale u Happy Feeta se má očekávání ani trochu nenaplnila. Stepování nemělo šťávu (chápu, tučňáci jen těžko stepují jako lidé, ale tohle vypadalo spíš jako když se tučňák potřebuje vymočit), písničky bůhvíjak nenadchli, nudný a chaotický děj.... No, jedna hvězdička - možná by se to mohlo líbit mladšímu obecenstvu, ovšem musím ocenit kvalitní a reálné animace. ()

medvidek

Těžko říct, jak by tento film přijaly děti. Obzvláště pikantní je překlad, který intelektuálně zmáhá dospělého a děti mu nemůžou rozumět. ()

BlackMolla

Takový průměrný animák vhodný spíše pro děti. V kině to mělo jisté kouzlo, ale v televizi by mě to nejspíš moc nebavilo. Tučňáčci se mi ale celkem líbili, proto 3 hvězdy. ()

Pavlo

Happy Feet predstavuje typickú americkú patetickú rozprávku. No napriek tomu sú klišéovité veci dobre zamaskované v pre rozprávky netypickej krajine a tučniakmi. Hudobné vsuvky potešia uši, vizuálna stránka ulahodí očiam a príbeh zabaví. Podľa mňa okúzľujúca rozprávka. ()

stenrik

Byli jsme na tom v roce premiéry ze školou v kině jako KVP. Tenkrát díky mému věku už to byla nuda a teď to není o nic lepší. Taky co čekat od filmu s názvem Šťastná noha. ()

Kletus odpad!

Jak je možné, že někdo kdo na prahu 80.let natočil něco takového jako Mad Max 2: The Road Warrior, natočí o necelých 30 let později takovej kryptofašistickej buržoázní škvár. Tohle je rozhodně nejprázdnější a nejblbější animák všech dob. ()

Pythonator

A všichni zpívají a tančí. A jestli se z toho ještě nezablili, tak zpívají dodnes. Jak dokonale zmršit animák? Stačí natočit animovaný muzikál. Vidět ještě jednoho zpívajícího tučňáka, tak ho utluču kusem ledu. A to jsem se domníval, že nejhorší je v tom zpívání Disney. ()

ogheekapr

Nic ve zlém, ale představa zpívajících tučňáků je sama o sobě dost divná, natož o tom dělat film. Děti to možná zabaví, ale ostatní se budou spíše nudit. Dobrý je až samotný nápad s nadbytečným rybolovem kvůli kterému tučňáci nemají potravu...tomu se ale věnuje film vpodstatě až na konci, takže nic světoborného... ()

Poblius odpad!

Tento film byl vytvořen snad jenom proto aby nikdo přes svoje vlastní slzy neviděl kolik hvězdiček dává. V tom případě díky bohu za mou nekonečnou otrlost. ()

koldin

Nechápu, jak tohle mohlo získat Oscara. Už když jsem to viděl tehdy, klepal jsem si místo do rytmu na čelo. Stejné pocity i po opětovném shlédnutí (nějak nechápu, proč jsem to vůbec pustil). Animáky miluju, ale tenhle se opravdu nepovedl. Ani ta animace mi nepřijde bůhvíjak skvělá, už před tímhle "skvostem" spatřilo světlo světa mnohem lépe naanimovaných filmů. ()

NeOn1702

Tak na to, že se to jmenuje "HAPPY feet" tak je to absolutně nejsmutnější a nejdramatičtější animovaný film, co znám. Začátek ujde, aspoň tam zpívají tučňáci, ale pak se to začne hrozně komplikovat. Myslím, že tenhle film stejně nikdy nedokoukám až do konce. ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)