Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiální text distributora)

Jinny

Arsene Lupin se vrátil - a v prokazatelně horší formě. Kdyby žil, nepochybně by porušil svou zásadu nezabíjet právě kvůli Salomému. Pryč je lehkonohost, kterou se kdysi honosila francouzská kinematografie, dnes jsou v módě traumata. Dobrodružství, které nudí, ačkoliv režisér zvolil videoklipový styl i hloubku. ()

honajz

Ve svém žánru velmi slušný film,a to i pro mne jako milovníka Leblancových knih. Je to trochu parodie, trochu Vidocq a má to pravda několik konců (že by chtěli natočit druhý díl a nevyšlo to?), ale rovněž jsem se příjemně bavil. Podle mne film jede od začátku do konce. ()

SOLOM.

Hodně dlouho mi ležel tenhle kousek v šuplíku a tak nějak ležérně jsem jej pořád přehlížel. No a možná jsem tak měl dělat pořád. Bohužel mě nenapadlo nic lepšího, než že si zpříjemníme to dusné odpoledne u nějakého dobrodružného snímku, místo abychom šli raději na koupák. Nechtělo se mi do hororů a tak se mi zloděj gentleman zdál jako dobrá volba. Jenže místo pořádné porce zábavy se mi dostalo dvouhodinové dosti nudné podívané, kterou částečně zachraňovaly alespoň akčněji pojaté pasáže. Místy jsem se v ději trochu ztrácel, protože jsem měl co dělat, abych neusnul. Protože z těch rádoby dějových zvratů (kterých tu bylo nespočet) se mi pomalu ale jistě začala motat palice. ()

Blofeld

Malinko (rozuměj soudný režisér s dostatkem nadhledu) chybělo a tento Arsène Lupin mohl být stejně zábavný jako taková geniální Pytlákova schovanka. V tomhle filmu je všechno, co máte na thrillerech rádi; najdeme tu motivy z Hvězdných válek (-"Jsem tvůj otec." -"Neeee!"), Mandžuského kandidáta, Fanfána tulipána, Šifry mistra Leonarda a bůhvíčeho ještě, jako bonus tu je navíc i Elina Makropulos (zde maskovaná jako hraběnka Josefína) z Čapkovy Věci Makropulos. Hudba je správně pompézní, herci povětšinou tragičtí (což by člověk překousl u kohokoliv vyjma představitele hlavní role) či alespoň unudění (Kristin Scott Thomasová). Tragicky unuděný jsem byl i já... ()

corpsy

Pokus o hollywoodsky ladený akčno-dobrodružný epos už francúzom mnohokrát nevyšiel, napr. VIDOCQ alebo LARGO WINCH. Tento sa k ním môže zľahka pripojiť. Suché a bez života. ()

Terminus

Příklad naprosté tvůrčí impotence a toho, že honosná výprava dobrý film neudělá. Příběh je nesnesitelně překombinovaný (mocenské spiknutí, Lupinova životní traumata), herci nudí (titulní hrdina je vším možným, ale ne švihákem, jakým by měl Lupin být), formální zpracování je fádní. Pařížské lokace zůstávají nevyužity (zlatý Belphegor - Fantom Louvru), film by mohl skončit kdykoliv v druhé polovině, neustálé nejasné pletichy nezaujmou. A především - lupič gentleman ve filmu krade výhradně šperky, pořád dokola... Pryč jsou důmyslné Lupinovy loupeže sepsané Mauricem Leblancem. Potěší snad jen hořící kardinál letící z okna... vp 10.5.2005 ()

Rosana

Co to je? No co to je?! Jediný důvod, proč jsem ztrácela 125 minut svého života byl ten, že film měl úžasnou výpravu a nepřekonatelné kostýmy, rekvizity, účesy, masky a kamera s hudbou také stojí za pochvalu. Střih už byl trochu podivný, předpokládám, že záměr autorův. Ale TAKOVÁ PITOMINA co do scénáře a děje! A takový pěkný filmík to mohl být :( ()

UncleG

Představte si, že jste právě shlédli velmi, velmi nudný film. Představte si ty dlouhé minuty, které jste strávili civěním na pohybující se placaté postavičky, čas bez známky zajímavého děje nebo dokonce vzrušení. Možná jste při tom cítili slabé cukání v palci nad ovladačem, ale bůhví proč jste to nevypli ...a spánek taky nikde... mučivé minuty mají délku hodin a půlhodina se podobá věčnosti, v níž ztracené duše hledají cestu k věčnému odpočinku. Uf! No jednou to osvobození přijít muselo, takže vaše filmová kalvárie po nekonečné době přece jen skončí. Bylo to nesnesitelné? Tak si tu dobu zkuste vynásobit dvěma. A voila! Gratulujeme, právě máte za sebou Arsena Lupina - zloděje gentlemana. ()

Naslund

Ze začátku to nevypadalo špatně a tak jsem si udělal pohodlí, že se podívám. Kamera sice občas poletovala, jako kdyby jí držel superman s probíhajícím epileptickým záchvatem, ale budiž. Další věc, co mě trošku podráždila, bylo, že ač je to dobrodružný film, tak je vážný. Co vím, tak ty lepší bývají aspoň trochu komediální, jako Indiana Jones, One Piece nebo Mumie. Proto jsem se tady pěkně zachechtal, než jsem si uvědomil, že hrdinova matka je opravdu tuhá. No a jak film postupoval, začalo se kupit jedno překvapení za druhým. Postavy začaly dělat iracionální věci, vědět to, co nemůžou, začlo se měnit všechno, co se stalo atd. Mé zaujetí nahradil nezájem a nakonec i zhnusení. 125 minut v pytli a další tu utrácím nad psaním komentáře. Myslím, že to utnu krásnou hláškou hlavního hrdiny ke své milé, co čeká jeho dítě: "Možná ve mně koluje krev vraha, proto nemůžu dovolit, abych ji šířil dál" Následuje úprk hrdiny. ()

kaylin

Co že na tom filmu bylo tak dobré? Eva Green. A co dál? Eva Green. A to jsou mé pocity. Dlouhé, neskutečně roztahané ve snaze zase jednou ukázat, že i ve Francii umí natočit dvouhodinový spektákl v americkém stylu. Neumí a nevím, proč se o to snaží. Francouzská kinematografie byla vždycky skvělá, když byla soběstačná. Tyhle bessonovské komplexy jsou příšerné. A to se na tom ani Besson nepodílel. ()

slunicko2

Jak k tomu přijdou diváci? 1) Kdesi tisíc kilometrů na jih od rovníku in America latina se bujní muchachos inspirovali dvaceti Leblancovými detektivkami a vytvořili stotřicetišestidílnou ságu o životě a díle onoho slavného lupiče - gentlemana. Bohužel však zřejmě nenašli producenta a tak se rozvleklého scénáře nakonec ujali rodní Francouzi s tím, že rozsah děje seriálu zůstane zachován i ve filmové dvouhodinové verzi. A tak se i stalo. 2) Dějové zvraty, neustále se vzdalující konec, volba herců, celkové pojetí, prostě všechno se zdá nasvědčovat tomu, že vpravdě šílené vysvětlení, kterého jsem se dopustil v minulém odstavci, zase tak moc absurdní není. ()

corona

Nenapíšem tu určite nič nové ale nejde mi nepodeliť sa s ostatnými užívateľmi o to, že spolu s "Do hlbiny" bol Arséne Lupin určite najnudnejší film aký som videla. ()

dee-key

Víc jak dvě fakt nedám. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem od toho nečekal opravdu ani zvukový záznam, ale ve výsledku to nebylo úplně nejhorší dílo na Zemi. Vedle asi tak dvou sklápěček nedostatků to ale především přepálili s délkou. Stopáž dvě hodiny je v tomto případě zbytečná jako kapavka. ()

Nautila

Klišovátá rádoby líbivá nuda s příšerně nesympatickým hlavním představitelem. Je to plné směšných a zbytečných scén a celkově to trochu padá do nějaké telenovely, o život Lupina, o to klamání a loupení vlastně vůbec nešlo. Zase jenom nějaké romantické cancy. Brr...zbytečnost a ztráta času. ()

Streeper

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Dvě krásné slavné herečky v jednom filmu Kristin Scott Thomas a Eva Green a ze svého talentu neukáží ve filmu vůbec nic. Přišlo mi, že Eva Green se ani nesnažila, prostě jen odříkala své repliky a pak si umřela. Kristin se snažila o něco více, ale nestačilo to natolik, aby mě to bavilo. Navíc postavu Arsena Lupina jsem si představovala jinak, než jak ho tvůrci vyobrazili v tomhle filmu. ()

C0r0ner

Nízkorozpočtové a amatérské zpracování na tom je vidět jasně, ale to je vlastně jediná vada, kterou jsem na tomhle filmu našel. Jak obsazení, tak herecké výkony, scénář i režie mi přišly v pořádku a přesně takové, jaké by člověk od čistokrevného béčka čekal. Žádný klenot, ale jako jednorázová zábava optimální. 70% ()

pakobylka

Nesympatický hrdina v nesympatickém filmu s kulisami, které se marně snažily zakrýt jeho vnitřní prázdnotu - a s dějovými zvraty, které mě vážně nebavily. Velice bídné 2*. ()