Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiální text distributora)

necisty

Co jéé? Proč tak nízké hodnocení?! No tak okej, je to zbytečně dlouhé, ale jinak krásné, tajemné a zaplantané:). Časté a nečekané zvraty jsou z mého pohledu plus a překvapivý konec také. Eva Green je nádherná. ()

Juto

Prvá polovica filmu má pomalé tempo a je to nuda. Tá druhá sa zrýchli, ale na úkor zmätočnosti. 3/10 ()

c.tucker

Mohu se optat proč? Ten film byl nehorázně špatně režijně veden, že jsem se chvílemi cítil jak na tripu nebo jiných halucinogenních drogách. Postavy po celou dobu jednají iracionálně a vůbec to nedává smysl, kamerové nájezdy a objezdy mi v jednu chvíli připomínaly špatný béčkový akční film a hned vzápětí neskutečně špatný německý romantický film. Děj neměl kloudný postup a smysl, jediné "neočekávané" bylo jasné od samého začátku. Proč tam byl vůbec zmíněn Savate, když byl naprosto nepodstatný a ještě neefektivní. A takových nesmyslů, je zde spousta. Hlavním problémem je ovšem naprosto neskutečně a nemorálně přepálená stopáž, to vám prostě vypálí do mozku díru, což by taková kupříkladu hodina a čtvrt ještě nezvládla. A proč dávám jednu hvězdu? No ta je za Evičku Green a Romaina Durise, kteří byli ale pod tlakem okolních prací na filmu naprosto nevýrazní a nevyužití. P.S. WTF ten konec, u toho jsem si už trošinku ublinkl do pusy. ()

mortak

Jako znalec a obdivovatel Arsene Lupina pláči nad zmařenou příležitostí. Autoři totiž převedli knihu "Hraběnka Caligostro" Maurice Leblanca vcelku otrocky na plátno, aniž by při tom mysleli na současného diváka. Ten potřebuje tyto staré dobrodružné romány modernizovat, jako se to povedlo u Leblancova kolegy A. C. Doyla (filmový Sherlock Holmes se vrací ke kořenům - brakové senzační četbě na zadních stránkách novin, televizní seriál ho modernizuje). Leblanc si od Doyla půjčoval hrdinu (Arséne Lupin kontra Herlock Sholmes, Dutá jehla), a stejně jako on bral svého hrdinu jako nutné zlo a snažil se psát vážnou literaturu. V románu Tygří zuby nechal Lupina věnovat francouzské vládě Mauretánii, vysvětlit jí, jak pomáhal v předchozích dílech porazit v WWI němčoury, a ta ho za odměnu už nestíhala a nechala ho se svou novou láskou dožít v klidu a míru. jenže čtenáři chtěli další a další dobrodružství, a teprve teď vznikla "Hraběnka Caligostro", začátek nové série o Lupinově mládí (takový spin-off). Dle Doylova vzoru profesora Moriartyho na scénu vstupu Lupinův největší nepřítel, který mu ničí všechny lásky, ale nemůže ho zabít (hádejte proč?). Jenže k pochopení tohoto románu MUSÍTE znát ty předchozí, jinak se v něm nevyznáte. Arsene Lupin na svou filmovou modernizaci a znovuvzkříšení musí ještě čekat. Snad to nebude trvat dlouho. ()

otík

Totálně zpackaný příběh o lupiči gentlemanovi, který nám Francouzi podali v tak moderním hávu a za tak tajuplných skutečností, až to pěkné není. Nejenom že se Arséne potýká s nadpřirozenem a sto let starou čarodějnicí, ale navíc umí jakési bojové umění, mlátí lidi hlava nehlava a stále jen hláškuje, že není vrah a že nikdy nikoho nezabil. Prostě hrůza a děs. ()

vesper001

Jsou filmy, u kterých v duchu korunuji Francouze na kinematografické krále, a pak jsou filmy, u nichž nelze než konstatovat, že galský kohout patří leda tak do polívky. Arsène je otravnější než arzenik, takže lze jen těžko uvěřit, že by o něj na život a na smrt bojovala smrtelnice s nesmrtelnicí, a dvouhodinová stopáž je přímo smrtící. O hereckých výkonech nemůže být vůbec řeč, popravdě, dokud mé zděšené oko nespočinulo na vytrvale se křenícím Romainu Durisovi, domnívala jsem se, že nelze zkřížit člověka s kozou. Pokud ovšem zařadíme hlavního protagonistu do kategorie mečivý brav, zbytek ansámblu nelze slušně označit jinak než jako bučivý skot. Dokonce ani krásná Eva Green nemá co hrát a to hovoří za vše. ()

Kamkon

Ano, některé dějové zvraty jsou až k nevíře (už jsem si říkala, jestli Josephine není jeho matka :)))), ale celkově je to docela příjemná oddychovka, avšak s divně hrajícími herci (i mojí oblíbenou Evou Green). A konec mi nějak nedošel, že by snaha o nějakou mystifikaci nebo navázání na pokračování, kdyby to mělo úspěch? ()

filmmovier odpad!

Tenhle film je další nudná blbost. Prostě dobrý film, který se vůbec nepovedl. Arséne Lupin je legenda, ale tak trapnej film si vážně nezasloužil. Film ukazuje lupiče gentlemana v úplně jinym, dost blbym světle... Ne, ne, ne. tenhle propadák už nikdy víc nechci vidět... ()

TO

Velice svižný až zběsilý, na pohled pěkný, trikově povedený, zábavný. Asi je to hovadina, ale alespoň nenudí a Kristin Scott Thomas a Eva Green jsou zde dosti působivé. Závěrem prodlužovaný a nakonec stejnak nedořečený. Něco jako nové verze Fanfána Tulipána nebo Hraběte Monte Crista. ()

lennyd

Čím se bude Arsin Lupin živit bylo jasné už od malička. Jeho otec, známý lupič, svého syna na budoucí řemeslo dobře připravoval, a i přesto že byl na útěku zabit, malý Arsin měl o své budoucnosti jasno. O mnoho let později se Arsin, stejně jako dříve jeho otec, zabývá loupežemi šperků a cenností. Když jej ale osloví komtesa Joséphine de Cagliostro (Kristin Scott Thomas) dostane teprve jeho zlodějská kariéra pořádně zabrat...Ač jsem tento film dokoukal předevčírem, okamžitě se mi vykouřil jeho děj z hlavy. Přitom na technickou stránku (kamera), ani herecké obsazení (Kristin Scott Thomas!!) si nelze vůbec stěžovat. Stěžovat si lze snad jen na zbytečnou překomplikovanost scénáře, který za a) diváka (mne) vůbec nezaujal, za b) motá páté přes deváté, c) chvilku se tváří jako seriózní film, chvilku zase jako přihlouplá pohádka. Prostě těžce nezvládnutý pokus Francouzů o proniknutí do vod, kde bohužel/bohudík vládnou Američani... ()

Aven

Neuvěřitelná zplácanina všeho možného. Výsledek je podobný, jako když pejsek a kočička vařili dort. Jen ve stručnosti - nesympatický hlavní hrdina, francouzský box ve kterém se používají kopance a ve vyjímečných případech i jakési vycházkové hole (naštěstí ne francouzské), kradení šperků ve stylu "přijdukešťabajzněaprostějitostáhnuzkrkuaještězeměbudevlhká", hledání vraha Arsenova otce, nesmrtelná hraběnka, skupina spiklenců a jejich pletichy, frakce uvnitř skupiny a jejich pletichy proti jiným členům skupiny spiklenců, Arsenův otec žije, slušivá proužkovaná trička jak z obchodu HM, transplantace obličeje, muž s železnou hlavou, tak kdo je sakra Arsenův otec?, dějové salta mortale v závěru. Než znovu pozřít tohle, to už radši ten dort. ()

ravalah

Nemohl jsem se dockat konce, nastavovani kase mi nikdy nechutnalo a nikdy chutnat nebude. Nelogicke chovani postav, vsichni na sebe alespon jednou mirili zbrani(reziser se v tom zrejme vyzival), nejmene troji nastavovani konce, dej pusobi rozbite a neucelene, kamera se v jednom kuse toci kolem neceho dokola. Dneska jsem by na Inglourious Basterds a prisel jsem domu silne nabity zazitkem. Tenhle film mi ukazal pravy opak kvalitniho filmu ()

shantim

Velmi rozpačitý scénář s mnoha diskutabilními zvraty dělá z tohoto snímku sice hezkou podívanou, ale trošku trapnou a rychle zapomenutelnou. 50% hvězdiček ()

klima777

Estetika klipu (což je možná největší plus...), ničemný syžet, film, který neurazí, ale potěší jen ve zřídkavých okamžicích. Dojmy rozpačité, nikoliv zcela negativní. Bubble gum. ()

Werichowka odpad!

Ne-e! Po tomhle šoku jsem se musela uklidnit u originální verze. Tohle je jen další hřebíček do rakve francouzské kinematorafie! ()

kenkaku odpad!

Kdyby Romain Duris nosil jako malý žabožrout rovnátka, němusel teď vždy když se pokusí o úsměv, vypadat jako ichtyl. Podobné je to s Evou Green. Sice to byla jen její druhá role, ale protože nehraje psychopatku ani nebyla v polovině záběrů svlečená, její výskyt je doslova zoufalý. Jediný kdo vypadá i hraje naprosto skvěle je K.S.T. Na to že jí tam bylo 44 to byl zásah do černého (i když upřímně by mě zajímalo co komu dlužila, když ji přiměli v tomhle hrát). Tím jsme rozebrali obsazení. Zbytek je tak debilní, že ani nestojí za řeč. Kung-fu panda pohyby během soubojů, debilní překombinovaný scénář a ty efekty… ach můj bože. ()