Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiální text distributora)

sibskyn

Arsene Lupin, skvělý gentleman, který má vášeň pro loupení šperků, k tomu dokonale ovládá kickbox se zaplete s čarodějnicí, se šlechtou, kteří od něho chtějí najít ztracené kříže, k tomu se zaplete jeho otec, který se dlouho pohřešoval, a takhle to pokračuje dále, že se v té srače, težko orientujete a nemáte ani zájem vědět co se tam odehrává, radči se tomuhle dílu vyhněte. ()

lobsang odpad!

Salomé je nový Ed Wood, jeho film je totiz tak strasny, az je zabavny. Doporucit se da vsem, kdo se radi smeji cizimu neumetelstvi, ja mezi takove patrim a popadal jsem se za bricho od zacatku do konce :-)) ()

rozika

toto bolo čo? Keď sa stretne pár babrákov z F-I-E-GB a vytvoria takú patlaninu, tak jedna hviezdička je za tie exteriéry a kostýmy. ()

P/\/EL

vypadá to docela dobře..ale je to děsně efektní...jinak taky slátanina........nudí to...a ty kostýmy nejsou uplně autentický - takovej časovej mišmaš.. ()

Krikri77

S francouzskými filmy mám problém už hodně dlouho. Při jejich sledování mám neustálý pocit, že jim většinu spojovacích článků někdo vystříhal! A Arsen Lupin je dalším z nich. Neuvěřitelně překombinovaný, nudný, dlouhý a přitom splašený. Dokonce ani jakási komiksovost nepomohla k tomu, aby začal být alespoň zábavný. Nechápu snad něco? Nebo to prostě tvůrci nezvládli? ()

mark.benford

keď som sa prvý raz odhodlala pozrieť si tento film, išla som do toho bez akéhokoľvek očakávania zábavy. skôr som sa obávala, že to bude hrozná blbosť. a ona to možno aj blbosť je. no asi mám divný vkus, ale mňa osobne tento film baví pozerať. áno, baví pozerať, pretože si ho pustím minimálne raz-dvakrát za rok ako fajn pozadie k nejakej činnosti, a popritom sa nechám vždy znovu poblázniť rozkošným arsénom lupinom. romain duris je jeden z mojich obľúbených hercov a myslím, že je to práve jeho zásluha, že sa k tomuto titulu rada vraciam. napriek tomu, že to nie je filmový počin, ktorý by sa zapísal do histórie svojou duchaplnosťou, vtipom alebo myšlienkou, vo chvíľach, keď nehľadám nič intelektuálne, rada si pozriem práve zlodeja gentlemana. arséne lupin je skutočne šarmantná postava. a niektoré tie jeho kúsky podľa mňa nemajú chybu. ()

andy60

Film ve mě nevzbudil žádné emoce, prostě jen tak plynul, částečně mimo mě. Možná by prospěla kratší stopáž. ()

Oxytocin odpad!

Těšil jsem se na příjemnou atmosféru z pařížské smetánky, která bude okouzlena a následně nevědomky oloupena šarmantním zlodějíčkem A. Lupinem. Ze začátku tomu nenasvědčovalo nic, že s každou přibývající minutou to bude větší a větší blbost zabíhající až do nadpřirozena a s naprosto tupým koncem. ()

Jirkacek

Jako kluk jsem četl několik knih od francouzského spisovatele Maurice Leblanca, jenž napsal několik detektivních románů a povídek, ve kterých vystupoval lupič-gentleman Arsène Lupin. Pamatuji si, že mne ty příběhy hodně bavily a tak jsem se docela těšil i na filmové zpracování z roku 2004 s názvem Arsen Lupin - zloděj gentleman. Tento snímek jsem viděl poprvé nedlouho po jeho natočení a tenkrát mne moc nebavil, připadlo mi to všechno jakési zmatené a nesourodé. Přesto jsem se rozhodl na něj po letech podívat znovu a neodradilo mne ani špatné hodnocení zde na ČSFD. Příběh se začal odehrávat roku 1882 ve Francii, tedy v období, které mám z celé historie nejraději. Přestože nemohu nic vytknout kulisám, kostýmům ani Francii jako takové, více mi líbilo prostředí anglické této doby. Na začátku jsme se dozvěděli, jaké měl Arsen dětství a že už jeho otec byl zloděj. Pak přišel střih a milý zlodějíček v podání Romaina Durise byl najednou dospělý, zestárl o 15 let, přičemž kráčel ve šlépějích svého otce. Zakládal si však na tom, že vždy jen kradl, ale nikdy nikoho nezabil. Ženy ho zbožňovaly a to dokonce i když je okrádal, o tom jsem si mohl nechat jenom zdát. Když mu zemřela matka v nemocnici, potkal zde svoji sestřenici, která jej odvedla k sobě na zámek, kde mu zařídila práci u svého otce. Při povaze Arsena jsem se nedivil, že netrvalo dlouho a jeho příbuzná, kterou si zahrála Eva Green se s ním vyspala. Jednoho dne se seznámil s okouzlující ženou komtesou de Cagliostro, kterou si zahrála modrooká Kristin Scott Thomas. Opět jsem se nedivil, tentokrát tomu, že Arsene podlehl kouzlu této komtesy a poté i ona jemu, jenže jejich milenecký vztah nebyl ani ideální ani bez mráčků. Zlodějíček se totiž náhodou dozvěděl, že otec jeho sestřenice vévoda de Dreux-Soubise je členem monarchistického spiknutí, jehož členové chtějí svrhnout Francouzskou republiku a na obnovený trůn dosadit vévodu Orleánského. Do té chvíle jsem měl stejné pocity jako při prvním sledování filmu, ale v tomto okamžiku mně děj začal bavit kvůli tomu, že spiklenci pátrali po ztraceném pokladu francouzských králů. Cestu k pokladu měly dle legendy ukázat tři kříže a byl jsem tedy zvědav, kdo a jestli jej najde. Ve hře byl pochopitelně Arséne, dále komtesa Joséphine Balsamo, kteří by měli spolupracovat, ale jak jsem psal, nebylo tomu tak vždy. Jejich vztah totiž komplikovala smrt Arsenova otce, kterého někdo zavraždil a vypátrání vraha byla další věc, která mne držela při životě a u TV, protože ten film měl celkem zbytečně 125 minut. V popředí tedy bylo hledání pokladu a vraha, v pozadí zase vztahy mezi Arsenem a komtesou a sestřenicí a pak se to vystřídalo a poklad ustoupil a vztahy předstoupili a pak se to srovnalo, prostě zmatek. Konečně jsem se skoro na konci dozvěděl výsledek obou pátrání a zdálo se, že by film mohl skončit. Ale kdežpak, režisér Jean-Paul Salomé na rozdíl ode mne ještě neměl dost a příběh zloděje pokračoval v roce 1913 v Paříži. A mně pak pěkně naštvalo, že po tom, co se u nádraží v hlavním francouzském městě stalo, zůstal konec otevřený. Bohužel ten závěr srazil jednu hvězdu z nebe, ale celkovou průměrnou podívanou jsem stejně nemohl hodnotit nějak vysoko. Myslím, že se to režisérovi nějak vymklo z rukou a naservíroval nám namísto polévky, hlavního jídla a zákusky všechno v jednom, takže jsme si ani nepochutnali a ještě nám bylo doma špatně. Suma sumárum Arsen Lupin - zloděj gentleman ode mne dostal jen tři gentlemanské hvězdy ***. () (méně) (více)

McGuffin

Když je titulní postava Arsen Lupin – zloděj gentleman, Arsène Lupin, točí se všechno kolem ní? Ale kdež, klíčové jsou tří klášterní kříže, které dohromady vyznačují cestu k pokladu, a nic z toho Lupin nechce. Jen se nachomýtl k zápasu dalších postav o ně a z různých, spíš neznámých důvodů občas vypomůže. Proč nezištně pomáhá o sto let starší ženě, která na něj dělá kukuč a jen ho využívá, a přehlíží děvče, co pod srdcem nosí jeho dítě? Aby scenáristé Laurent Vachaud a též režírující Jean-Paul Salomé publikum ušetřili všech pochyb, nechají Lupina čas od času něco roztomile čornout, ano, líbí se to i okradeným, ostatní zájemce o kříže cosi meditovat o budoucnosti svojí nebo Francie, a občas též někoho zemřít. Zajímá vás, co poklad? Objeví ho Lupin, a je mu to úplně jedno. A co jeho ženy? Raději ani nezmiňovat. Najít zde postavu, která by něco dokázala, opravdu nelze. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()