Breakheartský průsmyk

• USA Breakheart Pass (více)

Armádní pevnost v divočině plné Indiánů a desperádů zachvátila epidemie. Na pomoc je vypraven transport s náhradní posádkou, pastorem, léky a rakvemi pro mrtvé. Vojenským vlakem jedou také ctižádostivý guvernér a jeho snoubenka, dcera velitele pevnosti. A pak je tu ještě jeden pasažér, o jeho společnost však nikdo moc nestojí: bývalý profesor na medicíně John Deakin, hledaný pro podezření z řady těžkých zločinů. Šerif ho dopadl a jedinou možnost, jak zatčeného dopravit do pravomoci úřadů, představuje právě onen zvláštní vlak. Hned od začátku cesty pronásledují transport podivné nehody, nevysvětlitelné události a smrt... (TV Prima)

Earl10

Na první pohled velmi lákavý námět, ovšem ve všech aspektech nedotažený. Rutinní režie či kamera nepomáhájí, naopak herecky působivé. Westerny s vlakovou tématikou mám opravdu velmi rád, tentokrát však převládá zklamání. Křečovitý polotovar, který místy upoutá, ale v konečném důsledku patří do průměru. Ovšem potenciál tam byl mnohem větší! [50%] ()

Kovaja

Přenádherná zasněžená příroda kterou si to šine armádní mašina ve které se dějí rukou záškodníka podivné nehody.Bronson je podezřelým č.1,nikdo však netuší že je tajným agentem s posláním chránit státní majetek. ()

pipapa

Podivný krimi-western, kde si Bronson dělá pod falešnou identitou, co chce a jde mu to jako po másle. Konec s indiány a vše řešícím dynamitem je úděsně toporný a stáhne celou předcházející snahu úplně ke dnu. ()

kkarx

Hodně originální, napínavý mysteriozní western ze 70. let s Charlesem Bronsonem, krásnou hudbou Jerryho Goldsmitha a úžasnou atmosférou. Vřele doporučuji. ()

strikeman

Kombinace Vraždy v Orient expressu s Jamesem Bondem s celkem naivním průběhem a napětím na bodu mrazu. Výraznější kladnou stránkou filmu je asi jen hudba Jerryho Goldsmithe. Bronson bohužel vždy byl, je a bude mužem jediného kamenného pohledu. 50% ()

Wolvie

Vysoce kvalitní a originální western s akurátní stopáží,díky které napíná a překvapuje nonstop.V rámci žánru nadmíru příjemné osvěžení.. ()

Ozzy2

Ale jo, koukat se na to dalo,ale chtělo to jen jediné-vypnout mozek.Tolik hovadin v jednom filmu se nevidí.Parta šmelinářů se zbraněmi si mezi sebe pustí vládního agenta?Samozřejmě, mysleli si, že je to hledaný vrah,žhář a podvodník.proč ho tedy rozvázali a nechali ho šmejdit po vlaku? ()

dakarin

Bronson super, dobrý scénář i režie, typově dobře zvolení herci, velmi působivé exteriéry. Komu se tahle podívaná z roku 75 líbila, dovoluji si doporučit Nebezpečný útěk s Genem Hackmanem z roku 1990. Jinak akorád nevím, kolik tam měli těch unikátních dřevěných mostů - jestli nejezdili pořád po tom jednom braném z různých úhlů :-) Takže ok, palec nahoru ;-) ()

tranquill

"Člověk je nevinný, pokud neprokážete opak!" Docela výpravná a dobrodružná podívaná, jen proti krimi přece jen převládl western. ()

AnanAss

Můžete si být jistí, že jakmile máte za pasažéra Charlieho Bronsona, tak o nudnou vyjížďku rozhodně nepůjde a mrtvoly začnou rychle přibývat. A také si můžete být jistí, že nic není takové, jak se zpočátku zdá. S žánrem akční a western bych byl trochu opatrný. I když atributy tady jsou - indiáni, kolty, kobyly, pěstní potyčky i nějaké ty exploze. Dobré dvě poloviny stopáže však jde o vlakovou detektivku, ze které by se zamotala hlava i samotnému Poirotovi. Nutno však podotknout, že jde o detektivku, která neurazí a rozhodně nedělá ostudu. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

bearmeedek

Velice zajímavý počin. Tajemná detektivka v prostředí jedoucího vlaku. To už tu bylo. Ale ne ve westernovém prostředí. Co se zpočátku zdá pomalé, se postupně dobře rozvíjí, až do akcí. Opravdu příjemná změna z těchto končin. ()

mira.l

Já nevím, mě to moc nezaujalo už od samého začátku. A ta indiánská taškařice na konci.... tam chyběl snad už jen Bud Spencer a Terence Hill. ()

Marek06

Zajímavé spojení westernu a detektivky, ve kterém Charles Bronson vyšetřuje záhadná úmrtí ve vlaku. Ve filmu nechybí tajemná atmosféra, akce (vykolejení vagonů s vojáky, rvačka na střeše vagonu, závěrečná přestřelka) a prostředí zasněžených hor. K páté hvězdě chybí jenom kousek. ()

Tiiso

Dvě hvězdy kvůli Bronsovi a pak ještě kvůli nápadu. Který se však nepodařilo až tak dobře převézt na plátno. A to díky fušerským napojovaním různých scénických obrazů apod. Když už jsem se hezky ponořil do děje vytrhlo mě z něho nějaká nelogika či jiný rušivý element. Věčná škoda jelikož takto netradičně pojatý westernový žánr mohl poskytnout hezký zážitek. ()

Rimland

Špionážně-detektivní, syrová westernová "macleanovka" točící se kolem jízdy jednoho vlaku, během které postavy hynou všemožnými způsoby? No jářku, proč ne? ()