Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

Sakikura

Luxusní výstup Johnyho Deppa, sladká atmosféra a dávka nerafinovaného humoru z tohoto díla dělá opravdovou filmovou mňamku. Scénář se mi moc líbí a námět je originální, ve spojení s dobrou režií a herci se fakt má na co koukat. Doporučuju:) ()

AceDandelion

Co si budeme vykládat, Tim Burton je prostě Pan Někdo, kdo narozdíl od všech ostatních dokáže vymyslet naprosto originální příběhy, který nás diváky jednoznačně oslní,pobaví a uspokojí na plné čáře. Tenhle chlapík má prostě svůj styl,kterej si jede a kterýho se drží .... kterej,přinejmenším mě, nepřestane udivovat svou krásou a bohatostí. Líbilo ! Johny,Helena - jako vždy. ()

nolme

Skvělý film, ale musím ubrat hvězdičku za ty šílené "zpívací" scény pidimužíků v továrně...jen taková zajímavost: mezi herci, o kterých se uvažovalo do role Willyho Wonka, byli: Jim Carrey, Adam Sandler, Nicolas Cage, Rowan Atkinson, Robin Williams a další. Dokonce o roli měl vážný zájem i Marilyn Manson:P ()

LeePriest

Johnny Depp má zase jinou roli a zase hraje skvěle. Po vizuální stránce perfektní, kostýmy se povedly, prostředí krásný, děj taky fajn. Prakticky od začátku až do konce se mi film líbil. ()

riso677

Ako v snu,továreň na čokoládu ma pobavila a zaujala tím že chlapec s chudobnej rodiny vyhral zlatý lístok do továrne. ()

Brenda.Ch

No pro mě nic moc, barevná na efekt hraná podívaná se spoustou všeliakých kýčů a fantasmagorických nápadů. Jako pohádka pro děti mi to přijde příliš křiklavé a speciálně pro naše děti příliš "cizí", a pro dospělé to taky nic moc není. Slabý Burton, on umí dělat mnohem lepší věci. ()

A_S_P

Rozhodovala som sa medzi 3 a 4* a napokon som dala štyri, viac-menej len z toho dôvodu, že Charlie a továreň na čokoládu je lepší film, než mnohé iné, ktorým som dala tri hviezdičky. Pravdou však ostáva, že niektoré veci sú trochu prehnané/gýčové, no to ešte berie. Tú jednu hviezdičku sťahujem pravdepodobne za umpa-lumpov, ktorí mi kazia dojem z celého filmu. ()

Aidina

Film se sladkou příchutí čokolády, lízátek a cukrátek. Krásný a voňavý svět bez přítomnosti fialové kravičky Milky. Za vším jsou totiž úžasní Umpalumpové. Vizuální efekty a triky jsou dokonalé, skvělá hudba a samozřejmě Johny Depp jako Willy Wonka. ()

Anikiti

Typická Burtonovská pohádka poukazující na to, že snů se nemáme vzdávat, ani když už jsme staří! K prostředí není co dodat! Stará padající chatka, nebo sladkostmi přetékající továrna pana Vonky nemá chybu.Dvojice Burton a Depp ukázali, že mají světu ještě hodně co nabídnout. ()

Johanita

Kombinace Burton&Depp mi vyhovuje... a tenhle film mi prostě hraje na srdeční strunu. Hudba, kostýmy, příběh,... všechno mě to baví. Je to tak pohádkové a zároveň tajemné, vážné a zároveň zábavné (Oompaloompas are best!), dětské a zároveň strašně dospělácké... Celé mě to prostě baví od začátku až do konce a můžu se na to dívat pořád dokola... Zajímavé komentáře - Galadriel, Isherwood ()

LencaN

Od úvodních titulků až k závěrečnému slovu umpalumpovského vypravěče je to geniální :) každý záběr je čistý, ale zároveň i bohatý a nápaditý. Divoké barvičky kontrastují naopak s šedivými nebo jednobarevnými prvky. Všechno precizně promyšlené. Strašně jsem Karlíkovi fandila, měla jsem radost, když se mu dařilo a když ne, tak mi bylo smutno i za něj. Továrna pana Wonky mě vcucla i s brýlemi. Takhle nějak podobně si musí představovat ráj každý milovník sladkého a já bych se taky jednou ráda podívala do Wonkovy továrny. Herecké obsazení nemá obdoby. Není jediná postava, kde bych měla výtky k výběru představitele nebo hereckému výkonu. Johnny exceluje a dokazuje, že zvládne zahrát jakékoli sebešílenější ale i jemné citlivé výrazy, kde hraje třeba jen očima. Umpalumpové jsou zlatíčka. Jsou prostě rozkošní, ale přitom jsou hrdí a mají svoji osobnost. Jejich výstupy jsou bomba :) film hlavně přináší hodně ponaučení a životních mouder. Co dodat...jednoduše ach...fantazie jako z jiného světa...a taky, že to jiný svět opravdu je ;) ()

maty40

První "pohádka" s výchovným podtextem, kterou bych pustil svým dětem. Nedával jsem moc šancí, ale překvapilo mě to. Johnny Depp se svým hrncem na hlavě asi neuhrane další zástupy bláznivých fanynek (zaplať pán Bůh za ty dary, je jich přemnoženo a na mě už žádný nezbývaj!), ale svoji roli zahrává velmistrovsky. Dětští představitele hrají obstojně, i když cynickému Wonkovi dělají spíš jen takovou stafáž. Mám slabost pro Burtonovo přebarvování a přehánění scény - město šedé, továrna uvnitř hraje barvami, ulice na sebe kolmé, uprostřed barabizna značící chudobu. K dokonalosti dohnaly Karlíka písničky po každým zmizení dítěte, ty mě odrovnaly. Musel jsem ale přivřít oči skrz ten závěr, ten nemusel být tak patetický, ale jinak jasných ***** ()

jouzy

Tento strhujicí příběch ve smyslu Alenky v říši divů v podání REŽISERA Tima Burtuna a nesmrtelného Johnnyho Deepa který roste film od filmu, prostě slzička do oka a veni vidi vici. ()

easer07

Strašně pěkný filmaš. Film je dobrým názorem, toho, že i v 21. století se dá natočit něco opravdu pěkného, oddychového a pozitivního. Johny Depp jako Willy Wonka, maskéři se pořádně na něm vyřádili, vůbec jsem ho nepozal :) Hudba byla super. Prostě ještě lepší, než originál. Deep Roy jako umpa lumpa byl dobrý efekt. Jak byl na začátku ten špekoun, válel jsem se na zemi smíchy jak tam požíral tu trávu, šlehačku a všechno možné. Čokoláda tedy na mě vystříkla velmi komedicky a snad už jen, chceš čokoládu ?, jo, měl sis jí vzít :) Krásné. ()

jessic

Přestože tahle Dahlova knížka nepatří k jeho nejlepším, tenhle bizarní a nesmírně vtipný kousek mě okouzlil. ()

Ondrew

Da sa povedat, ze z dalsieho stretnutia mojho oblubenca Johnnyho a dalsieho fajn ujeteho typka Tima, vznikol tradicny LSD vylet do "Krajiny-nekrajiny". :) Povodnu Dahlovu predlohu som necital, ale hoci v jeho poviedkach sa skryva vselico, hehe, nemyslim si, ze by si vizualne stvarnenie TOHTO " Karlika" predstavoval prave takto. Jedine, ze by v tom celom LSD projekte isiel spolu s Deppom a Burtonom. Kazdopadne, toto bol film s J. Deppom, ktory som dlho odsuval... Avsak prave teraz som sa konecne odhodlal a weeeeeha! Tusil som, ze ti dvaja maniaci (Depp&Burton) stvoria i v tomto pripade cosi maximalne sialene. LSD, pripadne iny kvalitny menic vedomia, tu rozhodne zohral zarucene slusnu rolu, ale pre nas... divakov je to jedine vyhoda. Kto iny by nam prinasal taketo filmove ulety, nebyt spominaneho dua? Hehe, viem o tom svoje, a tak hodnotim na sialenych 80% ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)