Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

solskjaer

Nicholson jako stárnoucí mladík, Keaton jako osaměla spisovatelka a Reeves jako úspěšný doktor byla trefa do černého a jiné herecké obsazení než toto by asi filmu hodně ublížilo. Diane byla naprosto úchvatná a minimálně tu nominaci na Oskara si určitě zasloužila. Film samotný nejspíš nic neřekne mladé generaci a hlavní kouzlo tohoto filmu ocení nejspíš až generace minimálně středního věku, ale vyjímky potvrzují pravidlo a já musím uznat, že mě film dostal a to i přes to, že tento žánr nemám vůbec rád. Velice zábavné a komické situace, perfektně zahrané i tak se dá definovat tento opravdu povedený film. Škoda jen, že má oblíbená herečka Frances McDormand si zde střihla pouze "vedlejšák" , ten ji totiž vyloženě nesedí a jak já říkám ona je prototyp herečky zrozené pouze pro hlavní role! ()

Heraldika

Milé dámy, položím vám hypotetickou otázku. Představte si, že jste rozvedená žena po padesátce, vypadáte výborně a po letech bez chlapa se vám najednou začnou dvořit dva muži. Jedním z nich je vypelichaný seladon po infarktu, který neumí žít v páru a druhým krásný, citlivý doktor, který vás naprosto zbožňuje a vůbec mu nevadí, že je o 20 let mladší. Tak tedy, kterého z těch dvou si vyberete? Správně, Jacka Nicholsona jako Diane Keaton asi NE! Vyberete si pochopitelně Keanu Reevese. Jak jste již pochopily, tento film je ze života :-) :-) haha. Takže začátek filmu je vtipný. Ovšem druhá polovina se už nesnesitelně vleče, i když je nad slunce jasné, kterýmže směrem se šnečím tempem ubírá. ()

Chise

Zadek Jacka Nicholsona? Já říkám ANO! :) Je skvělé, že se tento herec protentokrát skutečně odvázal a ukázal, že svůj věk si uvědomuje a zatím s ním zvládá existovat. A Diane Keaton? Taky byste si chtěli v bezmála sedmdesáti nabalit takovou kočku, že? A.Peet ovšem umí lépe, stejně jako K. Reeves, který své herectví omezil jen na rozkošná psí očička. Závěr mohl být lepší, ale na oddychovou komedii to svou úrovní pořád ještě stačí. ()

ranp

Jack to prostě se ženskýma umí, a to jak na filmovém plátně, tak v reálném životě. Velice příjemný film a poctivé čtyři hvězdičky. ()

kenkaku

Tak jo... je to na 5 z 5ti jen proto že mám rád happyendy (i když je to kýč), mám rád Jacka Nicholsona v komediích, Jack má k sobě "paní herečku" Diane Keaton a fakt jsem se při této komedii bavil. Uznávám bez mučení že to "hledání cesty k sobě" bylo o dost zábavnější než poslední třetina filmu, přesto díky to mu romantickému konci (je to romantický film = musí mít romantický konec... jsem rád že si rozumíme) jsem spokojen :). ()

gutshoter

Fajn oddychovka. Výkony herecké netřeba popisovat, každý to viděl. Žádná moudra jsem si z tohoto filmu neodnesl a je možné, že na něj brzo zapomenu. Adekvátní tři hvězdy.. ()

klúčik

Jack Nicholson je môj obľúbený herec. To bol aj dôvod , že som si tento film nahral. Po filme Lepšie to už nebude, ale to bolo dosť sklamanie, ale dúfam, že lepšie to ešte niekedy bude. 50%. ()

jondoe

Vyborna komedia o jednom blaznovom suknickarovi a zene pesimistke. To ze protiklady sa pritahuju nam bolo dokazane v tomto filme. Prva polovica filmu bola fakt zabavna ale ta druha uz tak nie preto nedavam plny pocet. Ale aj tak uznavam ze toto je komedia presne podla mojho gusta. Proste taka inteligentna zabava. ()

Wally

Báječná romantická komedie se skvělými herci v hlavních rolích, kteří se báječně doplňují ( i když J. Nicholsona bych někdy zabil být na místě D. Keaton) a příběh filmu nádherně plyne. Moc příjemná záležitost. ()

Theraphosa

Je to asi tím,že tento film je pro trochu jiné věkové kategorie,než ve které se právě nacházím,jinak si onen "humor" nedovedu vysvětlit:o) ()

Hopper

Pre zmenu teraz trochu v hodnotení pridám, lebo na čistých 80 % to nie je. Nicholson aj Keaton sú k "zožraniu" a obom im to celkom sekne najmä v prvej polovici. Potom ako keby sa scénarista stratil a aj keď je to ešte stále pozerateľné, zjavne film stráca na šmrncovnosti. Keatonka nepochopiteľne vreští, z Nicholson je až prehnaná karikatúra seba samého a potom tá sentimentalita (alebo už senilita ??). Tu platí to príslovečné, že niekedy je menej viac. Inak ale stále aj napriek možno trochu pridlhej stopáži nadpriemer žánru. ()

wosho

Dobrý námět, ideální pro Jacka Nicholsona i Diane Keaton s prvotřídním zbylým obsazením. A výsledek? Spíše sklamání, krotké, né moc vtipné, či dramatické a hrozně moc dlouhé. Škoda promarněné příležitosti. ()

thorewi

Tento film jsem viděl (aspon z části) již tolikrát, že už by si člověk řekl, že ho to snad už začne nudit. Nicméně není tomu tak. Pominu-li pár slabších okamžiků a dialogů, jedná se opravdu o takový malý klenot mezi romantickými komediemi, nicméně víc než dobrý scénár za to může skvělé herecké obsazení - Nicholson a Keaton prostě válí, ostatně jako skoro vždy. ()