Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

Magoor

Co k tomuto filmu dodat? Je to ta nejčistší ukázka, že lidská sexualita se od klasického života nedá odlišovat. Prostě to patří k sobě. Ty homosexuální scény se mi nelíbily, ale patřily prostě do spektra lidských vášní. Spolu s filmy Ken Park a Kachní sezóna, mi to přijde jako nejotevřenější film o lidské sexualitě! A Kinsey není taky k zahození;-). ()

Hank

Opravdu bych nečekal snímek tohoto ražení v našich kinech, je to hodně s podivem a nutno dodat, že jen dobře, že se dostal i k běžným divkákům...tím spíše ocení artový divák. Film tak divný, tak bizardní, tak asexuální a přitom je tom jenom o tom. Hledání lásky a tajemství v tom nejryzejším a nejzvrácenějším smylu. Prostě filmek, který nezapadne do žádné škatulky. ()

Dzun

Po prvních deseti minutách jsem myslel, že tenhle film nemůže zaujmout ničím jiným než sexuální obscéností. Postupně se ale za téměř pornografickými scénami začal oběvovat citový a myšlenkový svět lidí, kteří mnozí z nás nereflektují, přehlížejí nebo dokonce dělají, že neexistují. ()

Jaromír

Wow. Film, na který by se měli podívat všichni, kteří mají jakékoliv sexuální problémy. Velice zajímavá komorní atmosféra, protkaná příběhy lidí, kteří mají své sexuální problémy a vše se nakonec vyřeší v hippies stylu s nádhernou hudbou a bouřlivou explozí emocí. To je ale film :). Pokud máte ale jakékoliv zábrany ve smyslu, že vnitřně netolerujete otevřený sex, homosexuály, transexuály, "divné" lidi, tak nic pro vás, film se vám bude hnusit! Pro lidi s otevřenou myslí, je to ale perfektní "potrava" :). Marně vzpomínám, po kterém filmu jsem cítil něco podobného. No, je to ale perfektní kousek. Jinak pornografii v tom může vidět jen člověk bez citu. Lidé tam kopulují mezi sebou, o to ale nejde. Když jste vyrostli na "klasické" heterosexuální monogamní výchově, tak pryč od tohoto filmu, protože zde sexují lidi (ve všech kombinacích, většinou homosexuálové) ve velkém. Ještě ale opakuji, že o to nejde, tohle reálné znázornění sexu je tu jen proto, aby ukázalo, že tito lidé mají problémy se sexem a aby je pak mohli řešit. Říct, že jde o pornofilm může jen xenofobní člověk bez srdce. Tučnák má pravdu, když říká, že je to "obrovsky citlivej a krásnej film.", lépe bych to nevystihnul, obrat k tomu hodnocení ale nastane až po polovině filmu, první polovinu je to opravdu jen o sexu :). Tý jo, to je film, víc takových. Věci už uvedené v komentářích jako perfketní záběry na papírový/namalovaný/počítačový_model města, hlášky typu "My name Is bitch. Hi Bitch", či zpívání americké hymny do anusu^3, jsou jen tou třešničkou na dortu :). ()

DoubleJo odpad!

Uplna stupidita porno charakteru, kde kazdy sulozi s kazdym a to povacsine chlapi, pri masturbovani si striekaju vlastne semeno do ust a potom sa rozplacu, riesia uplne hluposti a cele to nema ani hlavu ani patu. Do smeti! Ani bezdomovci by sa na to neulakomili. ()

jafuska odpad!

tak to snad nemyslí vážně točit takovýto hloupý a o ničem filmy, ztráta času vůbec nedoporučuji,ani jsem se nedodívala, tohle bylo na mě fakt moc ()

Zaplo05

Tak tohle mě překvapilo! Ze začátku naprosto laciné soft porno bez hlubšího smyslu, film který se snaží šokovat. Nakonec jsem v tom ale našel silnější poslání. Problémy které máme většina z nás, mnohdy ani o tom nevíme. Je pravda, že ty problémy, řeší tak trochu "jiní" lidé, ale myslím si, že v tom si najde každý kus něčeho svého. Má to poměrně silný náboj myšlenek, který se schovává za otevřenost a modernost doby. Stejně se většina věcí točí okolo sexu a tenhle film se to snaží ukázat tak jak to je. DOPORUČUJI pokud se nebojíte poznat sami sebe. !18+! ()

Dashiella

Ľudia mi hovorili, že si to treba pozrieť, lebo Shortbus nie je len o sexe, ale o hlbokých veciach v živote. Tak som ho pozrela a: ani blbou náhodou! ()

MaxForValue

Pseudo-intelektuálna zábava pre milovníkov soft-porna. Snímok snažiaci sa získavať body zobrazovaním explicitných sexuálnych scén, ktoré síce vyznievajú, čo do filmárskej stránky odvážne, ale v konečnom dôsledku vyznievajú skôr hlúpo, smiešne a naivne. ()

rezistence

Díval jsem se na to s rodiči po víkendové rodinné večeři. Už bych se na to s rodiči nedíval. Nedivejte se na to s rodiči. Některé scény mě trochu vyděsily. Trochu víc. 50% ()

habertek

Už dlouho (jestli vůbec někdy) sem neviděl tak osvobozující film...všechny tabu padly a jelo se na plný obrátky:) A ke všemu zajímavé životní příběhy a situace.....Super!:) ()

imarvin

Ne úplně souhlasím s tím, aby ve filmu bylo vše až příliš otevřené a realistické. Což tady rozhodně je. Ale druhá, citová, vlna filmu mě prostě hodně oslovila. A díky tomu přivírám oči nad občasnými výjevy realistického sexu, které mi prostě ve filmu moc nesedí. Ale tady zase až tak moc celkový dojem nekazily. A proto nemůžu jinak, než 4 *. ()

marek29

No, těžko říct jak popsat film který si 90% lidí nepustí, 7% nedokouká a jen ten zbytek jako já v něm neco uvidí a ocení. Navzdory tomu nemůžu dát asi 4 hvězdy a možná je to tím, že hodnotím s odstupem až. Ale jak říkám, je to extrém a řekl bych lepší průměr. Zajímavý ale podruhé asi uz ne. Nicméně v daný moment film bodl a ta příležitost přijde asi tak vzácně, jako chodí moje hororová "chuť se bát " :) ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)