Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

Moogwi

Je to šokující, zábavné i dojemné ... lidi co nemají rádi gaye by se na to neměli dívat :) jinak pro všechny homosexuály povinnost :) (nejsem gay) :D ()

tonho

Po Intimite, či Pianistke je Shortbus ďalším filmom, ktorý obsahuje hardcore scény, ich výskyt je však častejší ako v spomínaných filmoch, takže v istých momentoch som mal dojem, že sledujem heterosexuálne, či gay porno. Vlastne to nebol dojem, ale realita, pretože niektoré scény boli ako vystrihnuté z porna a stoporených penisov bolo vo filme neúrekom . Nie som si istý, či sú takéto scény v umeleckých filmoch resp. vo filmoch, ktoré sa tak snažia „tváriť“, nevyhnutné, ale snáď by mali mať trochu vyššie ambície ako porno. Nezabudnem na scénu, v ktorej ejakulát jedného z protagonistov filmu skončil na Pollockovom obraze. Zhodou okolností, v tom istom týždni som videl ešte jeden film, v ktorom Pollockov obraz dopadol tiež neslávne, a to islandský Z Reyakvíku do Rotterdamu. Pollock sa musí asi v hrobe obracať. ()

TonySad

Nikdy jsem neviděl takovýto druh filmu a i když ho nejspíš nebudu doporučovat (ještě by si někdo myslel na co se to dívám), dávám mu o něco vyšší hodnocení než si nejspíš vůbec zaslouží. Takový šok hned u uvádění sem u filmu nikdy neměl. Kdo viděl, jistě chápe proč... :D ()

Heraldika

Rozhodně ne pro puritány a lidi s předsudky. Nekompromisní otevřenost sexuálních scén ale není filmu na škodu a některé z nich opravdu pobaví - zpívaná americká hymna mě opravdu rozesmála. Líbila se mi kamera a hudba. ()

Soweek

Filmy jako tento rozhodně jen tak neuvidíte a rozhodněte nečekejte, že se ho dočkáte na Nově v hlavnim vysílacím čase. Celkem dost dlouho jsem na toto dílko čekal doufajíc, že tento zatím ne moc známý žánr soft-porn art mne osloví, leč nestalo se tak. Netvrdím, že je to špatný film, jenom jsem v něm prostě nenašel to co jsem hledal. ()

ondrech

Kamera:Frank G. DeMarco ... ze začátku jsem vydržel, ale sex dvou a více mužů se mi opravdu nelíbil, takže jsem to do konce proklikal... kamera je skvělá, sedí do toho prostředí dokonale. ()

Chise

Je tam sex, ano, je ho tam plno a na všechny způsoby. Přesto je to velice citlivý film nahlížející na lidskou sexualitu. Pokud otevřete svou mysl a všechno ostatní, jak hlásá slogan filmu, změníte se. Pokud ne, zbude vám akorát to, že J.C.Mitchell je prase. A to je dost málo. Takže je lepší se snažit. ()

ArdathBay

Odsoudit by se dal Shortbus snadno, ale kdo je senzitivní a nebo opravdu chce hledat, může si v něm i ledacos zajímavého najít. A tím nemyslím autofelaci s následnou ejakulací a povedenou trojičku, kde puritán musí zvracet a pronášet slova o odstupování satana. I pro mě to bylo na hranici (dobře i za), ale dalo se to vydržet. Hodnotit film je stejně težké jako ho komentovat (zde obzvlášť). Sex zde jde opravdu až na dřeň. Zajímavé dílko, kde majitelem Shorbusu (klub, kde se scházejí eromilci s různým zaměřením) je Bond. Ovšem tento Vás zabije jiným způsobem. ()

blastboy

Velmi působivě stylizované a zpracované. Jenom jsem postrádal nějakou zásadní myšlenku. Pokud to nebylo jen popíchnutí, abychom byli více promiskuitní. Normálně bych to hodnotil tak *** ale za ten úžasný závěr nemůžu jinak než **** ()

misstake

Tak kontroverzní, že ani nevím, jak se k tomu postavit a jak hodnotit. Není to jen péčko v pseudointelektuálním obalu? Asi ne, vzhledem k tomu, že nepůsobí to, co péčka mají působit a nezobrazuje přesně to a tak, jak se to zobrazuje tam. Tak jaký tedy Shortbus je? Úmyslně a prvoplánově provokující, místy zbytečně naturalistický, většinou ale působivý, každopádně nutící k přemýšlení a první a poslední gay porno, které jsem viděl. Jestli to je odraz dnešního světa, tak asi žiju v jiné dimenzi. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...jsou některé filmy, které mají zřetelně na první pohled obrovské ambice a vy už od začátku vnímáte, že se tvůrcům tyto ambice nepodařilo naplnit. Vnímáte jedno slabé místo za druhým a odcházíte z filmu zklamaní. Pak jsou taky filmy, které nemají téměř žádné ambice, vy od nich nic moc nečekáte a jste překvapení, že vás film baví, nenudíte se - naopak! A že film má skvělý scénář, je skvěle natočen, má skvělou kameru a různé detailní vychytávky... (model New Yorku - obzvlášť na konci jak se postupně rozsvěcuje... je geniální nápad!) a člověk si uvědomí, že tomuhle filmu prostě nic nechybí, ani nepřebývá... Čím to? No zřejmě proto, že je skvěle natočen. Tak skvěle, že to ani skoro nepostřehnete... A tak je to nejlepší... Kdy člověk vnímá skvělou režiji jen podvědomě... A to je právě případ Shortbus. Prostě jasných za pět. ()

!Borec!

Ono je úplně jedno jestli Mitchell vybral jako prostředek sex a věci s ním spojené, ještě ke všemu z gay komunity. Prostě je to gay a toto téma mu sedne, co je na tom. Spíše zůstává otázkou zda bylo opravdu potřeba tolik viditelných nechutností. No a to víte že bylo, i když jsem si na začátku taky u honimíra, ukájejícího se do vlastní pusy nebyl jistý. Jde o to, že film má ukázat určitou otevřenost, které se lidé bojí, chce založit vztahy na rovnoprávnosti (domina není opravdovou dominou) a loajalitě. Proto se tento způsob natáčení přímo nabízel. Shortbus je tedy ideální místo, ve kterých nejsou zábrany, žádné hranice, které by ostatním připadaly nemístné, vše je tak...lehké. Poselství je víceménně tedy podobné jako u Hedwig a Angry Inch, ale v trochu jiném podání. Hodně věcí je zde na samotném divákovi (stejně tak jako bylo na hlavní aktérce). Jděte po smyslu a aspoň zkuste Mitchella trochu pochopit. ()

see_sawandrew

"To máš v pindě mobil, nebo co?!" Svěží, vtipné, netradiční, i když pro heterosexuálního chlapa někdy až příliš explicitní. :) 60% ()

janik.sk

Mňa tento film zaujal svojou otvorenosťou a nekritickým pohľadom na sexualitu. Erotické či takmer pornografické scény tu mali svoje miesto. ()

1860

Je to velmi zajímavé, je to o vztazích, ale chce to pořádnou odvahu to dokoukat.. Poprvé asi po minutě jsem film ihned vypl, protože se mi udělalo špatně z pohlavníhu styku homosexuálu, Bohužel kamera nic neskrývala.. Podruhé už jsem posilněn alkoholem do toho šel a dal jsem to na jeden zátah, Hodně jsem si oddychl, když to skončilo, ale zároveň bylo o čem přemýšlet(ne o těch homosexuálech).. Shortbus je film, který vám hodně dá, ale taky vás může pořádně znechutit... ()

Anaximandr odpad!

Priveľa "sodómie" na môj vkus. Možno som trochu staromódny, ale musel som sa premáhať aby som to nevypol už po pár scénkach. To som ale dúfal, že sa to uberie trochu iným smerom. Dráma ako žáner?? Skôr porno. Široká škála sexuálnych praktík, ale nič viac. Skupinka neštastných ľudí, ktorí sa ku štastiu pokúšajú presúložiť a to nie práve tou najtradičnejšou metódou. ()

Milan25

No to je pech, člověk toho zastihne omylem pouze 5 minut, a zrovna trojkuřba :-! ještě že sem vynechal večeři.... ()

Roman Albach

Odvážný, otevřený film o hledání sebe sama, který se vůbec nebojí překračovat hranice toho, co ještě ukazovat na filmovém plátně a co už ne. Záleží na vás, jak vám budou vyhovovat otevřené sexuální scény, ale já si myslím, že vůbec nejsou samoúčelné a že tam jednoduše patří. ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)