Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Trellíno

Asi jsem byl po jedničce až přehnaně natěšený, ale zatím je to pro mne největší zklamání za opravdu hodně dlouhou dobu. Dám Quentinovi ještě jednu šanci a pak se uvidí. ()

D.Moore

KILL BILL je nutné vidět vcelku - hned jak skončí první film, pustit si druhý. Jinak budete porovnávat a zjistíte, že "jednička" je průměrná řezačka, zatímco "dvojka" je vynikající. ()

MM_Ramone

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 2". ***** ()

ripo

Vyčítať tomuto filmu sa dá menej ako veľa, ale viacej ako nič. Kamera : nádherná. Bojové scény : prepracované. Strih : nadpriemerný. Hudba : úchvatná . Tak prečo tomu nedať maximálny počet hviezdičiek ? Nutné dodať, žy by som zľahka zvládol 3 hodiny KB vcelku. A asi to niečo naviac, čo dáva súčet minutáže KB1 a KB2 odpočítaného od minutáže 180 minút je to, čo mi vadilo a nepresvedčilo ma k tomu, aby som QT dal maximum aký sa len dá. Neboj, QT, nabudúce to vyjde lepšie ! ) P.S.: oli.G, nieže ma teraz budeš kameňovať ! ) ()

troufalka

Je způsob, jak vnímat Tarantinovu filmovou řeč - buď jí milovat nebo jí zavrhnout. Pro všechny,, kdo milují komiksy,, thrillery a filmy s bojovým uměním, bude bez pochyby filmovým Bohem, protože nabízí přesně tu podvanou, kterou diváci vidět chtějí. Pokud jste měli málo krve v jiných filmech, vadilo vám, že jste neviděli, jak kulka proniká tělem, samurajský meč odsekává z hlavy skalp, nezdála se vám filmová mluva dostatečně jadrná můžete být klidní, je tu režisér, který točí filmy jenom pro vás. Sledovat jeho filmy znamená pro mě naprosto rozporuplné pocity. Na jedné vnímám brilatní filmařinu s poťouchlou nadsázkou, vnímám, jak se u filmování baví, má smysl pro napětí, umí udělat fór, jde do absurdit, ale to všechno bez hlubšího podtextu. Uměl by natočit skvělou komedii nebo skvělé drama - kdyby chtěl. Ale nechce. Kinematografie pro pobavení davu. Jeho řeči rozumím, jen mě nebaví, neobohacuje, jde za hranici vkusu. Jeho humor je primitivní, brutální a fekální. Bavit může, pozvnášet ne. ()

Spooner

Na to jak mě jednička zklamala,mě dvojka docela dost překvapila.V jedničce mi chyběl příběh a tady ho mám až až.A to že zde neni skoro žádná akce mi vůbec nevadí.Aspon si užiju hereckých výkonů Madsena a Carradina než je ne zas tak dobrá Uma Thurman.K tomu si přidejte výbornou muziku a vyjde vám dost dobrá Tarantinovka.Akorát ke konci už je to trochu utahaný ()

belldandy

Teorie ohledně důvodů rozdělení filmu: Chlapcům se nechtělo vzít nůžky na ten vymakaný zabijácký happening na konci jedničky, což by při krácení byla nutnost. Zavraždění Lucy Liu se možná jevilo jako předčasný vrchol filmu, a tak se studio Miramax rozhodlo rozstřihnout film na dvě části, dřív než z toho udělá Tarantino nějakou intelektuálštinu. Tu schovali do dvojky, aby si diváky neodradili hned zpočátku. - Očekávání jsou největší slabinou druhého dílu. Proto a jen proto bylo chybou stříhat ho na dvě části. Napadlo by nás posuzovat obě části samostatně, kdyby roztřižen nebyl? Řekla bych, že bychom pak nesoudili tuto část tak přísně. Film by působil jako celek mnohem vyrovnaněji. Teď se budeme všichni vytahovat s míněním, že by tu nůžky pomohly. ()

2Pac

tarantino nie je cvok...Tarantino je genius...Tarantino vie robit filmy s dejom......Neuveritelne atmosfericke...cakal som nieco na urovni jednotky, cakal som "řezbu" dostal som dramu....skvele...nachadzam iba slova chvaly...mozno casom vypotim viac... ()

Wacoslav1

Tohle je zmrvený. Pamatuju si jak jsme kdysi na to z kámošem šli. V tý době nadšení z jedničky. A ty naše ksichty po kině to nechtějte vidět. No a tříprstá metoda po který pukne srdce to zabila definitivně.10% ()

Davies182

Když se řekne A, musí se říci i B. To Quentin Tarantino, režírující si jen tak čistě pro radost svůj vysněný projekt, dobře ví. Takže přichází na řadu konečné zúčtování. V něm se mimo jiné podíváme k jednomu velmi přísnému učiteli šermu a také do smrtelně těsné rakve, takže nic pro klaustrofobiky. Druhé kolo plné suchých hlášek, prázdných nábojnic a krve začíná! ()

Amarcord_1

13% - Dějově prázdná bublina a infantilnost dialogů z jedničky asi záměrně zachovány... Ve dvojce jsem zaznamenal pouze delší stopáž (OMG!), a méně akce. Upřímně řečeno, dal bych dvojce odpad, protože nuda zde byla ještě dokonalejší, než v jedničce, a to je co říct. Výkon Davida Carradina však hvězdu zaslouží. Je na čase bilancovat celek: Kill Bill (vol.1+2) je především značně neoriginální jak scénáristicky, tak filmařsky. Koná se zde nepovedené kopírování zejména Leoneho westernů -místy i hudebně (z čehož mi bylo nejprve do smíchu, pak do pláče...), a asijských filmů alla "krk mu přesek, ani necek". Těžko nalézám klady, i když bych fakt rád něco našel, aby tento koment nevypadal tak nenávistně. Jeden hlavní by tu asi byl v podobě Tarantinova řemesla. Po této zkušenosti však nevím, jestli je to stále ještě klad, a jestli to není jen vítězství formy nad obsahem... Quentine, tohle jsem ti nezbaštil. ()

Xmilden

Myslím, že druhý díl je o trošku slabší, i když i on obsahuje množství výživných scén. Hodně zajímavá je rozdílnost obou filmů. Odlišné je na nich asi úplně vše. Zatímco první díl byl poctou spíše japonským samurajům a tekly v něm hektolitry krve. Druhý (pocta kung-fu) díl sází spíše na dlouhé dialogy a stylizací občas připomíná western. Koneckonců Rodriguezova hudba tento fakt jenom podtrhuje. Nicméně je potřeba brát oba filmy jako jeden celek, protože Kill Bill 1 bez Kill Bill 2 nedává smysl a naopak. Příběh si vystačí jen s jednou bojovou scénou, ta ale stojí za to! Souboj s Elle Driver v karavanu bude nezapomenutelný i po letech. 80% ()

Tom_Lachtan

Nejspíš lepší film, než-li volume 1, ale možná o něco méně zábavnější (nikdo tu nekrájí desítky jakuzáků s katanama na kousky a necákají tam hektolitry humorně falešné krve) a definitivně méně pulpové/brakové (i díky hudbě). Jednoznačně nejlepší je dát si oba díly hned za sebou, takže... Ono to vlastně nádherně návazuje a hrozně se mi líbí, že se Tarantino a jeho choreograf neopakují a tam, kde to vypadá na další souboj na meče, co už jsme viděli v prvním partu, přijde zase s novým a zábavným řešením. A David Carradine se do své role perfektně hodí, jen měl někdo Tarantinovi říct, že nechat ho zahrát mnohaminutový dialog není zrovna jeho silná stránka. ()

sepp

Na predpremiere KB2 se mi libilo, ze na pokracovani utrakrvave jednicky sly i 50lete pani ci staricke babicky a prijemne bylo, kdyz se publikum nestydelo (ci nechapalo) jako obvykle a smalo se jemnym Tarantinovym narazkam ci krasne vtipnym scenam v prubehu filmu. Celkove je dvojka mene akcnejsi, vice promyslena a klasicteji pojata, nezli jeji predchudce - neni to pouha bezducha rez, tak jak se nam to zdalo. V podstate az s dvojkou dava jednicka smysl a bez jednicky by zas dvojka nebyla tak brilantni. Pred promitanim jsem nadaval na rozpuleni filmu Miramaxem, ale po skonceni zaverecnych titulku jsem byl naopak rad. Takto je Kill Bill v podstate dvema trochu odlisnymi filmy, ktere ale ale davaji smysl jen spolu. Tarantino natocil KB jako oslavu vsem jeho oblibenym filmum, reziserum a filmovy mstylum a jelikoz ma stejny vkus jako ja, byl pro me KB smesici toho nejlepsiho, co kinematografie vymyslela a pro stribrne platno vytvorila. V KB jsou zastoupeny ruzne zanry, ruzne styly a ty nejlepsi reziserske postupy. Na zadnou chybu jsem opravdu neprisel, cele to bylo od zacatku az do konce pohadkove. A ten konec panecku, zavereny souboj a odchod Billa ze sceny - po dlouhe dobe opravdu velka filmova scena, ktera muze vstoupit do dejin... ()

-bad-mad-wolf-

Pokud jsem o jedničce psal, že je dokonalá v obrazové a barevné kompozici, dvojka je aranžérský orgasmus. Svou přemrštěnost tentokrát navíc dokáže využívat při vyprávění příběhu (Nevěsta dostávající se z rakve - výcvik u Pai Meie), Uma Thurman je fantastická a akční scény i dialogy opět překypují brutalitou. Dialogů oproti jedničce přibylo na úkor akce, což je při nutnosti odhalit celé pozadí události (o které jednička neřekla prakticky nic) nezbytné. A dokonce i překvapivého zvratu se dočkáme... stejně jako faktu, že Kill Bill přes svou přímočarost opravdu dokáže být poměrně silně citově zabarvený. Celkově lepší, než díl první. 9/10 ()

Phobia

Tarantino prostě není "můj šálek čaje", můžu se na něj podívat, ale asi nejsem dostatečně "nezávislá" divačka, abych jeho filmy docenila. Kill Bill 1 i 2 jsou takové obvyklé Tarantinovy krvavé úchylárny - nepřekvapil, nezklamal... prostě tenhle druh filmů nemám kdovíjak v oblibě, sorry. 65% ()

kinej

Stejně jako u vol. 1 s odstupem času, dávám plné hodnocení. Zatímco první Kill Bill složil poctu převážně japonským řežbám ze 70. let, druhý se soustředí spíše na ty čínské. Tempo je pozvolnější, ale o to emotivnější je děj a vybroušenější scénář umožňuje některým hercům i něco zahrát. Dělba na dva díly najednou dává obrovský smysl, protože každý film je diametrálně odlišný, ale spolu tvoří naprosto skvělý celek. Chápu, že u nás, kde nemají asijské řežby až takovou tradici jsou reakce vřelé, ale jelikož už jsem k dnešku z tohoto žánru něco nakoukal, vnímáme oba filmy téměř sentimentálně jako fenomenální poctu těmto filmům. ()

Hrabka

Já osobně nechápu, co všichni na obou dvou dílech vidí. Já v tom vidím jen dobrý film s několika peprnými scénami a hláškami. Dvojka mě oslovila ještě míň než jednička. No, nic proti, ale tohle nikdy nebude můj oblíbený film. 60% ()

juta

Absolutní nic oproti Vol.1. Tohle mě opravdu nebavilo. Zbytečně dlouhý, velmi nudné a zdlouhavé dialogy a hudba - naprosto příšerná. V jedničce byla bezvadná, ale tady... to Tarantino vyštrachal někde z popelnice ne? ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)