Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Emzet

Tarantino lehce zkonvenčněl. Místo zpřeházeného příběhu zvolil tradiční vyprávění, místo klipovitého sestřihu pomalejší a rozvážnější tempo. Vykreslil charaktery a napsal zajímavé dialogy pro ně. Opět natočil výtečnou akci (souboj s Daryl Hannah byl perfektní a závěrečný souboj mě opravdu překvapil). Dokázal, aby se KB 1 i 2 navzájem doplňovaly. A dokázal, že je prostě perfektní vypravěč. ()

Brejlil

Dvojka je asi lepší než jednička. Koncept nápodoby japonských krváků byl opuštěn a ten nový je zaměřen na dialogy, brutální rvačku dvou žen v přívěsu a opět dialogy, občas opepřené černým humorem. Co více od Tarrantina chtít? ()

Pawlisman

Tak první díl - i po druhém shlédnutí- u mě boduje na plný počet. Svojí svěžestí a lehkostí nezklamal. U tohoto druhého dílu však po druhém shlédnutí musím snížit na 4 hvězdy. Při prvním shlédnutí samozřejmě kvitujete doplnění kompletních informací a a celkové vyvrbení se celého příběhu. Při opakované projekci jsou však již některé scény zbytečně natahované a celkově tak musím říct, že původně plánované spojení do jednoho řekněme 2,5 hodinového by bylo asi tou nejlepší možností jak toto dílo prosadit do podvědomí s přídavkem "legendární". Samotný KilllBill II tak u mě získává 8/10. ()

Paul_cz

Z jedné hvězdičky na pět...když jsem Vol.2 viděl poprvé v době vydání, neskutečně jsem se nudil.Uplyne 5 let a jsem z obou dílů nadšen že musím Quentinovi vrazit dalších 5. ()

wampire23

O niečo slabšie ako Vol. 1. Ale stále nadpriemer. Tarantino nám v dvojke naservíroval najmä dialógy (ale zaujímavé). Akcie je minimum, ale je o to pamätnejšia (smrť všetkých nepriateľov). Koniec príbehu Krvavej nevesty ma dostal. 85% ()

frafra

dobré obsazení..efekty jsou fajn. tenhle film jsem v osmé třídě milovala....přála jsem si být mafiánskou zabíjecí mašinou.....ale nebralo mě zabíjení lidí, ale jezdění v sexy fáru, poslouchání skvělý hudby a taky jsme chtěla mít respekt.....mimochodem, hudba k tomuto filmu je výborná. ()

Gagner

Ještě stylovější než stylová jednička a to se přiznám, že jsem tyto filmy vůbec nemusel ! Inu asi jsem "dospěl" :))) Z toho filmu prostě sálá režisérova radost z tvorby, a jak jinak se může dostat tomuhle řemeslu lepší pocty, než smixováním všelijakých prvků z filmové historie do parádního koktejlu. Bravo ! ()

Pitrsss

Dost často v komentářích ke Kill Bill 2 čtu, že film je plný hluchých míst. Ale řekl bych, že sou to právě ta "hluchá místa", kvůli kterým je Tarantino tam, kde je. Prostě není posratej a dělá to po svým....Bang Bang a vznikne z toho jeden z nejlepších akčňáků všech dob. Ještě o pár levelů vejš, než jednička. Dokonalost po všech stránkách. Herci, kamera, režie, muzika... jak by řekl starej Homolka: "no prostě všecko"...Tarantinova režie tomu filmu dává novej rozměr. 95% ()

Kratoc

Dvojka má grády, které jednička trochu postrádá, ale upřímně nechápu, proč by Kill Bill nemohl být jedním filmem (jasně, takhle se dají vydělat větší peníze). ()

laserr

Trošku už moc filozofické a pro mě jednoznačně horší než jednička. Tady už bych třeba i sáhl k nižším hodnocením, ale Pai Mei a Micheal Madson (a částečně i Budd a Elle Driver) drží i dvojku na velmi vysoké úrovni. ()

bolan

Stejné jako u jedničky. Kdyby se Quentin nasnažil za každou cenu natočit 2 přepálené celovečeráky a nacpal to nejzásadnější do jednoho filmu s úměrnou stopáží, třeba bych to dal i bez toho, aniž bych ze 70% nemyslela na zítřejší svíčkovou. ()

Hepy13

Těžko říct jestli je Vol.2 stejně dobrý jako jednička. Není tu tak skvělá hudba, nehraje tu Lucy Liu, a není tady ani ten perfektní závěrečný masakr jako ve Vol.1. Naštěstí má dvojka zase své zbraně - je taková klidnější, trénink u Pai Meie, souboj s Elle Driver, Michael Madsen také nějakou tu hvězdičku přidá, a hlavně závěrečné setkání s Billem nabízí velký kus napětí. Mě se sice jednička líbila o trošku více, ale je to opravdu jen na vašem osobním pohledu. Jsem hodně zvědavej jak naloží Tarantino s trojkou, ale trochu se bojim. ()

Lilloos

Mnohem poutavější než první díl, tentokrát si vystačíme bez vnitřností i končetin a přesto je snímek mnohem mrazivější a bolestivější (výcvik, pohřbení za živa). Jen se divím, že Tarantina ještě někam nezavřeli. Je to šílenec, geniální ale nebezpečný šílenec. ()

M1k9

Kill Bill mě nadchnul. Beze sporu jedno z nejtalentovanějších režisérských počínání. Nejen že umí QT překvapit, umí doslova zaskočit! Jestliže první polovina byla více o stylu, zde dostala prostor filozofie. Uma Thurman pro mě byla středobodem dokonalosti. Je škoda, že již nedostala žádnou významnou roli. 7/10 ()

Muel

| Miramax Films | Zhliadol som oboch Kill Billov za jeden deň. Pamätám si, že som dávnejšie videl 1ku a prišla mi uťahaná, nudná a s wtf momentmi (anime part som nepochopil). Nevedel som totiž, čo očakávať, Tarantina som nemal vôbec napozeraného. Teraz, s trocha viac skúsenosťami a vedomosťami, čo očakávať, som si oboch Kill Billov naplno užil a sú pre mňa maximálnym filmovým zážitkom a čírou kinematografickou radosťou. To, ako Tarantino pracuje s postavami, dialógmi, očakávaniami diváka je na nezaplatenie. Filmový pôžitok, ktorý sa len tak nevidí a obrovská pocta pre filmografiu. | Hodnotenie: 9/10 | ()

krauset

Uma Thurman v jedné z životních rolích mstitelky vás coby Nevěsta pošle na věčnost jiným způsobem, než se slibuje u oltáře. Kill Bill, jak známo, měl být jen jeden film. Tarantinovi ale materiál narostl tak moc, že mu nezbývalo než uchopit katanu a rozetnout jej vedví. Vznikl tedy pro někoho nevyrovnaný dvojdíl, který v první části přetéká akcí, zatímco druhá se nese v mnohem pozvolnějším duchu. Už v době premiéry se proto ozývaly hlasy, že měl Tarantino film pročistit a vytvořit jeden tříhodinový opus. Mně se ale tento kontrast a dialog mezi dvojčaty, která si nejsou až tak podobná, velmi zamlouvá. Druhý díl obsahuje památný flashback z rakve, tedy jedno z nejuspokojivějších využití schopností, které se hrdinka v minulosti při tréninku naučila a v těžké chvíli zužitkovala, a minimalistickou konfrontaci s finálním bossem, pověstným Billem. Mimo jiné ty činí z druhého Kill Bill zvláštně melancholický akční film, který má v sobě cosi ze samurajské důstojnosti. ()

Tomislav

O trošku lepší než jednička. O trochu víc vtipných scén. Podobně nezáživné a prázdné. Podobně divné a přitom pořád (na Tarantinovy poměry) hodně slabé. Zdlouhavé dialogy mi obvykle nevadí, ale tady mi často přišly samoúčelné. A že prý nejlepší akční film historie? Ale no tak, Quentine, probuď se! Kromě toho, že tam moc akčních scén není, výrazně to zaostává i v porovnání s Tvými ostatními díly, nemluvě o tvorbě jiných! ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)