Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

a0001 odpad!

Pri tomto filme človek nevie či pozerá dáku paródiu na "kundufu" z konca 80 rokov. Smiať sa či plakať? Rád by som sa celý film iba smial pretože tento film mal na to skvelo nakročené, ale potencionál premenil iba na trápnosť. Film je ako maskot trápnosti a nezmyslov. Pre mňa úplný odpad. ()

dudo24

Iné ako prvý diel ale stále výborné. Príbeh a postavy ostali ale bolo to viac konverzačné, menej akčné a celkovo také umiernené. Už sa tu nestretávame s japonskými prvkami ktoré sa mi tak páčili v jednotke. Najlepšie boli scény v učení majstra Pai Mei, pochovávanie a konfrontácia B____ vs. Bill. David Carradine sa neskutočne hodil do svojej postavy, naozaj dobrý výber. ()

pollstro

Po bláznivém a naprosto šíleném prvním díle přichází Tarantino s jednoznačně odlišným stylem. Už se nejedná o akční nářez, kde létají kusy těl a všude stříká krev. Film jako kdyby dospěl, mnohem zvážněl a stal se mnohem komplikovanější a rozsáhlejší. Dialogy jsou v druhém pokračování opravdu působivé, při mnohých scénách se vám vryjou pod kůži a vy hltáte každou sekundu vynikajícího scénáře, který konečně poodkrývá příběh a vy si ho postupně v hladě skládáte dohromady. Ačkoliv se jedná o zcela odlišný díl, i přesto Tarantino dokáže překvapit a to pokaždé v tu nejlepší chvíli, kdy to opravdu, ale opravdu nečekáte. Za povšimnutí stojí jednoznačně kapitola "Krutá výuka Pai Meie", kterou bych označil za zcela originální a působivou. Uma Thurman opět fascinující a společně s Davidem Carradinem vytvořili unikátní závěrečnou kapitolu na kterou jste čekali od samotné první minuty celé série. Tarantino si hraje s pocity diváka a vyvolává v nich pocit nejistoty ale snad žádný divak nevěřil ničemu z toho, co mu servíroval pod nos, ale ono mu to zase všechno nádherně vyšlo. Kill Bill Volume 2 je zcela odlišným pokračováním od svého předchůdce a bez problémů by mohl každý díl existovat sám o sobě, ale společně tvoří nepředstavitelný filmový zážitek. Kill Bill je nádherným příkladem geniality Tarantina, který si splnil svoje životní přání a stvořil tento snímek, který poukazuje na mnoho filmů a ta vášeň, kterou do toho vložil je dechberoucí. ()

AndrewNewman

Nevesta je späť a berie si to čo chce, teda životy tých, ktorí takmer zničili ten jej život. Naozaj nesmierne nápaditý a svižne natočený akčný film. Narozdiel od nechutnej Sary Connorovej tu máme katalógovú blondínku s krásnym telom, ktorá však poriadne hryzie. Skvelo napísané diálogy sú už len zvyčajnou čerešničkou na Quentinovej torte. Osobne radím Kill Bill až na tretie miesto (1.Pulp Fiction 2.Django-teda čo sa týka Tarantinovej tvorby), to však nič nemení na tom, že oba Kill Bill filmy sú svetová extratrieda. ()

Tartalus

Zpomalení ze šílené jízdy prvního dílu, ale i tak je to velmi dobrá tarantinovka. Musím ještě podtrhnout hudbu (první díl nevyjímaje). ()

Karlos8

Úvod je zde zcela opačný, než u předchozího dílu. Je to dáno tím, že se snaží být více informativní a diváka blíže seznámit s okolnostmi. Kapitolu s nacvičováním obřadu řadím mezi jednu z nejlepších (celkem jich je deset). Není to pro stříkající krev, sprosté nadávky ani pro přílet mimozemské civilizace ale pro kvalitní dialogy, které děj sice nepatrným způsobem posouvají dále ale přitom stále zachovávají potřebné napětí. Ve výsledku máme daleko více komplexní finále oproti jedničce. Není zde tolik akce ani hudba zde nemá takovou váhu. Vše je ale skvělým způsobem vyváženo chirurgickým scénářem a skvělou hereckou hvězdou jménem Uma Thurman. Však kdo by si nepamatoval toto něžné stvoření ve žluto-černém oděvu a nablýskaného meče. ()

hrumsrt

Řekněme, že první půlka filmu je v podobném duchu, jako prequel. Dokonce přijde výborný plynoucí rozhovor mezi Nikki a Billem, ale s dítětem se to fakt hrozně vleče... Už tak nějak chápu, proč jsem po prvním shlédnutí nevěřícně kroutil hlavou, zda to fakt byl QT? A závěrem je vlastně pokus o happy-end, ale po půl hodině "dívání se na pohádky"! 80% ()

Fin_429

Je to jiné než první díl. Více zde přituhuje a jede se více na seriózní děj, teda až na běžné tarantinovy výstřelky. Děj je zcela jiný a ne tak moc překvapující. Co je ale zajímavé, že zde skoro není krev. Každopádně se stále jedná o extrémně kvalitní snímek. 7/10 ()

cimrman2.

Propíchávání lidských těl kovovýma klackama podruhé! Jednička byla cosi jako náběh na dvojku, protože až druhý díl se dokázal více odvázat a udělat mi emocionální rýhu v mozku (zejména konec). Jak poznamenal POMO jednička se nedá samostatně hodnotit a jak poznamenal ještě lépe golfista, kdyby jednička vůbec nebyla nic by se nestalo. I tento snímek se neobejde bez slabších chvilek je jich tu však poněkud méně než v díle předchozím. S Umou Thurman jsem se už sžil a již od začátku jsem byl nalazen na její herecké vlně. Více napětí tarantinovké vyprávění, pohřbívací scéna a na konec nejlepší kapitola ze všech kapitol v tomto příběhu. Kill Bill se zcela jistě neřadí k nejlepším Tarantinovkám. Škoda že se tenkrát Quentin nerozhodl jen pro jeden místo dvou filmů mohlo to být velmi solidní. ()

Eridan

Jsem dost rozpolcenej, nejak nevim co si mam myslet. Doslova citim, ze mi je lito toho Billa, protoze proste jenom "over reacted" coz se stane obcas kazdemu... Jinak mi prvni dil prisel nejak lepsi - v nem jsem se s hridnkou okamzite ztotoznil, ale tady jsem s tim mel problem. Ta scena s okem a nohou byla VELICE dobre udelana, mel jsem pocit ze z toho asi vrhnu jeste ted se mi zveda zaludek. Celkove rozhodne vyborny druhy dil, herecke vykony perfektni, ale proste nejak "nebylo to to, co jsem cekal" 4/5 ()

pety

No trochu zklamaní, stále jsem čekala na závěrečná jatka a ono nic i když konec byl opravdu mimořádny a na Tarantina zcela nepředpokladatelný. ()

esmoke

Tarantino natočil další serilál = tak se z toho posadíme na zadek? Rozsenknutí mečem na dva kusy? To nemá rád nikdo. A ani tomuhle filmu to nesvědčí. Vol. 2 jako samostaný film neobstojí. Možná pro příště méně myslet míň na peníze a udělat jeden pořádný film. ()

Piškot

I v druhé části se dočkáme odkazů na všechny možné filmové žánry. A musím říci, že to bylo ještě zábavnější než v části první. Po Pulp Fiction je tady prostě další kultovní film. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)