V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

Klik odpad!

Vydržel jsem až do konce. To bylo fér, ode mne. Fér ale nebylo od tvůrců vydávat tuto "věc" za dárek k narozeninám TV Prima.  Ani vůči divákům, ale hlavně vůči TV Prima. A ani vůči paní Smetana. Myslím, že ve chvíli, kdy to stáhnou z vysílaní, paní moderátorka, herečka, zpěvačka, Eliška... najme právníky a bude se tentokrát místo s Novou soudit s Primou o poškození dobrého jména. Klik ()

patti1

Původně jsem na to vůbec koukat nechtěla - když jsem viděla ukázky, hned jsem tušila, že to bude velké zklamání. Pak jsem si ale přečetla recenze, abych věděla, o co jsem přišla, a protože negativní reklama je taky reklama, přemohla mě zvědavost a pustila si 1.díl zpětně. A možná i tím, že jsem byla na všechny ty hrůzy připravená - amatérské herecké výkony, papundeklové kulisy a prapodivná mluva, ve finále mi děj zase až tak úplně blbý nepřišel. Škoda té promarněné příležitosti. A co udělali z p.Urbana, škoda slov. V ZOO, dokud byla ještě koukatelná, mu to aspoň slušelo. Hodnotím aspoň pár dobrých herců (Syslová, Komínek) a moje oblíbené Veltrusy. 3/10 ()

Prezdivenka odpad!

Tomuhle davam odpad uz jen z principu, ta zenstina je mi absultne nesympaticka a vubec nechapu jeji pusobeni v showbusinessu, navic popis tohoto veledila stoji za vse. ()

dejf96 odpad!

Bezva, TV Prima je opět o krok napřed. Ušetřila si spoustu času a vůbec se neobtěžovala natočit seriál jakože doopravdy...HOP... rovnou na parodii ;-) ()

a.mala odpad!

Tak tahle sra.ka překonala vsechny dementní seriály posledni doby. Uz sama upoutávka, kterou na nás valili celé prázdniny, to nějak předznamenala, a hlavně byla podezřelá tim, jak se všichni navzájem chválili a pochlebovali si. Nepochybuji, že  si natáčení užívali. Skutečnost je po všech stránkách naprostý debakl. Styďte se, "umělci", kteří na tomto "veledíle" máte svůj podíl. "Prima jede" - kam, si každý dosadí sám! ()

JohnnyV odpad!

“Tak pojď, ty hajzle. Tady mi nikdo zaměstnance mlátit nebude”. Podstata zveřejnění tohoto projektu byla odhalena. ()

vlcekmirek odpad!

Zelená jako smaragd, Modrá jako safír, Rudá jako rubín. To byly sice taky romantické bláboly o cestování v čase, pro náctileté holčičky a ufňukané maminky po celodenní ,,dřině" kolem praní plínek a kojení; ale mělo to aspoň nějaký děj a dalo se to skousnout. Tohle se sledovat nedalo. Skutečně vyhozené peníze za zbytečnost. Po shlédnutí hereckých kreací paní Smetanové snad vezmu na milost i Burešovou. (...kecám. Nevezmu. ) A to jsem si myslel, že o absolutní dno TV zábavy se snaží TV Barandov s panem ředitelem Soukupem. Tak asi začli s Primou soutěžit, kdo ze svých diváků udělá větší pitomce. ()

Salober

Zajímavý námět-75%, scénář 40%, režie 25%, herecké obsazení 20%…Škoda. Při hrůzně zrežírované scéně reklamního focení jsem to chtěl vypnout, ale vydržel jsem až do konce. Emma Smetana je sympatická blondýnka, neherečka a možná s jiným režisérem by to dopadlo pro ni lépe. Další chyba - scény, které se natáčely v reálech dopadly pocitově o 100% lépe, než ty ateliérové. To byla hrůza! Křiklavě barevné, papundeklové, jako v seriálu ZOO. Architekta, který ty dekorace dělal, bych okamžitě vyměnil. Kdyby to celé natáčeli v reálech, dopadlo by to o něco lépe. To se týká i režiséra a některých herců. TV prima zřejmě šetří a podle toho tak vypadá. Jede pořád ve stejných kolejích. ()

vicvixx odpad!

Jako studentský projekt by to byla prdel. Nicméně profi produkce vypadá jinak, o "hereckých" výkonech a scenáři nemluvě. Bollywood je na úrovni, tohle ne. ()

JoshSparks odpad!

Na Prime predvadeli tuto serialovou "senzaci" jako kdyby se melo jednat o prequel Game of Thrones, takze zvedavost byla silnejsi nez prirozeny pud o preziti. Jak to rict a neurazit: cekal jsem sracku, ale ze to bude jeste v radech horsi nez dosavadni vlastni tvorba Primy, to bylo prekvapeni. Prostredi asi ok, kamera se nebala i vyletu mimo studio (jen aby se nereklo), ale jinak kamera a cely vizual Prima klasika = nuda, invence nikde, kompozice neexistuje. Zvuk a zbyle technicke aspekty = opet Primacka klasika, spis horsi nez obecny prumer. Dej, scenar, dialogy: tvurci meli jedinecnou sanci se vyradit; ona ustredni premisa neskutecne laka k humoru, ale kde se mozna pousmejete, tak hned prijde tak stupidni dialog, ze se az stydite za ty herce, takze tady vidim prvni velky spatny. Dalsi jeste vetsi spatny - herci. Kdo me prekvapive neiritoval byl Damian (Robert Urban) a kdo nevadil: Dana Syslova a Jan Kominek. Hrat co nemeli (viz. scenar), ale alespon nebyli otravni. Zbytek hercu vypadal, jako ze je to vubec nebavi, ze si prisli odrikat dialogy a tim to pro ne konci. Mezi bidu pak patrili ti z kategorie "mame herectvi v rodine": Anezka Rusevova, Anna Dvorakova a vzdy absolutne otravny Petr Buchta. Specialni kategorii je ale Smetana, leda ze by mela ve scenari "hrajes otravenou menstruaci", pak hrala na vybornou. Secteno podtrzeno: Prima kdysi mozna mela sanci konkurovat Nove; oboji dost casto bida, ale mozna nekdy neco melo svoje kvality. Ale ted by meli kompletne vyhazet vedeni, scenaristy, rezisery anebo to radeji zabalit uplne, protoze aktualni serialova tvorba Primy je uz za hranici divackeho sadismu. ()

elodieB

I mentálního laxativa je člověku někdy třeba. Nehodnotím, protože i palec dolů je málo. A dál bych do toho už nezabrušovala. ()

Montmorency odpad!

Snad zajímavé téma, ale tak amatérsky špatně udělané, že to snad ani není možné - dialogy a scény působí jako parodie, prkenné neherecké výkony (samozdřejmě vyjma paní Syslové), kterým kraluje sice hezká, ale nesympatická, arogantně působící a zoufale neherecká Smetana, Urban vypadá v té ohavné paruce jako Jožin z bažin, atd., atd.....opravdu děs, druhý díl nedám ani omylem ()

absurdian odpad!

Neuvěřitelné. Vždycky, když člověk myslí, že Prima dosáhla absolutního dna, přijde něco takovéhoto. Aneb: ta smetana se nám nějak sdrcla ještě před datem spotřeby. ()

FilmMag2000 odpad!

Marmeláci a Marmelušky, “Das ist šnycl, das ist zúúúpr, ja, ja “ můj Bože, co to sakra … Zřejmě i scenárista cestoval v čase a jeho lobotomií to všechno začalo. Postupně je brali jednoho po druhém režisérem počínaje, přes dramaturga, kameramana, osvětlovače, herce až po toho chudáka, co se rozhodl na tuhle hrůzu dát jakékoliv peníze. Choreografa akčních scén jednoznačně popravili a podle toho, jak se doklepával vznikla nejlepší akční scéna v dějinách kuchyně všech dob. Dál už to nešlo. Nezachrání to ani Uriáš, který jako vypravěč neustále připomíná, kdy a kde se bude konat další lobotomie nebo poprava, tentokrát ovšem na divácích. Emma Smetana jako průměrná moderátorka, tragická zpěvačka excelentně předvedla, že nakonec ani herectví pro ni nebude to pravé ořechové.  Pokud tohle je další směr, kterým se chce česká filmová produkce ubírat, Bůh s námi a všechno zlé pryč ()

doubravkaa

Recenze ve mě probudily zvědavost. :-). Rozhodla jsem se, že na tom stůj co stůj najdu něco pozitivního. Takže jednu hvězdičku dávám za ten základní námět, paní Syslovou a pana Komínka. Jinak to kazí hlavně: 1. Emma Smetana, 2. vypravěč (pan Dvořák za to nemůže), 3. Damiánův účes ala vodník Česílko, 4. Celkově to působí jako pohádka z 80.let z brněnského studia. ()

pumlic odpad!

Je to fakt hrůza! Ty herecké výkony se nedají nazvat ani výkony. To je tak příšerně amatérské až to bolí. Navíc téma vykradené (Kate a Leopold, Zakletý v čase apod.). Nechápu, že do toho ti "herci" vůbec šli. Museli přeci číst scénář!!! Je to jak nějaká školní besídka. ()