Okrást svatého Petra není jen tak. Zvlášť, když chcete přijít do nebe! Do krádeže klíče svatého Petra jsou zapleteni tři lidé: zloděj Vilém, podvodnice Emílie a Tobiáš, který je v tom ale úplně nevinně. Při přetahování o uloupené věci skončí všichni tři v zámeckém rybníku u vodníka jako dušičky. Když se ocitnou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle zpátky na zem, aby ve stanovené lhůtě našli jeho klíč, jinak přijdou do pekla. Pátrání je zavede na zámek, kde je čeká kromě krásné princezny a dobrotivého krále setkání se zrádnými kancléři a jejich proradnými plány. Výpravnou koprodukční pohádku podle scénáře Petra Hudského natočil Karel Janák v krásném prostředí Zvíkova, na zámku Sychrov a ve Slavonicích. (Česká televize)

JendaBenda

Mě to bavilo! Postavy fajn, zábavné, zajímavé prostředí - tolik vody! 😉 Bylo to vtipné, tempo svižné a nuda nebyla. I jsme se zasmáli.  Pohádka na pohodu. ()

Pythonator

Pobavilo to, i když to bylo neskutečně blbé. Záporné postavy dětinsky zlé a logika kolem jejich moci veškerá žádná. Jinak byly ostatní postavy skvěle zahrané a dost sympatické. Obzvláště Berenika Kohoutová byla velmi pěkná a zábavná. Celé to bylo tak přitroublé, že se to muselo dětem líbit. ()

VSpaca

Odpočinková pohádka, která se nesmírně hodí k "přežranému" Štědrýmu večeru. Nemusíte moc přemýšlet, žádný tlak na diváka, zápletka celkem ušla, ač byla předvídatelná, stejně jako postavy i celkový průběh příběhu. Ale líbilo se mi to, jednoduchá, nenáročná a hezká pohádka. Když nebudu počítat pohádky mezi filmy, ale jako samostatnou jednotku, tak bych dal max. 70% ()

Tomulka

Je velká škoda, že se Čeští současní herci neumí stát svou postavou. Je to až okaté jak hrají. Pohádka je spíše jako inscenace, kde všichni přehrávají a to je škoda. Jinak byl příběh hezký (nic originálního, ale slušný) a chytl nás. ()

melica

Pohádka se točí kolem zlodějů, a to je v žánru určeném dětem naprosto zvrácené. Nejen že zločinci z profese (Berenika Kohoutová, Mark Kristián Hochman) jsou líčeni jako sympatické postavy – nepřijala bych to ani ve srovnání „lepší drobní zloději než kancléř a kancléřová (David Novotný a Sabina Remundová), kteří kradou ve velkém“ a „vždyť oni se nakonec polepšili“ –, ale i hlavní „klaďas“ (Filip Březina) je v průběhu děje přiveden k tomu, aby kradl, podváděl a lhal. Pohádka je pro mě žánr, v němž má být jednoznačně vymezeno dobro a zlo a který má děti naučit, že být zlý se nevyplácí, a to ani dočasně. V tomto zásadním bodě pro mě Klíč svatého Petra selhává neodpustitelným způsobem. (+ děravý scénář spoléhající na náhody, nesympatická princezna a rádoby aktuální narážky tomu taky nepřidávají) ()

LiSaiFun

Nárožný hraje po sedmapadesáté přiblblého krále. To snad ne! Kancléřovi musí hned od začátku úlisně přehrávat a významně na sebe pomrkávat, kdybychom náhodou nepochopili, že si na ně máme dávat pozor. Vyhlašuji soutěž: z motivů kolika pohádek to bylo trapně poskládané? ()

Takaru

Letošní štědrovečerní pohádka se povedla. Být dítětem, klidně by mohla zaplnit jeden ze slotů pro nejhezčí pohádku, kterých má každý z nás ve své mysli jen omezený počet. Poctivé tři hvězdičky, tu čtvrtou bych přidal, pokud by tvůrci přidali pár koupacích scén s Berenikou, nejlépe bez plavek, mňam. ()

jiki

Pěkná pohádka, pěkné prostředí, skvělé herecké výkony, nikdo se nepitvoří a nad vším ční vynikající Berenika Kohoutová. ()

Marda41

Za mě se dařilo pohádkám nejvíce v minulém století, ale poslední dobou jsem mile překvapen.  Kde je Petr Nárožný, už to zaslouží minimálně tři hvězdy. Sic takových hloupočkých králů je habaděj v každé druhé pohádce, ale od Nárožného jsem ještě neviděl špatný výkon. Příjemné obsazení ne moc viděných tváří, příběh ač čitelný, přesto dokázal místy překvapit. K Novotnému prostě tenhle typ zákeřných rolí sedí. Avšak ve filmu více než herecké výkony pobaví Border kolie. I přesto příjemný film na Vánoční večer. 4* zaslouží ()

slim1963 odpad!

To bylo zase co??! Kdyby to natočili na nějaké komerčce tak dám jednu hvězdu /možná i dvě/ ale za mé daně....Odpad. Scénář ani nejde hodnotit. ()

L.E.O

Je to ta nejvíce generická, klišovitá pohádka na kterou brzo zapomenete (to že se takový pohádky už točej, tomu vůbec ničím neomlouvá). Průměrní herci zde nejsou zázračný, dialogy jsou zvláštně napsaný, mezi princeznou a hlavním protagonistou to vůbec nejiskří, děj je naprosto předvídatelný a prostě to není zábava to sledovat. Já sice nemám nic proti Karlu Janákovi, třeba taková Princezna a půl království, Korunní princ nebo O  vánoční hvězdně mi přišli docela solidní, ale tohle je zkrátka nepovedený. Silně nedoporučených 3/10 (Aspoň je to o dost lepší než Kouzelník žito) ()

milos.bradik

Hodně jsem se rozmýšlel jestli dát tři nebo čtyři, je to tak na pomezí, ale když si vzpomenu na to, kde jsem dával tři, tak toto bylo přece jen lepší. Je to dost podobné jako Anděl Páně, ale ten byl o stupeň lepší. Zahrané to bylo výborně, rádce i jeho žena, vodník i král byli skvělí a ti tři hledači klíče také, nejlepší z nich byla ta podvodnice, ale měla poměrně malý prostor, nejslabší byla princezna, ale byla aspoň hezká. Takže ode mne 70 %. ()

malet

Nemůžu říct, že by mě zradila očekávání, protože jsem žádná neměla. Celkově tvorba Karla Janáka není úplně můj šálek kávy. Takže po prvním zhlédnutí musím říct, že mě nejvíc bavila Janžurka Remundová s Novotným, a to hlavně díky kostýmům. A hluboce smekám před panem Nárožným. V 85 letech takové nasazení - prostě Pan Herec.  Námět asi nebyl marný, ale nemělo to spád ani šťávu, napětí ani humor.  Navíc spousta chyb, třeba s mokrým x suchým oblečením princezny, ukotvená červená loďka, .. Jsem zvědavá, jaká byla teplota přehrady, když se tam všichni tak vesele koupali :-/ ()