Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

misstake

Jet Li vejde do tělocvičny plné adeptů bojového umění. Všichni se na něj vrhnou, on je všechny vymlátí a po nějaké době z tělocvičny vyjde pouze Jet Li. Pokud vás tato zápletka nenadchne, pak nejspíš budete Polinek draka považovat za ztrátu času. ()

rozbris

Máte pravdu scénař stojí za starou belu, ale na druhé straně je to vynahrazeno Jet-Liovským kopáním (například v jídelně či kop biliardové koule a sejmutí jednoho parchanta) a ničením pomocí kopů a bodý do kterých když píchnete, tak se Vám hromadí krev v hlavě, nemá kam odtéct a tak Vám teče z očí, nosu, pusy a nakonec zemřete a tomu se říká......Polibek draka. ()

bruceman7

Pro mě za poslední dobu nejhůře hodnotitelný film. Celé mi to přijde jako taková arkáda, streetfight na matech. Bez jakéhokoli vysvětlování se Jet Li stává terčem celé pařížské policie (prakticky jsme vhozeni do děje) a jen sledujeme, jak postupuje skrze jednotlivé "úrovně" (či jak mám nazvat hrocení filmu) až k závěrečnému bossovi, kterému udělá velmi pěknou fatalitku. Dávám 50%, a všecky tyhle bodíky jdou ve prospěch fakt krutým soubojům, to se musí nechat. ()

iXtr3m3

Ďalší skvelý Jet Li, ktorý unikol už dávnejšie hodnoteniu mojej maličkosti. Čo k tomu dodať? Pre neho ešte viac exotický vstup do veľké filmového sveta mimo Číny v podobe francúzskeho castingu na čele ani nie tak s Tchékym Karyom ako skôr s Cyrilom Raffaellim. Vynikajúce fighty. ()

Loki_Six

"The blood from your whole body goes to your head... it stops there... never comes down. But soon, it will come out of your nose, your ears, and even your eyes... and then... you will die... painfully..." ()

Hopper

Dlho som váhal, či dám za tri alebo štyri. Film sám o sebe pomerne pekne odsýpa, Jet sa veľmi nesnaží hrať, ale pre neho sú tu ďaleko podstatnejšie akčné pasáže, ktoré sú z tých podarenejších. Bridget mi tiež veľmi nesadla a Tchéky je tak na hrane. Určite však ide o lepšiu z Bessonoviek a niektoré momenty sú naozaj zapamätaniahodné. Vzhľadom na uvedený drive, teda dávam 4. ()

cab

Je zbytecne se dlouhosahle rozepisovat o prednostech (Jet Li) a tudiz proc a za jakym ucelem byl film natocen, ale co do poctu dobrych akcnich scen a vatou vyplneneho zbytku se me hodnoceni zastavuje na chudych 55% ()

Pitrson_CZ

Klasicka a povedena akce v podani Jeta Li...takze poradna porce bojoveho umeni...ctyri hvezdy za: Jeta Li, bojove sceny- hlavne za tu zaverecnou a soundtrack. ()

Paity

Zkuste si představit Jackieho Chana s tvrdčími kopy, drsnějším výrazem, když nedostane najíst ve filmu s méně nebo žádným humorem, kde padouší nejsou omračování, ale jsou zabiti a máte polovinu z obsahu Polibek draka. Jestliže máte rádi přece jen snímky "na vážno", tak do toho jděte. ()

Corpsegrinder

Pohodový eurobéčko který nenudí, choreografie je v podstatě takovej Rkovej Chan kdy tomu nechybí nadhled a zábavnost čínský kaskadérský školy, příběh samozřejmě jedno velký klišé plný nesmyslů což vrcholí tim že tam Jet Li rozkope celou policejní stanici včetně divize karatistů a bez problému odejde, ale ten film od prvních minut dává jasně najevo že se reality moc nedrží. Pro lepší zážitek si doporučuju obstarat krevetový chipsy. ()

Káronoš

Po akční stránce je "kiss of the dragon" velice pestré a zábavné pokoukáníčko, všechno ostatní však stojí za starou bačkoru=( ()

ThomasL

Pokud hraje Jet Li v typickém akčním filmu, tak nás nemuže čekat nic jiného než béčkový film, což i zde je pravdou. Akční scény byly docela dobře propracované, ale na konci, kdy bojoval se dvěma blonďáky, by se asi po pár kopancích nikdy nezvedl. No jo, když on ale skoro neumí umřít. Opět se mi potvrdilo, že Tchéky Karyo = záporná role, nicméně tyto typy rolí mu padnou jako ulité. No a Bridget Fonda by byla jako děvka k nakousnutí i v jejím věku, ale to by nesměla být většinu filmu zfetováná. ()

Radim

Jet Li má pro mě velké kouzlo, a tak mu jsem schopen odpustit ledasco. Přesto mi vadily některé nesmysly a nelogičnosti - proč, například, se dva Číňani ve Francii baví (hodně špatnou) angličttinou? ()

Hanes88

Velice povedený akční film. Jet Li zahrál naprosto famózně a Bridget Fonda byla taky jako šitá na míru téhle roli. Děj byl zakončený naprosto úchvatně. Bohužel to ale na 5 hvězd nestačí, jinak je to ale velice kvalitní film. 80%. ()

Skalda

Určitě lepší než jedinečný ... T.Karyo podle mě krásně naráží na svoji roli v Dobermannovi s V. Casselem ()

aLPaC

Co si budeme nalhávat, klasické béčko s prostoduchým scénářem, nicméně skvělými akčními sekvencemi a Jetem Li v nejlepší formě. ()