Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

HateBreeder

Parádní akční film, ve kterém dominují Jet Li a Tchéky Karyo. Jet ztvárnil klasicky tichého a málomluvného hrdinu, který přišel odnikud a nikdo jej nezná. Tchéky zas předvedl záporáka, který se jen tak nevidí, jeho cholerické záchvaty byly skutečně perfektní. Tento film určitě patří k Jetovým lepším počinům, jednak díky dobrým hercům (Bridget Fonda, Burt Kwouk) ale taky příběh není jen bezduchá akce, ale má hlavu i patu. Ve svém žánru patří k nejlepším. Říká se tomu, Polibek draka. Polib mi prdel! ()

5150

Nejzajímavější na celém filmu jsou akční pasáže, ve kterých vyniká Jet Li a jeho souboj s dvojčaty je hezkým vyvrcholením filmu. No jinak mi zde chybělo trochu odlehčení v podobě nějaké hlášky a vůbec, všechny postavy se tváří tak děsně vážně... ()

Lacike

Ked nedokazali americania vyuzit na platne Jetove schopnosti naplno, tak sa do toho obul Luc Besson, aby im ukazal ako sa to robi. Holt bolo to v dobe, ked produkoval jeden kvalitny akcny vyplach za druhym. Zapletku tvori jednoduchy a miestami az naivny pribeh, ale vdaka snahe hercom to funguje dokonale. Jet si divakov ziska nielen bojovymi schopnostami ale aj svojou ostychavostou pred zenami. Bridget Fonda hra kurvu, ktoru mate chut z jej mizerneho zivota zachranit. No a Tchéky Karyo prehrava svojho zaporaka natolko az je skôr vtipny ako hrôzu nahanajuci. Hlavne ked zabija svojich vlastnych ludi, ktorym sa nechce skocit za Jetom do sachty na pradlo. Nastastie ma dostatok poskokov na to, aby sa mal s kym pobit aj Jet. Zo vsetkych bitiek je najlepsia hromadna bitka s karatistami, ktora evidentne odkazuje na Jetov majstrstyk Fist of Legend. Dalsou je uchvatna bitka s blondatymi dvojickami, ktore hraju Cyril Raffaelli a Didier Azoulay. Skoda, ze trochu viac neste nezapracovali na scene, ked jeden z nich zacne prehravat, lebo sa mu nedari kopat v obmedzenom priestore. Taketo vychytavky ma bavia. Pôsobivu bitku ma Jet aj s jednym namakanym cernochom. Ale takto by som mohol vypichnut väcsinu bitiek. Konecne Jet nepouziva pomocne lana a vsetky bitky pôsobia realne. Naviac su casto podkreslene skvelou pesnickou. Skoda len, ze su obcas snimane trochu neprehladne. Bonusom nakoniec je taky ten zabavny oldschool kung-fu kusok s nazvom Bozk draka. Danny the Dog ma podla mne este o triedu lepsie bitky, ale dovtedy bol toto najlepsi neazijsky Jetov film. 7/10. ()

Terva

Ten taxikář na začátku je úžasný. A nedotýkati se rozpálené žehličky je taky jasné varování. Jet-li vymlátí celou policejní stanici v Paříži, kdo byl dřív? On nebo Arnold? Polibek draka je hnusný "chvat". ()

Ouwen

Boží film s božím Jetem Li, kterej se skvěle hodí do takovýhleho filmu. Akce byla naprosto úchvatná, skvělá choreografie, výtečná hudba, a herecky zvládnuto na výbornou. Nevím co dodat, prostě bomba :) ()

Padme_Anakin

Netušila jsem, jak vypadá polibek draka, Jet Li mi to ovšem v závěru názorně předvedl.. Příběh pochopitelně prostý, nicméně mně to sedlo, ono se jaksi nedalo nefandit tomu roztomilému stydlínkovi a ve vteřině zabijáckému jehličkáři, když mu celý film jdou po krku zkorumpovaní frantíci.. Exkurze po zapadlých pařížských uličkách a stokách dle mého zdařilá, notně špinavá, drsně krvavá, akcí nadupaná.. Hodnotím v rámci žánru shovívavě, je-li hlavní postava o hlavu či dvě menší než protivníci, držím palce ostošest.. ()

corpsy

Jednoznačne musím súhlasiť s názormi tu väčšiny, že je to najlepší Liov nehongkongský film. Bojové scény sú naozaj skvostom tohto kvalitného snímku, ktorý scenáristicky neohúri, ale milovníkov žánru dozaista poteší. ()

Kryton

Vedle Utrzeného ze retezu nejlepí ne-asijská Jet Liovka (jestli ani ted mě za sklonování nezabije tak jsem v pohodě :D ?)!!! Scéna na policejní stanici jedna z nej cool co jsem s ním snad viděl. ()

Seejey8

Za tohle dílko musím dát plný počet, samozřejmě přistupuju k němu s vlastním individuálním nadhledem, protože mi tenhle film prostě k srdci přirostl. Jet Liho tu můžeme, podle mě, vidět ve své nejlepší roli a choreografie bitek je proste prvotřídní. ()

SaNcHeZ_cz

Atmosferická akce, se stylovým Jetem Li v nejlepší formě. Jasná prohra je zde scénář a hlavní záporák, nicméně Craig Armstrong z pozadí dopuje krev do žil momentům, které si Chris Nahon nedokázal pohlídat. Dohromady je to objektivně sice asi za tři, nicméně já se bavil dobře, proto si dovolím pro tentokrát trošku přidat. ()

JJ.Gibson

Mě se Polibek draka opravdu líbil. Myslím, že je to jedna z nejlepších akcí Jeta Li vůbec. Výborné, nápadité a patřičně drsné bitky dělají z tohoto snímku více, než průměrný akčňák. Příběh je sice jednoduší, ale to vůbec nevadí, důležitá je action :) A navíc Jet Li je můj oblíbený herec... Let´s get ready for rumble!!!! ()

Laxik

Co nejvíc pařížských lokací, co nejvíc automatických zbraní a bezpředmětné střelby z nich, co nejvíc mrtvých civilistů, co nejvíc uhozených záporáků, co nejvíc nefrancouzsky vypadajících Francouzů, ... a každý typ chvatu aspoň jednou. Jediným cílem Polibku draka je ukázat tatínkovi a mamince Devadesátkovým, co všechno se od nich naučil. Na necelých sto minut se proto vciťme do role rodičů tohoto snaživého školáčka, kteří se na jeho besídce rozpačitě usmívají, freneticky tleskají a pokukují při tom po rodičích ostatních dítek, zda se tomu jejich moc nevysmívají. Polibek draka nakonec dostane pohlazení po vlasech a jeden kopeček zmrzliny navíc. Pravdou ale je, že nebýt tří finálních scén (bitva s dvojčaty Günterem a Helmutem, polibek draka Richardovi a doják na konci), šlo by o nezábavnou pitomost, která jelikož neví, chce-li být áčkem nebo béčkem, pro jistotu není ani jedním. ()

Vojcl

Velmi povedený kung-fu film... Příběh sice opět stojí v pozadí výtečných akčních scén, ale o to tu přeci jde... Jet Li tradičně předvádí čínské bojové umění v té nejvyšší formě a ostatní mu spolehlivě sekundují... Skvělá hudba!!! ()

Siegmund

Myslím, že nemá cenu tady opakovat slova chvály těch, kteří se k filmu již vyjádřili. Já akční filmy moc nemusím, ale o to víc jsem byl překvapen, že jsem u sledování filmu vydržel, nenudil se a dokonce jsem nadšeně sledoval všechny ty peckovačky. Je to úžasná pohádka pro dospělé. I přes předvídaný děj se divák rozhodně nenudí. (pátek 23.10.2009) ()

Mikita

Docela krvavá a místy i vtipná akční podívaná. Jde tu hlavně o akci a ukázku skvělých schopností Jeta Li, děj je jen jakýmsi doplňkem, lépe ho nepitvat. U podobných filmů vůbec nevadí, že ho vidíte několikrát za život, pokaždé si ho maximálně užijete. Spousta lidí je rozsekáno netradičními způsoby a krutý padouch zemře ošklivou smrtí. V rámci tohoto žánru je to jeden z těch povedenějších kousků. 70% ()

slunicko2

Zápasí se tam a střílí. Film má jednu nespornou přednost - všechno běží rychle a svižně, divák je neustále konfrontován s novými rvačkami, honičkami, situacemi. Kdo má rád akční filmy s prvky bojových sportů, tak má, co chtěl. Kdo očekává od filmu také něco jiného, bude se nudit. Naštěstí poločas rozpadu paměťových clusterů "nabitých" zmíněnými zážitkem je velmi krátký. U mě se, například, měří na hodiny. Mám to ale štěstí... ()

YURAyura

Pocitam, ze lepsiho filmu s JL se tezko dockame. Pravda hlavni zasluhu na tom maji vsichni kolem - Karyo, Bridget,... ale stejne se jim z tohoto akcnaku podarilo vytriskat uplne maximum. Frantici zkratka umi, kdyz se jim chce ;] ()

Toshiro

Akční blbost z dílny Luca Bessona, kterou jsem myslím už bohužel i viděl. Bojové scény s Jet Li ujdou, ale nespasí to. ()

Derek

dalsia akcna jednohubka z rady bessonoviek s bonusovym pridavkom v podobe jeta liho a slusne psychopatickeho tchekyho karyo-a. akcie tu nie je prilis ale aspon je zabavna, ale naproti tomu vsetky dramaticke a dojemne pasaze boli trapne a vzdy ma vytrhli z deja... ()

marleyy

65% Velmi tupá vyvražďkovačka. Jet Li však likviduje nepřátele neskutečně stylově a to jak na konci doslova rozebral hlavního záporáka se jen tak nevidí. Doporučuji lidem, kteří mají rádi akční, násilné a fyzické scény. ()