Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Jackxx

Tu třetí hvězdu si film zasloužil především za Jeta, jeho akční výkony a především za finální policejní čistku i se správňáckou béčkovou smrtí hlavního záporáka, kterou by si zasloužil každej takovej:o) ()

t_gon

Ac pribeh je pekna slabota, tak film jinak nez doporucit nelze. Vse tahne Jet, ktery je dokonale ve forme a v konecnem zuctovani na Policejni stanici vymlati vse co se pohne...Uzasna akcni jizda ()

Wall-E

Moje No.1 s Jet Li...Co převádí tady mu může závidět i Jackie Chan.Tchéky Karyo jako perfektní záporák a Bridget Fonda-roztomilá prostitutka.Výborná akční podívaná nesoucí se v duchu filmů z devadesátých let s naprůměrným zpracováním...100% ()

lennyd

Do Paříže přijíždí čínský policista Liu (Jet Li), aby vypátral co se skrývá za tajemným spiknutím. Netrvá dlouho (a jak už to tak bývá), je on sám obviněn z onoho spiknutí a vraždy čínského politika, a musí utíkat před mocným francouzkým policistou Richardem (Tchéky Karyo). Při své cestě náhodou zachraňuje prostitutku Jessicu, která kromě toho, že byla přítomna oné vraždě je také miláčkem policisty Richarda. Začíná hra na kočku a myš, ale kdo je vlastně myš? ... Přijemná oddychovka, která (kromě závěrečného úderu - Polibku draka) ničím moc nepřekvapí, ale zase nikterak nenudí, a skvěle zabaví. Jet Li pokračuje ve své tradici, skáče, kope a stříli o sto šest (nádherná bitka v hotelu), Tchéky Karyo se v roli záporáka skvěle vyžívá, a Bridget Fondová je tam tak kapku do počtu (škoda)... ()

terunka003

Bojové, akční, napínavé, Jet Li, zrazující, jehličkové. Velmi prostý příběh, kdy jde dobrá strana proti té zlé, do toho se klaďas snaží zachránit i "chodící důkaz" a jeho dceru ze spárů zloducha. Jet Li se svým sympatickým obličejíkem, malým běhacím a kopacím tělem v tomto filmu exceloval. Jinak na to nebyla ani obyčejně zajímavá Bridget Fonda. Film, který nenudí. (pokud se na něj ovšem nedíváte v noci na jedné z komerčních televizí a neusínáte u reklam). ..ty akupunkturní jehličky, to bylo teda fakt něco.. ()

ywo666

Asi preháňam, ale pocit z filmu je super. Nechápem ako je možné, že som to ešte nevidel. Li predvádza výborný výkon. Na dobrú akciu si chvíľu počkáme, ale potom už to ide naplno. Záporáci sú super. Na čele s Karyom. Ale potešia aj svalnatý černoch, Raffaelli, jednooký debil a Didier Azoulay (nechápem, prečoho neobsadzovali častejšie, taký ksicht sa hodí, do každého akčného filmu). Fonda je tu trochu otravná, ale čert to vezmi. Keď spojím unikátnu akciu umocnenú parádnym záverom a pár vtipných situácií (videl tron ten istý film?) dávam 90%. Poteší aj akupunktúra. Sám som zažil paralyzovanú ruku, takže viem, že aspoň časť z toho, čo tam Li predvádzal je reálna. ()

Timak

No jo, Jet Li jak ho dnes známe. Přijde k tomu jako slepej k houslím, nasere se a všechny pomlátí. A dobří vyhrajou. ()

Brain-D

Konečně jsem viděl pro mě hodně dlouho očekávaný film "Polibek draka", který mě bohužel zklamal. Prostředí, režie, scénář- nic mi nesedlo. Jediné co tu můžeme najít jsou bitky a ty jsou místy opravdu skvělé-) Dalo by se říct, že u kung-fu či bojových filmů se setkáme s podprůměrným scénářem, ale tady to mě prostě extrémě nebavilo - bohužel) Jindy se to dá překousnout) ()

fabecc1222

Jet Li a jeho filmy se mi vesměs vyhýbali, snal jsem ho jen z týmovek jako Postradatelní, nebo filmů, kde hrál druhé housle (Mumie). Zkusil jsem tedy toto, kde je na scénáři podepsaný většinou kvalitní Luc Besson a myslím, že jsem udělal dobře. Přitom vizuál filmu je extrémně lacinný, kamera někdy vypadá jak z domácího videa, a i scénář je místy až neskutečně trapný, a zápletka tak ohranná a nepřekvapivá, až si budete říkat, že přece musí přijít nějaký zvrat... a on nepříjde. Ale co naplat, když to od začátku do konce jede na 100%, z akčního hlediska jedna výborná bitka střídá druhou, a kvalita nepřátel a způsoby jejich likvidace se stupňuje jak v klasické PC hře. Pokud to vezmete jako nějakou modernější variaci na film Chucka Norrise, tak budete spokojeni. ()

Kosmik 1

Docela povedený akční film s Jetem-Li v hlavní roli. Jeho chvaty, hmaty a kopy jsou opravdu rychlé a smrtící. Mě se obzvláště líbil finální souboj s dvěma němčourama (opravdu typičtí árijci). No a samozřejmě třešnička na dortu v podobě polibku draka. Také se dostavily vzpomínky z intru na střední, kdy jsem tenhle kousek viděl poprvé. 75% ()

ssfan

Já jsem dost překvapený, že film má 72 %, protože působí hodně béčkově a souboje Jeta Li jsou tak nereálné, že si říkate, jak tohle mohl někdo vymyslet. Viz souboj na policejní stanici - Jet proti zhruba 30 karatistům, kteří po jeho úderech odpadávají jeden po druhém a nakonec se tam všichni válí. To bylo dost k smíchu. Děj mě rovněž nenadchl. 40% ()

manonfire

Zvláštní....V tomhle akčňáku jsou atributy, které by mi u podobných filmů vadily, ale tady prostě nějak ne. Až naivní romance mezi týranou děvkou a neznámým spasitelem. Klišé, jako je Oldmanovsky psychopatický šéf policie, nahánění nespravedlivě obviněného, únos vlastní dcerky z rukou falešných zaopatřovatelů, kung-fu akupunktura......Tady ale tohle všechno prostě nějak zneutralizovaně vyprchá a hlavně působí mile. Jet-limu prostě sednou role totálně plachých hochů, kteří se v blízkosti dam pomalu až červenají, za opodstatněný přestupek, jako je třeba přechod na červenou, by se po právu nechali vykrákat za uši a dali by tisíc dolarů, aby pan pasák alespoň na chvíli přestal mlátit paní děvku. V dívákovi však v tu chvíli začíná příjemně vařit nedočkavost, stejně jako Jetovi trpělivost..a nemůže se dočkat, kdy hošíkovi konečně rupne v jeho malé bedničce, a začne metat údery stejně přímočaré jako jsou čidla jeho zraku. Je tu vidět spojitost s Utrženým ze řetězu, kdy drsná akce je propojena z prvky až pohádkově absurdními. Ať už je to něžná prostitutka s jehlou a nití, nebo Freemanův slepý ladič pijan. Prostě francouzská (potažmo evropská) produkce a Jet-li je velmi dobrá kombinace, která mi sedí více než Jetovi klasicky asijské patosfláky. A ikdyž další filmy z téhle doby(Boj, Jedinečný) jsou o dost slabší, tak svým Danny Dogem a Dragonem si mě Jet dokázal získat více, než všichni ostatní akční kopálisti dohromady(Vyjma Slye samozřejmě). Co si režisér mohl nechat od cesty, byl nesmyslný fight v tělocvičně, nebo nůžky s kulečníkovou koulí. Také rozstřílení luxusního hotelu bylo mimo. Na druhou stranu souboj s "dvojčaty" se hodně povedl. A zapomenout na sympatickou Bridget a povedeného Karya, by se také neslušelo. Bylo to milé překvapení, kdy se charakterní herci obuli do čistě akčního kousku...skoro stejně dobré jako u Hoskinse a Freemana. 80% ()

Aqualung

Slušně udělaný akční snímek.Pan Li odvádí dobrou práci, jde o standardní směs boje dobra se zlem,akce, čínského náhledu, korupce, charakteru, lásky a drog.Jen rozmach policejního inspektora, který mi místy připomínal Caligulu byl místy nepatřičný.Ale já se nenudil. ()

sedm.1

S přehledem nejlepší mimoasijská JetLiovka :).Neuvěřitelně mě v tomto filmu baví,moc toho nenamluví,hlavně se se všema pořád řeže,tak je prostě ve filmech nejlepší.Ikdyž s naprosto neoriginálním dějem,přesto cool každou vteřinou.Na jeho souboje je radost se koukat,a že se tu s nima nešetří(asi proto mě to tak bavilo!).Jsou správně realistické a drsné,prostě jízda.Nicméně se musím vyjádřit i k Bridget Fonda,ta snad musela dělat šlapku i dřív ve skutečnosti,ta mi v tom filmu přišla tak odpudivá a hrozná,no fuuuj,o tu bych si ani kolo neopřel,natož abych jí pomáhal!Zato Tchéky Karyo je fakt hajzl k pohledání .... ten tím hajzlem musí taky asi být i ve skutečnosti =).Podtrženo,sečteno:geniální Jet Li v dokonalých soubojích v nepřetržité akční jízdě v naprosto tupoučkém filmu!Doporučuji!!! ()

Arius

No a mam za sebou dalsi nezmyselny film zakladany na starej dobrej tradicii boja hlavneho hrdinu z celou armadou. Je az nechutne ako nadejny Jet Li zahadzuje svoj talent, keby to bolo aspon civilizovane premyslene. Hoci musim uznat ze rovnako ako u Kuriera 2 putave a zaujimave. ()